Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Podziękujmy dziś za chrzest i odnówmy nasze wyznanie, że jesteśmy dziećmi Boga

Rozważania do Ewangelii Mt 3, 13-17.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Chrzest Pański, święto

• Iz 42, 1-4.6-7 • Ps 29, 1b-2.3ac-4.3b i 9b-10 • Dz 10, 34-38 • Mt 3, 13-17

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus przyszedł z Galilei nad Jordan do Jana, żeby przyjąć chrzest od niego. Lecz Jan powstrzymywał Go, mówiąc: «To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a T y przychodzisz do mnie?» Jezus mu odpowiedział: «Pozwól teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe». Wtedy Mu ustąpił. A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego. A głos z nieba mówił: «Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie».

Reklama

Sakrament chrztu świętego jest bardzo bogaty w treść. Zostajemy włączeni we wspólnotę Kościoła, uwolnieni z grzechu pierworodnego, otrzymujemy zadatek wiary, odnawiana jest nasza godność dziecka Bożego, otrzymujemy moc do wytrwania w dobrym. We wprowadzeniu do modlitwy Pańskiej podczas Mszy, w której udziela się chrztu, są takie słowa: (…) to dziecko razem ze zgromadzonym Kościołem będzie Boga nazywać Ojcem (…). To znaczy, że przez chrzest Bóg ogłasza wszem wobec, że chce ze mną tworzyć więzi na wzór rodzinnych, że przyznaje się do mnie i od tego momentu przynależę do Jego Rodziny.

W dzisiejszym fragmencie Ewangelii sam Jezus słyszy, że jest umiłowanym Synem. Tę prawdę przypominamy sobie podczas wyznania wiary: Zrodzony, a nie stworzony, współistotny Ojcu (…). Podziękujmy za chrzest i odnówmy nasze wyznanie, że jesteśmy dziećmi Boga.

Ł.T.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-01-04 13:16

Ocena: +19 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Po Bogu najbardziej umiłowałem Polskę (Stefan Kardynał Wyszyński)

[ TEMATY ]

homilia

B. M. Sztajnerowie

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

CZYTAJ DALEJ

Łódź: zmiany księży w archidiecezji łódzkiej

2024-06-17 13:48

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

- Ważne są decyzje biskupie, ale ważniejsze jest to, co każdy z nas z nimi potem robi i w jaki sposób odczytuje wolę Bożą względem siebie, mając te decyzje w dłoniach – mówił kard. Ryś do księży.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

2024-06-19 14:30

[ TEMATY ]

zmiany personalne

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Od 10 sierpnia 2024 r. 9 parafii diecezji rzeszowskiej będzie mieć nowych administratorów. Dwa tygodnie później ok. 40 księży wikariuszy rozpocznie pracę duszpasterską w nowych parafiach. 19 czerwca 2024 r. księża dziekani bądź ich reprezentanci odebrali nominacje dla księży ze swoich dekanatów.

Nominacje bp. Jana Wątroby, ordynariusza diecezji rzeszowskiej, przekazali: ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie i ks. Paweł Synoś, wikariusz biskupi ds. duchowieństwa diecezjalnego. Były to głównie nominacje na proboszczów, nominacje na pierwsze parafie dla neoprezbiterów oraz zmiany wikariuszy pomiędzy parafiami. Nowi księża proboszczowie obejmą placówki 10 sierpnia, a nowi księża wikariusze – 24 sierpnia 2024 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję