Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdnica. Osiem lat Hospicjum i ZOL im. Ojca Pio

Światowy Dzień Chorego od kilku lat wiąże się z powstaniem stacjonarnego hospicjum i zakładu opiekuńczo-leczniczego prowadzonego przez Caritas diecezji świdnickiej.

[ TEMATY ]

Świdnica

bp Ignacy Dec

Świdnica ‑ Hospicjum św. o. Pio

ks. Jan Gargasewicz

Hospicjum św. Ojca Pio

Podopieczni świdnickiego Hospicjum i ZOL’u św. Ojca Pio podczas zabawy karnawałowej

Podopieczni świdnickiego Hospicjum i ZOL’u św. Ojca Pio podczas zabawy karnawałowej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W dniu, kiedy Kościół szczególnie pochyla się nad osobami chorymi, 11 lutego podopiecznych świdnickiego hospicjum odwiedził bp Ignacy Dec. Biskup senior w czasie sprawowanej Eucharystii modlił się w intencji chorych i cierpiących, dziękując całemu personelowi i dyrekcji, którzy na co dzień służą tym najbardziej potrzebującym.

- Wczoraj obchodziliśmy ósmą rocznicę poświęcenia kaplicy i całego domu. Cieszymy się, że dzięki ludziom dobrej woli, a zwłaszcza bp Ignacemu Decowi, podjęto decyzję o utworzeniu tego miejsca, by służba miłosierdzia, pod szczególnym wstawiennictwem Ojca Pio mogła tu być pełniona – mówił ksiądz Mateusz Urdzela - kapelan świdnickiego ośrodka.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Ten dom oddycha dwoma płucami: wiarą i cierpieniem. Ci wszyscy nasi podopieczni ofiarują swoje zmagania z chorobą w intencjach Kościoła, naszej diecezji – podkreślił ks. prał. Jan Gargasewicz, dyrektor Hospicjum i ZOL’u św. Ojca Pio, dodając, że mieszkańcy domu chętnie uczestniczą w spotkaniach modlitewnych, angażują się w śpiew, bo wiara pomaga im w chwilach trudnych.

Tego dnia z programem artystycznym przybyła młodzież szkolna, a przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Lutomii Dolnej przygotowały poczęstunek dla wszystkich domowników.

2023-02-11 11:44

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Dec: różaniec wiele razy ratował Europę, może uratować ją również dzisiaj

[ TEMATY ]

różaniec

bp Ignacy Dec

Ks. Daniel Marcinkiewicz

W chwilach wielkich zagrożeń modlitwa różańcowa wiele razy ratowała Europę. Także i dzisiaj może uratować nasz kontynent przed całkowitym zatraceniem wiary w Boga. Dlatego módlmy się często przesuwając koraliki różańca – mówił bp Ignacy Dec. Biskup świdnicki 1 października, przewodniczył VI Pielgrzymce Róż Żywego Różańca diecezji świdnickiej w metropolitalnym sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie. Bardzkie sanktuarium zgromadziło przeszło 1,5 tyś. wiernych i blisko 40 kapłanów diecezjalnych i zakonnych.

W homilii bp Dec mówił o historii modlitwy różańcowej, wskazując, że odegrała ona bardzo ważną rolę w drugim tysiącleciu chrześcijaństwa. „Modlitwa różańcowa odegrała bardzo ważną rolę w drugim tysiącleciu chrześcijaństwa. Na różańcu modlono się podczas wielkiej epidemii dżumy w Europie w drugiej połowie XIV wieku. W wieku XVI i XVII, gdy Europa była zagrożona inwazją islamu, trwała na naszym kontynencie wzmożona modlitwa różańcowa. Modlitwa ta, towarzyszyła również więźniom łagrów sowieckich, niemieckich obozów koncentracyjnych i żołnierzom na frontach. Modlitwa różańcowa jest także dzisiaj powszechną, dla tak wielu ulubioną modlitwą Kościoła” – mówił biskup świdnicki.

CZYTAJ DALEJ

Abp Wacław Depo: Nie ma pełnej osobowości polskiej bez miłości do Maryi!

2024-07-14 16:02

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

Karol Porwich/Niedziela

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

– Kult maryjny potwierdzamy na płaszczyźnie wiary. Jest on poszukiwaniem instynktownego oparcia dla naszych zmagań i prób dziejowych, aby na fundamencie wiary w prawdziwego Boga objawionego w Chrystusie odnajdywać sens życia i powołanie człowieka. Nie może być prawdziwym wyznawcą Chrystusa ten, kto nie ma odniesień do Jego Matki. Nie ma pełnej osobowości polskiej bez miłości do Maryi. Tego uczą nas nasze dzieje i nasza kultura - powiedział ks. abp Wacław Depo podczas 33. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, a o czym pisze portal Radia Maryja.

Karol Porwich/Niedziela

CZYTAJ DALEJ

Kielce: obiekty sakralne ucierpiały podczas nocnej nawałnicy

2024-07-14 16:16

[ TEMATY ]

burza

diecezja kielecka

Muzeum Wsi Kieleckiej

Muzeum Wsi Kieleckiej także liczy straty po nocnej nawałnicy

Muzeum Wsi Kieleckiej także liczy straty po nocnej nawałnicy

Niszczycielska nawałnica przeszła w nocy z soboty na niedzielę nad Kielcami i regionem - pół tysiąca interwencji obsłużyli strażacy i wciąż interweniują. Burze, ulewne deszcze i grad spowodowały także uszkodzenia niektórych obiektów sakralnych.

- Myślę, że pełnego obrazu należy spodziewać się jutro, gdy księża proboszczowie ocenią dokładniej straty - mówi KAI ks. dr Marcin Rokita, ekonom diecezji kieleckiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję