Reklama

Aspekty

Już niedługo Ferie z Tatą

Stowarzyszenie Ojcostwo Powołaniem zaprasza 11 lutego do parafii Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze na Ferie z Tatą.

[ TEMATY ]

ferie

Zielona Góra

Ojcostwo Powołaniem

Ferie z Tatą

materiały organizatora

– Zależy nam na tym, żeby pokazać, że zima to nie tylko sanki, ale że można się bawić na wiele różnych ciekawych sposobów – mówi Lesław Barczyński. – Chodzi nam też o to, żeby rodzice, a zwłaszcza ojcowie spędzili ten dzień ze swoimi pociechami. Dlatego też nie będzie animatorów zajmujących się dziećmi. To rodzice będą tego dnia opiekunami i towarzyszami zabaw.

Na placu przy kościele będą odbywały się zajęcia w kilku strefach.

W strefie sportu: Ojcowski Bieg na Orientację (konieczna wcześniejsza rejestracja), Mały Mistrz Sportu, Slack Line, Mini Tyrolka, Gry Sportowe.

W strefie majsterkowania i ART: majsterkowanie z tatą, malarstwo, String Art., lepienie świec z pszczelego wosku. W tej strefie dla najbardziej aktywnych do wygrania wkrętarka akumulatorowa i długopisy 3D.

W strefie bushcraftu i survivalu: prezentacja podstawowego sprzętu bushcraftowca, rozpalanie ognia bez zapałek i inne.

W strefie rajdów RC: poznacie kilka modeli, zdalnie sterowanych aut RC, z których niektóre rozwijają nawet 50 km/h. Można wziąć udział w wyścigu wybranym modelem i zawalczyć o jedną z trzech nagród – aut RC w zawodach drużynowych. Do zawodów dopuszczone będą wyłącznie drużyny dwuosobowe tata-dziecko.

W strefie gastro: będą tu czekały pyszne, swojskie i gorące pyszności, m.in. bigos, grochówka, kiełbaska z grilla, a do tego gorąca kawa, herbata i rozgrzewające napoje ziołowo-owocowe na bazie zdrowego miodu z pasieki Miodobella. Wszystko będzie można kupić za symboliczną kwotę, tak by każdy miał możliwość zostać na imprezie cały dzień.

Natomiast w sali pod kościołem zorganizowana zostanie strefa bobasa, a w niej warsztaty i pogadanki m.in. na temat: Masaż Shantala, Otulanie poporodowe, O czym mówią nam nasze emocje?, Budowanie relacji z dzieckiem – spojrzenie na dziecko i jego zachowanie inspirowane perspektywą SELF – REG, Jak budować poczucie bezpieczeństwa u niemowlęcia? Jak rozpocząć edukację domową? Edukacja domowa okiem praktyka, Zimowa kraina dźwięków – Zajęcia muzyczno – ruchowe – zajęcia dla dzieci 0-18 m, Współczesna rola ojca w rodzicielstwie – dawniej i dziś.

Reklama

Wszystko zakończy się koncertem. O godz. 15 będzie półgodzinna przerwa na wspólną modlitwę w kościele w intencji rodzin.

Więcej szczegółów oraz formularz rejestracji do Ojcowskiego Biegu na Orientację znajdziecie na stronie organizatora: ojcostwopowolaniem.pl

2023-02-01 10:22

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Z ojcami o rodzicielskich celach

[ TEMATY ]

Ojcostwo Powołaniem

Karolina Krasowska

Aleksandra Mospan na co dzień pracuje z rodzinami i prowadzi warsztaty rodzicielskie.

Aleksandra Mospan na co dzień pracuje z rodzinami i prowadzi warsztaty rodzicielskie.

Katolickie Stowarzyszenie „Ojcostwo Powołaniem” kontynuuje cykl spotkań warsztatowych dla ojców chcących pogłębiać swoją rolę w rodzinie i wychowaniu dziecka.

„Kierunek Ojcostwo” to cykl czterech spotkań warsztatowych rozplanowanych na przestrzeni 2021 roku. Kolejne spotkanie „Moje rodzicielskie cele” odbyło się 12 marca w parafii Miłosierdzia Bożego, a poprowadziła je psycholog Aleksandra Mospan, która na co dzień pracuje z rodzinami i prowadzi warsztaty rodzicielskie.  – Celów rodzicielskich jest wiele. Najczęściej dla rodziców ważne jest by dziecko było asertywne, miało poczucie wartości, potrafiło adaptować się do nowych warunków czy po prostu było życzliwe. Ilu rodziców, tyle oczekiwań wobec rodzicielstwa – mówi Aleksandra Mospan.

CZYTAJ DALEJ

Nie rozpraszaj ducha na szukanie słów!

[ TEMATY ]

modlitwa

Karol Porwich/Niedziela

Paula Evdokimova rozważanie o modlitwie milczenia.

Znamy dobrze wskazania Jezusa, aby nie być zbytnio gadatliwym na modlitwie. Chcielibyśmy czasem zagadać Boga i w ten sposób zmusić Go jakby do działania. Gadulstwo może stać się jednak przeszkodą w usłyszeniu Boga i pogłębieniu ducha. Ucząc się modlitwy, musisz pamiętać, że jej ważną częścią jest milczenie. Dochodzi się do niego jednak powoli i stopniowo. Nie przerażaj się na początku bezradnością w milczeniu. Na początku modlitwa jest bowiem niespokojna, a początkowe milczenie wewnętrznie gadatliwe. Nie rezygnuj jednak z modlitwy milczenia, bo ona jest warunkiem usłyszenia Boga.

Na modlitwie nie bądźcie jak gęsi

CZYTAJ DALEJ

Droga Krzyżowa ulicami miasta

2023-03-31 21:00

[ TEMATY ]

Droga Krzyżowa

drezdenko

św. Jan Paweł II

kanonicy regularni

ks. Paweł Greń CRL

W piątek 31 marca 2023 roku w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku odbyła się plenerowa Droga Krzyżowa. Uczestnicy, rozważając Mękę Pańską, przeszli ulicami miasta, aby dziękować za życie św. Jana Pawła II.

- Z całą mocą chcieliśmy pokazać, że Papież Polak jest ważną postacią dla wielu z nas i jesteśmy mu wdzięczni za to, ile uczynił dla Kościoła powszechnego, dla Polski i świata, ale też dla każdego z nas - powiedział ks. Paweł Greń CRL. Wydarzenie wpisuje się w liczne inicjatywy organizowane w różnych parafiach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej dla uczczenia pamięci o św. Janie Pawle II.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję