Reklama

Polska

Młodzież zaprosiła papieża Franciszka do Poznania

[ TEMATY ]

młodzi

Poznań

Franciszek

Archiwumks. P. Słonopasa

Młodzież archidiecezji poznańskiej przekazała zaproszenie skierowane do papieża Franciszka do odwiedzenia Poznania w 2016 r. na ręce ks. prałata Guido Mariniego, głównego ceremoniarza papieskiego. – Zapewnił nas, że przekaże list papieżowi, komentując słowami „bellissimo!” - napisali młodzi na Facebooku.

Młodzież z poznańskiego duszpasterstwa przejęła w Niedzielę Palmową krzyż Światowych Dni Młodzieży, który przekazany został Polakom przez młodych z Rio de Janeiro. – Papież wyszedł do nas, by uścisnąć nasze dłonie i pobłogosławić nas twarzą w twarz – mówi KAI Aleksander Konieczny, przedstawiciel polskiej młodzieży obecnej na placu Świętego Piotra.

W liście napisanym w języku włoskim młodzi piszą, że papieskie słowa, modlitwa i nauczanie, jak również entuzjazm południowoamerykańskiej wiary zmotywowały ich do pracy na chwałę Pana. „Jako przedstawiciele całej archidiecezji, a nawet kraju, chcemy Ci podziękować za to, ze z nami jesteś, poprosić o błogosławieństwo, ale również zapewnić o modlitwie” – piszą młodzi.

Reklama

W liście do papieża młodzież zapewniła Franciszka o modlitwie. „Jezus, który modlił się w Ogrójcu poprosił swych uczniów o to, aby czuwali. My chcemy czuwać na modlitwie razem z Tobą, w trosce o dobro całego Kościoła” – piszą młodzi.

Członkowie duszpasterstwa młodzieży piszą też o doświadczeniu wiary, o tym, że spotykają się na Mszy św., nowennie, nieszporach, adoracji Najświętszego Sakramentu, rozważają słowo Boże w kręgach biblijnych. „Każdy z nas rozeznaje teraz najlepszą drogę, by świadczyć o Panu Jezusie Zmartwychwstałym” – zaznaczają w liście młodzi.

Młodzież poprosiła także o błogosławieństwo, ponieważ krzyż i ikona Matki Bożej przyjadą najpierw do diecezji poznańskiej jako pierwszej w Polsce, dotrą do kościołów, szkół, ośrodków resocjalizacyjnych, szpitali i hospicjów. „Będzie to niezwykła okazja, aby trwać w tak różnych miejscach i wszędzie zauważać głęboki sens cierpienia Chrystusa oraz wysławiać Boga za ofiarę dla naszego odkupienia” – czytamy w liście przekazanym papieżowi.

Na koniec młodzi zaprosili papieża Franciszka do Poznania w 2016 r. „To tutaj rozpoczęła się historia naszego narodu, który tak wiele przeszedł. Tutaj Polska przyjęła chrzest i stała się katolickim narodem! Chcielibyśmy przyjąć Ojca Świętego z otwartymi sercami i zrobimy to, jeśli tylko zechce Ojciec Święty skorzystać z naszego zaproszenia! Młodzież tutaj na Ciebie czeka!” – czytamy w liście wręczonym papieżowi.

2014-04-14 08:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek: wojna jest zawsze porażką ludzkości

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Wojna jest zawsze porażką ludzkości i stoi w sprzeczności z ważną służbą, jaką pełnicie, starając się budować kulturę spotkania poprzez dialog i zachęcanie do wzajemnego zrozumienia między narodami, stając jednocześnie na straży szlachetnych zasad prawa międzynarodowego” – powiedział papież do grupy nowych ambasadorów akredytowanych przy Stolicy Apostolskiej. Są to nie rezydujący w Rzymie ambasadorowie Pakistanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Burundi i Kataru.

Ojciec Święty zauważył, że rozpoczynają oni swoją nową misję w wyjątkowo trudnym momencie, „kiedy nad Europę Wschodnią nadciągnęła ciemna chmura wojny, która w sposób bezpośredni lub pośredni ogarnęła cały świat. "Po doświadczeniach niszczycielskich skutków dwóch wojen światowych i zagrożeń nuklearnych w okresie zimnej wojny, a także po rosnącym szacunku dla roli prawa międzynarodowego oraz po utworzeniu wielonarodowych organizacji politycznych i gospodarczych, których celem było zjednoczenie społeczności globalnej, większość ludzi wierzyła, że wojna w Europie jest odległym wspomnieniem” – powiedział Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Papież: ręce precz od Demokratycznej Republiki Konga, ręce precz od Afryki

2023-01-31 18:00

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Kongo

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Ręce precz od Demokratycznej Republiki Konga, ręce precz od Afryki! - powiedział papież Franciszek we wtorek w pierwszym przemówieniu wygłoszonym po przybyciu do stolicy tego kraju Kinszasy. Apelował, odnosząc się do wyzysku kontynentu: „Przestańcie dusić Afrykę: nie jest to kopalnia, którą trzeba eksploatować, ani ziemia, którą należy plądrować”.

Po przylocie do stolicy i ceremonii powitania papież spotkał się z z prezydentem Demokratycznej Republiki Konga Felixem Antoine Tshisekedi Tshilombo w jego oficjalnej rezydencji - Pałacu Narodów. Następnie w ogrodach pałacu wygłosił przemówienie do tysiąca przedstawicieli władz i społeczeństwa kraju. Mówił im, że przybył jako „pielgrzym pojednania i pokoju”.

CZYTAJ DALEJ

O myśli teologicznej Benedykta XVI

2023-01-31 19:51

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Teologia Polityczna

Już jutro - 1 lutego - pierwszy z pięciu wykładów on-line o teologii Benedykta XVI w interpretacji ks. prof. Jerzego Szymika.

Otwierający specjalny cykl rozważań pt. „Mozarteum: synteza teologii Benedykta XVI w interpretacji ks. Jerzego Szymika” – śląskiego kapłana, profesora nauk teologicznych, poety i publicysty - wykład „Teologia. Czym jest?” to unikalna okazja do bliższego poznania i zrozumienia intelektualnego dziedzictwa zmarłego niedawno Papieża. Organizatorem wykładów jest Teologia Polityczna.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję