Reklama

Zaproszenia

Nowenna przed kanonizacją Jana Pawła II i Jana XXIII do sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu

Zapraszamy na Nowennę przed kanonizacją Jana Pawła II i Jana XXIII do sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu 18 – 27 kwietnia 2014 r. „Jan Paweł II Apostoł Bożego Miłosierdzia” –

Sanktuarium Gaździny Podhala, przygotowuje się do kanonizacji Jana Pawła II, Ludźmierskiego Pielgrzyma przez czuwanie modlitewne - Nowennę od Wielkiego Piątku do Niedzieli Bożego Miłosierdzia.

18.04. g. 15.00 - Wielki Piątek– Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do bł. Jana Pawła II
19.04. g. 19.00 - Wielka Sobota – Rada Parafialna, Rycerze Kolumba
20.04. g. 11.00 - WIELKANOC – Akcja Katolicka
21.04. g. 11.00 - Poniedziałek Wielkanocny – Święto Bacowskie – bacowie
22.04. g. 18.00 - Wtorek Wielkanocny – Strażacy OSP
23.04. g. 18.00 - Środa Wielkanocna – Unia Różańca św. , Bractwo Matki Boskiej Ludźmierskiej
24.04. g. 18.00 - Czwartek Wielkanocny – nauczyciele, Koła Różańcowe
25.04. g. 18.00 - Piątek Wielkanocny – samorządowcy, Rady Sołeckie: Długopole, Krauszów, Ludźmierz
26.04. g. 18.00 - Sobota Wielkanocna –– Młodzież, Służba Liturgiczna, Oaza, ERM, sportowcy.
27.04 Niedziela Bożego Miłosierdzia – dzień kanonizacji Jana Pawła II
g. 17.30 – przy Figurze Jana Pawła II i procesja
g. 18.00 – Msza Św. dziękczynna za kanonizację św. Jana Pawła II - Zw. Podhalan, chór Magnificat – przekazanie berła z relikwiami św. Jana Pawła II Matce Bożej Gaździnie Podhala

***

Podczas nabożeństw dziękować będziemy za św. Jana XXIII, który w lutym 1963 r. podpisał dekret koronacyjny Matki Bożej Ludźmierskiej i za św. Jana Pawła II, współkoronatora Figury – 15 sierpnia 1963 r.

ZAMYSŁ - IDEA NOWENNY PRZED KANONIZACJĄ w Sanktuarium Matki Bożej Gaździny Podhala w Ludźmierzu 18 – 27 kwietnia 2014 r.

Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, 15 sierpnia 2013 roku przekazał Jubileuszowe wotum Archidiecezji dla Gaździny Podhala – pierścień z relikwiami św. Jana Pawła II. Biskup Karol Wojtyła (Jan Paweł II ) w znaku podanego berła przed pięćdziesięciu laty otrzymał od Gaździny Podhala szczególny znak, wezwanie do wyjątkowego udziału w służbie dla Kościoła. Jan Paweł II wypełnił to wezwanie w sposób heroicznego posłuszeństwa „Totus Tuus”. Przychodzi nam okazja by „zadziwić się” nad zrządzeniami Boga, które dokonują się na naszych oczach właśnie również w tym miejscu. Kanonizacja to uroczyste oficjalne potwierdzenie przez Kościół Świętości Jana Pawła II, ukazanie wszystkim wiernym, że jest możliwa owocna współpraca z Bogiem w realizacji swojego życia. Boże Miłosierdzie jest źródłem naszych zwycięstw dla pełnego i pięknego życia dla Boga. Znakiem tego, że to jest możliwe jest Bogurodzica Najśw. Panna Maryja czczona w tutejszym sanktuarium, jest Święty biskup, kardynał, Papież Jan Paweł II. Zachęcają nas do wejścia na drogę wspólnej wędrówki przez życie w blaskach Zmartwychwstałego Pana.

Reklama

Umieszczenie relikwii św. Jana Pawła II w berle Matki Bożej jest znakiem zwycięstwa, wygrania swojego życia dla Chrystusa i Jego Matki. Uczestnicząc w tej Nowennie wyrazimy radość ze zwycięstwa Jana Pawła II i Jana XXIII dla Chrystusa i prosić będziemy o to, by zwyciężanie takie było obecne w nas w całej przestrzeni życia. Radość i dziękczynienie ale i powierzenie spraw Kościoła, pokoju na świecie i swoich osobistych wstawiennictwu Świętego Ludźmierskiego Pielgrzyma i Jana XXIII.

Dziękujemy też Bogu za Jana XXIII papieża pokoju a także tego, który wydał dekret koronacyjny dla cudownej figury Matki Bożej Ludźmierskiej.

Program:
Procesja z relikwiami Jana Pawła II i berłem Matki Bożej Ludźmierskiej przed Mszą Św., homilia
Będzie niesiona Kanonizacyjna Iskra Bożego Miłosierdzia.
Modlitwa przy figurze św. Jana Pawła II w MOR.
Składanie kwiatów i Świec wotywnych dla Świętego Pielgrzyma Ludźmierskiego.

2014-04-10 13:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

XV Międzynarodowe Sympozjum z cyklu „Zadania Współczesnej Metafizyki”

Szanowni Państwo

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: zaatakowany przez dżihadystę ksiądz z Algeciras podziękował Matce Bożej za ocalenie

2023-01-28 07:58

[ TEMATY ]

ksiądz

Matka Boża

Karol Porwich/Niedziela

Zaatakowany 25 stycznia w kościele św. Izydora w mieście Algeciras w południowej Hiszpanii ksiądz Antonio Rodríguez podziękował Matce Bożej za ocalenie go w czasie ataku ze strony dżihadysty. Sprawca, 25-letni Marokańczyk Yasin Kanza, wyznawca radykalnego islamu, wtargnął wieczorem z maczetą do świątyni, krzycząc “Allah jest wielki”. 74-letni salezjanin został ugodzony w szyję w chwili, kiedy odprawiał Mszę świętą.

“Czuję się dobrze. Mówią, że maczeta nie uszkodziła żadnego ważnego narządu” – powiedział 27 bm. hiszpańskiej rozgłośni Cope kapłan. Dodał, że wciąż jest nieco przestraszony, a swoją sytuację zdrowotną powierzył Bogu za pośrednictwem Matki Bożej i świętego Jana Bosko.

CZYTAJ DALEJ

Pokazali, że codziennie jest Boże Narodzenie. Jasełka w Wapienicy

2023-01-30 19:31

[ TEMATY ]

jasełka

Dzieci Maryi

Joanna Król

Młodzi aktorzy z parafii w Wapienicy podczas występu.

Młodzi aktorzy z parafii w Wapienicy podczas występu.

W domu katechetycznym przy parafii św. Franciszka z Asyżu odbyły się jasełka pt.: „Codziennie jest Boże Narodzenie”.

Tytuł nawiązywał do słów Matki Teresy z Kalkuty: „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. (…) Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję