Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Jaka jest wola Boga i plan na moje życie?

Rozważania do Ewangelii Mk 3, 31-35.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Wtorek, 24 stycznia 2023. Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, wsp. obow.

• Hbr 10, 1-10 • Ps 40, 2 i 4ab.7-8a.10.11 • Mk 3, 31-35

Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. Właśnie tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie». Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i którzy są braćmi?» I spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką».

Reklama

Słowo Boże, które właśnie przeczytaliśmy, wydaje się pokazywać Jezusa jako szorstkiego i niemiłego, ale jeśli się nad tym wnikliwiej zastanowimy, to zobaczymy, że ten fragment ma głębokie przesłanie. Jezus stawia wolę Bożą ponad wszystko, nawet więzy rodzinne. Wypełnienie Bożej woli jest dla Jezusa zadaniem najwyższej wagi. Jest ważniejsze od wszystkiego. Często pojawiają się przeszkody, które uniemożliwiają nam jej wypełnianie. Dlatego kiedyś powiedział, że nikt nie może być Jego uczniem, jeśli na pierwszym planie stawia więzy pokrewieństwa (Łk 14, 26). Każdy z nas powinien sobie postawić pytania: Jaka jest wola Boga i plan na moje życie? Czy w codzienności rozpoznaję przejawy woli Bożej? Co robię w sprawie wypełniania woli Bożej? Poprzez modlitwę mogę uzyskać pewne potwierdzenie, czym jest ona dla mnie. Panie, często unikam wypełniania Twojej woli, którą wyraziłeś poprzez przykazania i swoje Słowo. Przyznaję, że chętniej działam wedle własnej woli i stawiam ją na pierwszym miejscu. Wyrzekam się swojej woli i przyjmuję Twoją w moim życiu.

K.M.P.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-01-02 14:58

Ocena: +25 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 38-48.

Niedziela, 19 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Gdzie są granice dialogu międzyreligijnego?

2023-02-08 07:06

[ TEMATY ]

dialog międzyreligijny

Karol Porwich/Niedziela

Czwarta część bestsellerowego wywiadu-rzeki. Ks. profesor Waldemar Chrostowski tym razem za rozmówcę obrał sobie Tomasza Rowińskiego. Po trzech tomach, Bóg, Biblia, Mesjasz, Kościół, Żydzi, Polska oraz Prawda, Chrystus, Judaizm, które okazały się wydawniczymi hitami, ks. Waldemar Chrostowski podsumowuje zmiany w Kościele i świecie, jakie nastąpiły od czasu publikacji pierwszego tomu serii.

Księże profesorze, zacznijmy od kontrowersji. W Abu Zabi papież Franciszek podpisał Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia. Znalazło się tam zdanie brzmiące następująco: „Bóg w swej mądrości chce pluralizmu i różnorodności religii, koloru skóry, płci i języków”. Czy Bóg rzeczywiście chce różnorodności religii? Czy nie zdziwiło księdza, że w tym dokumencie pojawiło się takie sformułowanie?

CZYTAJ DALEJ

Komunikat bpa T. Lityńskiego w związku z trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii

2023-02-08 17:18

[ TEMATY ]

zbiórka

bp Tadeusz Lityński

komunikat

trzęsienie ziemi

ks. Rafał Witkowski

bp Tadeusz Lityński

bp Tadeusz Lityński

W związku z trzęsieniem ziemi w Turcji i w Syrii bp Tadeusz Lityński skierował komunikat do diecezjan, w którym zwraca się z prośbą o wsparcie dla poszkodowanych przez kataklizm.

W niedzielę 12 lutego w kościołach i kaplicach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odbędzie się zbiórka na rzecz osób, które ucierpiały w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Wtedy też zostanie odczytany wiernym poniższy komunikat. Na łamach "Niedzieli" można się z nim zapoznać już wcześniej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję