Reklama

5 powodów, dla których warto jechać nad Lednicę:

1. HISTORIA - Jezioro Lednickie to chrzcielne źródło Polski. To właśnie tu w 966 r. nasza ojczyzna przyjęła chrześcijaństwo. Przyjeżdżając tutaj, chcemy przejąć dziedzictwo minionych pokoleń i potwierdzić, że nasz naród, ale też i każdy z nas jest wierny przyjętym na chrzcie zobowiązaniom.

2. CZAS - jego odkrywanie będzie tematem przewodnim tegorocznego spotkania. W końcu to wielki dar Pana Boga, przez który pragnie On do nas mówić. Aby owocniej przeżywać swój czas, każdy przybyły dostanie brewiarz lednicki jako zaproszenie do wspólnoty modlitewnej Kościoła.

3. ZABAWA I MODLITWA - dwie rzeczywistości, które na co dzień wydają nam się bardzo odległe, ale dzięki tym spotkaniom widać, jak bardzo się przenikają. Nasza zabawa - szalony taniec, wspólny śpiew - może być piękną modlitwą, zaś modlitwa owocnie przeżyta będzie wspaniałą, radosną przygodą.

Reklama

4. ODKRYCIE WIARY NA NOWO - dla wielu młodych Kościół to tylko przesiąknięta rutyną tradycja. Właśnie tutaj sakramenty - spowiedź i Eucharystię - można przeżyć zupełnie inaczej; przez jej nietypową oprawę przewietrzyć skostniałe przyzwyczajenia i stereotypy, że Msza św. to coś nudnego, a spowiedź to przykry obowiązek.

5. ATMOSFERA, WSPÓLNOTA - kilkadziesiąt tysięcy osób wspólnie modlących się i bawiących pozwala zrozumieć, że nie jesteśmy sami. Niepowtarzalna atmosfera, zapewniona przez organizatorów na czele z o. Janem Górą OP i przekazywana we wspólnocie, rodzi poczucie wzajemnej bliskości ze sobą i z Chrystusem.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papieskie konto jest obecne na Twitterze od 10 lat

2022-12-06 09:36

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Przed 10 laty – 12 grudnia 2012 Benedykt XVI zamieścił pierwszy wpis na Twitterze. Przypominając tę rocznicę niemiecka agencja katolicka KNA zwróciła uwagę, że wtedy „wiadomość była ta była sensacją (...) i mało kto mógł przypuszczać, że wówczas już ponad 85-letni Ojciec Święty zostanie pierwszym tweetującym papieżem.

Watykan potraktował to jednak poważnie. Dziesięć lat temu otwarto na Twitterze nie tylko jeden papieski kanał, ale dziewięć: od włoskiego i angielskiego po arabski i łaciński. Papież jest wszechobecny na Twitterze”.

CZYTAJ DALEJ

Święty Mikołaj - „patron daru człowieka dla człowieka”

Niedziela łowicka 49/2004

[ TEMATY ]

święty

WD

Obraz św. Mikołaja w ołtarzu głównym

Obraz św. Mikołaja w ołtarzu głównym

6 grudnia cały Kościół wspomina św. Mikołaja - biskupa. Dla większości z nas był to pierwszy święty, z którym zawarliśmy bliższą znajomość. Od wczesnego dzieciństwa darzyliśmy go wielką sympatią, bo przecież przynosił nam prezenty. Tak naprawdę zupełnie go wtedy jeszcze nie znaliśmy. A czy dziś wiemy, kim był Święty Mikołaj? Być może trochę usprawiedliwia nas fakt, że zachowało się niewiele pewnych informacji na jego temat.

Wyproszony u Boga

CZYTAJ DALEJ

Jak nie zgubić się w lesie?

2022-12-07 12:44

[ TEMATY ]

Lasy Państwowe

Adobe Stock

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku we współpracy z "Niedzielą" zaprasza do obejrzenia kolejnego filmu o naszych pięknych, polskich lasach. Tym razem poradnik - jak nie zgubić się w lesie?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję