Reklama

Zespół „Śląsk”

Koncerty „Santo subito”


Niedziela Ogólnopolska 12/2009, str. 35

Występy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w parafiach w Krotoszynie i Świdwinie zainaugurowały serię koncertów „Santo subito”, organizowanych w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Program koncertów zawiera utwory z nagranej w 2008 r. przez „Śląsk” płyty pod tym samym tytułem. Płyta została zaprezentowana w październiku ub.r. na specjalnym koncercie dla uczczenia 30. rocznicy wyboru Jana Pawła II w rzymskiej bazylice św. Sabiny na Awentynie. Autorką programu i płyty „Santo subito” jest dr Izabela Migocz - kierownik artystyczny Zespołu „Śląsk”. Dramaturgia płyty układa się w muzyczną opowieść o życiu Jana Pawła II. Znalazły się na niej m.in.: „Gaude Mater Polonia”, „Bogurodzica”, „Barka”, pieśni maryjne, jak „Ave Maria”, „Po górach, dolinach”. Fragmenty „Requiem” W. A. Mozarta i „Mszy żałobnej” F. J. Gosseca przypominają cierpienie, jakie stało się udziałem Jana Pawła II pod koniec życia. Śpiewane na zakończenie „Alleluja” z oratorium „Mesjasz” G. F. Haendla jest modlitwą w intencji beatyfikacji Ojca Świętego. Koncerty są szczególną formą spotkania z Janem Pawłem II, ważnym wydarzeniem artystycznym, a publiczność przyjmuje je owacyjnie. W najbliższych tygodniach Zespół „Śląsk” zaprasza na koncerty „Santo subito” do następujących kościołów: Kościół pw. Najświętszej Maryi PannyCzęstochowskiej w Częstochowie, ul. Michałowskiego 28 (29 marca, godz. 19), Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju (2 kwietnia), św. Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni (4 kwietnia), św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu (5 kwietnia), Bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach (19 kwietnia) oraz do kościoła Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie (24 kwietnia). Wstęp na wymienione koncerty jest wolny, a Zespół otrzymał już zaproszenia na występy w kolejnych miastach w całej Polsce. Dochód ze sprzedaży płyty podczas koncertów będzie przekazany na cele Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” ze szczególnym uwzględnieniem programu stypendialnego dla uzdolnionej młodzieży.

(A. W.)

Reklama

Nowa Sól: Rekolekcje z o. Johnem Bashoborą

2019-07-21 10:26

Kamil Krasowski

W Nowej Soli trwają trzydniowe (19-21 lipca) rekolekcje z o. Johnem Bashoborą. Hasłem rekolekcji są słowa z Psalmu 32: "Pouczę cię i wskażę drogę, którą pójdziesz. Umocnię moje spojrzenie na tobie"(Ps 32,8). Kaznodzieja z Ugandy gości w Nowej Soli po raz czwarty.

Karolina Krasowska
O. John Bashobora prowadzi rekolekcje w Nowej Soli po raz czwarty

Organizatorami rekolekcji są parafia pw. św. Antoniego w Nowej Soli oraz Alina i Marek Sobczak. - Są to czwarte rekolekcje z o. Johnem, z kapłanem, który jest prorokiem danym nam od Boga na ten czas. Idziemy z nim w jednym duchu, widzimy w tym prowadzenie Boże. Jest to bardzo pokorny kapłan, oddany Panu Bogu i naprawdę jesteśmy zachwyceni jego świadectwem, bo uczy nas pokornego kroczenia za Jezusem w posłuszeństwie Kościołowi - powiedziała Alina Sobczak.

Zobacz zdjęcia: Rekolekcje z o. Johnem Bashoborą w Nowej Soli

Rekolekcje z charyzmatykiem w Hali Sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "Elektryk" w Nowej Soli przeżywa 600 osób.

O tym, co powiedział o. John Bashobora w wydaniu drukowanym.


CZYTAJ DALEJ

Reklama

Tuplice: Ks. Jerzy Loch zakończył wieloletnią posługę w parafii

2019-07-21 23:05

Kamil Krasowski

„Wystarczyła ci sutanna uboga” – takim utworem zakończył się uroczysty koncert jakim 21 lipca parafianie i władze samorządowe podziękowały swojemu proboszczowi za ponad 30-letnią posługę duszpasterską w parafii Chrystusa Króla w Tuplicach.

Karolina Krasowska
Parafianie podziękowali proboszczowi za wieloletnią posługę w Tuplicach

Ks. Jerzy Loch po 32 latach będzie odtąd rezydował w zielonogórskiej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.

Zobacz zdjęcia: Koncert z okazji zakończenia 32-letniej posługi ks. Jerzego Locha w Tuplicach

Rodzina i przyjaciele ks. Jerzego wysłuchali i zobaczyli koncert przeplatany wspomnieniami z życia i posługi swojego proboszcza. Zespół złożony z parafian skupionych wokół wójt Katarzyny Kromp zaprezentował kilka utworów m.in. "Świecie nasz" Marka Grechuty, "Czas nas uczy pogody" Grażyny Łobaszewskiej, czy "Wiem, że jesteś sam" Anny Wyszkoni oraz "Barkę" i Hymn ŚDM 2016 "Błogosławieni miłosierni".

Cały tekst w wydaniu drukowanym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem