Reklama

Niedziela Lubelska

Gorące serca. Ruszyła akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

2022-11-23 09:02

Radio Lublin

Rozpoczęła się 30. Ogólnopolska Akcja Charytatywna „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

Już 26 listopada odbędzie się wielka uliczna zbiórka darów, ale aż do 23 grudnia w zarejestrowanych sztabach akcji przy szkołach, parafiach czy instytucjach można zostawiać rzeczy, które zostaną przekazane dzieciom z ubogich rodzin oraz domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych. Zgodnie z ideą wypracowaną przez trzy dekady, ofiarodawcy przekazują wyłącznie dary rzeczowe, jak żywność, słodycze, książki, zabawki, artykuły szkolne, czy odzież i obuwie. Słowem wszystko, co może sprawić dzieciom radość i pomóc w codziennym funkcjonowaniu w szczególnie trudnym okresie, jakim jest zima.

- Pomagamy tym, którzy są w potrzebie. Nie dotykamy pieniędzy i dzielimy się tym, co mamy - wyjaśnia Ewa Dados, dziennikarka Radia Lublin, która zainicjowała akcję i rokrocznie ją koordynuje. W skład Głównego Społecznego Komitetu Organizacyjnego wchodzi wiele instytucji pomocowych, m.in. Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Polski Czerwony Krzyż czy Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. - Zgodnie z naszym hasłem „Podziel się tym co masz”, dzielimy się tym, co przynosi wsparcie i radość oraz umacnia wiarę w drugiego człowieka. Niesiemy pomoc dzieciom i ich rodzinom; wszystkim, dla których los nie zawsze jest łaskawy, których spotyka „zima” zapomnienia i samotności; tym, którzy wciąż mają nadzieję na prawdziwe, pełne miłości Boże Narodzenie - mówi Ewa Dados. Jak zapewnia, pomocą zostaną objęte również dzieci z Ukrainy, które dotknęła groza wojny.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Andrzej Apostoł

[ TEMATY ]

św. Andrzej

TER

Św. Andrzej, patron kościoła

Św. Andrzej, patron kościoła

Andrzej był rybakiem, bratem św. Piotra, pochodził z Betsaidy nad Jeziorem Galilejskim. Razem z bratem i jego rodziną mieszkał w Kafarnaum. Jezusa i Jego naukę poznał dzięki Janowi Chrzcicielowi, którego był uczniem.

Stał się Pierwszym Powołanym, jednym z dwunastu Apostołów; poszedł za Jezusem zaraz po Jego chrzcie w Jordanie i namówił do tego również Piotra.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

MS: Sąd nakazał TVN24 sprostowanie nieprawdziwych informacji o Funduszu Sprawiedliwości

2022-11-30 17:24

[ TEMATY ]

TVN

Ministerstwo Sprawiedliwości

Zbigniew Ziobro

Archiwum Ministerstwa Sprawiedliwości

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje: Prawomocny wyrok sądu zobowiązał redaktora naczelnego TVN24 do opublikowania sprostowania nieprawdziwych informacji. Kłamstwa dotyczące sposobu dysponowania środkami z Funduszu Sprawiedliwości mają zostać sprostowane w audycji "Czarno na białym".

W wyroku z 28 listopada br. Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu TVN24 zamieszczenie sprostowania do materiału pt. "Promocja za miliony", wyemitowanego 22 lutego 2021 r. w audycji "Czarno na białym" TVN24. Sprostowanie ma zostać wyemitowane na antenie TVN24 w trakcie najbliższej emisji tej audycji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję