Reklama

Zaproszenia

Lublin: Miłość, małżeństwo, rodzina

Katedra Pedagogiki Rodziny Instytutu Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, niepubliczna placówka doskonalenia nauczycieli Centrum Edukacji Nauczycieli LECHAA oraz Lubelski Oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli NPR zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Miłość, małżeństwo, rodzina jako wyzwanie pedagogiczne w czasach seksualizacji młodzieży”. Spotkanie odbędzie się w dn. 8 kwietnia (wtorek) w godz. 9.30 – 15.00, w auli im. Stefana kard. Wyszyńskiego KUL (Lublin, al. Racławickie 14).

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane prelekcje nt.: Małżeństwo i rodzina szkołą bogatszego człowieczeństwa (o. prof. Andrzej Derdziuk OFM Cap.), Małżeństwo i rodzina w planach życiowych młodzieży (prof. Dorota Kornas-Biela), Jak wspierać młodzież w tworzeniu trwałych więzi w czasach seksualizacji (dr Szymon Grzelak), Stop seksualizacji młodzieży (M. Strumiński) oraz Dobre bo polskie wychowanie do życia w rodzinie (Teresa Król). W trakcie trwania obrad przewidziano dwie dyskusje panelowe prowadzone przez prof. Alinę Rynio, Renatę Krupę i Monikę Pytkę. Udział w konferencji bezpłatny; wstęp wolny. Więcej informacji na stronie: www.nauczyciele.lechaa.pl .

2014-04-02 10:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: Premiera albumu Jan Karski. Fotobiografia

Wydawnictwo Veda zaprasza na premierę biograficznego albumu Jan Karski. Fotobiografia autorstwa Macieja Sadowskiego.

CZYTAJ DALEJ

Wypatrzeni przez Maryję - Dzień Życia Konsekrowanego na Jasnej Górze

2023-02-02 10:05

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Adobe Stock

Jasna Góra to dla wielu osób konsekrowanych miejsce ich powołania, dziękczynienia i zawierzenia swej służby Bogu na wzór Maryi. W obchodzony dziś Światowy Dzień Życia Konsekrowanego także tutaj trwa modlitwa pielgrzymów za siostry, ojców, braci i świeckich żyjących według rad ewangelicznych.

- Mamy w sercu Kościoła, na jego zapleczu takie osoby, które poświęcają swoje życie. Nie zakładają domów, nie robią kariery, żyją w czystości, ubóstwie i pokorze, ale podejmują wiele dzieł miłosierdzia i są takimi prostymi osobami, ale z wielkim duchowym zapleczem - tak o osobach konsekrowanych mówił w rozmowie z @JasnaGóraNews bp Andrzej Przybylski delegat Komisji Episkopatu Polski ds. powołań.

CZYTAJ DALEJ

Podkarpacie: rok 2023 ogłoszony „Rokiem Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi”

2023-02-03 16:31

[ TEMATY ]

rodzina Ulmów

podkarpackie

Wojciech Pysz/wikimedia.org

Sejmik Województwa Podkarpackiego jednogłośnie przyjął uchwałę o ustanowieniu roku 2023 „Rokiem Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi”. W grudniu papież Franciszek zdecydował o publikacji dekretu o męczeństwie Sług Bożych z Markowej. Ich beatyfikacja ma się odbyć w tym roku na terenie archidiecezji przemyskiej.

- Chcemy, by istota rozwoju naszej wspólnoty opierała się na mocy chrześcijańskiego i patriotycznego kanonu wartości, który swą heroiczną postawą ukazała rodzina Ulmów – powiedział podczas sesji sejmiku marszałek województwa Władysław Ortyl.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję