Reklama

„Idąc, nauczajcie wszystkie narody”

W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła - 29 czerwca 2009 r. w Bazylice św. Pawła za Murami Ojciec Święty Benedykt XVI zakończył Rok św. Pawła. Jak wiemy, Kościół i wierni bardzo dobrze przyjęli inicjatywę Papieża, żeby św. Paweł z racji 2000. rocznicy narodzin stał się szczególnym patronem Kościoła i żeby wszyscy przypomnieli sobie tego wspaniałego Apostoła Narodów. Właściwie to on był pierwszym ewangelizatorem. Nie znał osobiście Chrystusa narodzonego w Betlejem, ale przez wizje, których mu udzielił, poznał Go, Jego nauczanie. To wszystko, co św. Paweł wiedział i czego uczył, co przekazywał w Listach, otrzymał od Pana Jezusa w sposób Boski. Chrystus dał Pawłowi widzenie i możność rozpoznania Jego doktryny. Z jednej strony - Jezus przyszedł na świat, by ewangelizować, żył i był z ludźmi, zachowywał się jak zwykły człowiek, został ukrzyżowany, umarł i trzeciego dnia zmartwychwstał; dokonał wielkiej rzeczy, bo przed odejściem ustanowił Eucharystię, kapłaństwo. A z drugiej - przychodzi Paweł Apostoł, który głosi Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego, Jemu całkowicie oddaje swoje życie, nie ma dla niego żadnej granicy, której by nie przekroczył. Wszystko czyni dla Niego, oddaje nawet życie. Św. Paweł głosi Chrystusa całemu ówczesnemu światu. Nie czyni niczego, co nie byłoby związane ze Zbawicielem świata. Dzięki temu czytamy teksty św. Pawła i dowiadujemy się wiele z doktryny chrześcijańskiej. Studiując jego nauczanie, otwierają się nam oczy na wiarę i jesteśmy niemal oszołomieni niezwykłą wiedzą Apostoła Narodów.
Rok św. Pawła przyczynił się do ożywienia nauczania chrześcijańskiego, do większego umiłowania Chrystusa, do mocniejszej ewangelizacji. Świat zaczął nabierać nowej dynamiki, a Kościół dostał nowe moce do głoszenia Chrystusa, aby wykorzystać wszystkie możliwości, które niesie świat XXI wieku. Nauczanie Pawłowe na pewno przyspieszyło ewangelizację. Nie boję się określenia „przyspieszona ewangelizacja”, bo myślę, że jest ona potrzebna. Ludzie powinni zauważyć, że nie wszyscy znają Chrystusa, że wiele narodów nie wie, kim On jest, szczególnie narody Azji. Dlatego dzisiaj św. Paweł ożywia nas, ożywia Kościół i przypomina o głoszeniu Jezusa całemu światu, żeby być Jego gorliwym wyznawcą. Misjonarze winni stać się żagwią w przybliżaniu osoby Jezusa Chrystusa.
Chrystusa trzeba głosić nie tylko jako kogoś, kogo się zna, ale czynić to nade wszystko z miłością, żeby zaangażowanie było tak wielkie, by słuchający tego przepowiadania zechcieli je przyjąć z mocą, a w ich sercu by zagościł sam Chrystus. Dlatego św. Paweł jest ważnym Apostołem. Obecny czas wymaga od nas głoszenia Chrystusa, nie można o tym zapomnieć ani tego przeoczyć. Jesteśmy Jego wyznawcami i mamy czuć się odpowiedzialni. Pan Jezus powiedział: „Idąc, nauczajcie wszystkie narody...” (por. Mt 28, 19). A więc naszym zadaniem jest nauczanie narodów. Tak właśnie czynił św. Paweł - szedł do ludzi i głosił Chrystusa. My również musimy się w to włączać, wykorzystując najnowsze środki przekazu, które mamy do dyspozycji, żeby świat dowiedział się o Nim. Temu posłużyły albumowe wydawnictwa „Niedzieli” o św. Pawle, przedstawiające nauczanie Apostoła Narodów, oraz zdjęcia z miejsc, w których przebywał i nauczał. Publikacje te przyczyniają się do tego, że jeszcze bardziej przybliżamy się do czasu i miejsc, gdzie św. Paweł żył i pracował. W ten sposób możemy być bliżej Apostoła, bliżej Kościoła i bliżej siebie.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Reklama w Tygodniku Katolickim „NIEDZIELA”

„Niedziela” to:

• ogólnopolski tygodnik katolicki, istniejący na rynku od 1926 roku

• informacje o życiu Kościoła w Polsce i na świecie, o sprawach społecznych, rodzinnych, gospodarczych i kulturalnych

• obecność w polskich parafiach w kraju i poza granicami (Włochy, USA, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania), w sieciach kolporterskich i na Poczcie Polskiej

• szczególna obecność w 19 diecezjach w Polsce, w których ukazują się edycje diecezjalne: warszawska, krakowska, częstochowska, wrocławska, sosnowiecka, podlaska, bielska, świdnicka, szczecińska, toruńska, zamojska, przemyska, legnicka, zielonogórska, rzeszowska, sandomierska, łódzka, kielecka, lubelska

• 68 stron ogólnopolskich i 8 diecezjalnych

• portal www.niedziela.pl

• księgarnia (www.ksiegarnia.niedziela.pl) – ponad 350 publikacji książkowych

• studio radiowe Niedziela FM oraz telewizyjne Niedziela TV z możliwością przygotowania materiałów w jakości HD, własny kanał na YouTube, materiały na portalu www.niedziela.pl, zamówienia realizowane dla TV Trwam, TVP i lokalnej telewizji

• jest obecna w internecie, w rozgłośniach radiowych, w niektórych telewizjach regionalnych

Reklama w naszym Tygodniku jest potwierdzeniem wiarygodności firmy - do tego przyzwyczailiśmy naszych Czytelników.
Wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie "Niedzieli" przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego pozwoliły ustalić profil Czytelników "Niedzieli":

• wiek - 28 - 65 lat

• wykształcenie - wyższe i średnie

• kobiety i mężczyźni w proporcjach 48% do 52%

• mieszkańcy dużych i średnich miast oraz wsi
Kolportaż - 60% parafie, 40% Poczta Polska, KOLPORTER i inne firmy kolporterskie;

Nakład: zmienny od 85 tys. do 115 tys. w zależności od okoliczności

Kontakt
Zamówienie reklamy lub ogłoszenia można przesłać:

Reklama
   Krzysztof Walaszczyk
   Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
   marketing@niedziela.pl

Ogłoszenia
   Barbara Kozyra
   tel. (34) 369 43 65
   tel. na centralę: (34) 365 19 17 w. 365
   ogloszenia@niedziela.pl

drogą pocztową pod adresem:
   Redakcja Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa


Regulamin przyjmowania zleceń

Regulamin insertowania

Formaty reklam

Cennik reklam

Cennik insertów

Terminarz reklam (2020)

Materiały do pobrania

Publikacje logo o szerokości powyżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Publikacje logo o szerokości poniżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Reklama internetowa

Krzysztof Walaszczyk
Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
marketing@niedziela.pl

Cennik reklam internetowych

CZYTAJ DALEJ

Duet na Wieczorach u św. Elżbiety

2020-08-13 16:26

[ TEMATY ]

koncert

organy

archiwum organizatorów

Duet, który wystąpi w niedzielę w Cieszynie.

Anna Utmańczyk oraz Tomasz Barcik będą gośćmi sierpniowego koncertu w ramach „Wieczorów Muzyki Organowej i Kameralnej u św. Elżbiety”.

Będzie to już siódmy koncert z cyklu „Wieczorów Muzyki Organowej i Kameralnej u św. Elżbiety”. Odbędzie się w niedzielę 16 sierpnia o godz. 19 w kościele św. Elżbiety w Cieszynie.

Anna Utmańczyk z Bielska-Białej zagra na altówce, a Tomasz Barcik z Żywca na organach.

Anna Utmańczyk już w wieku 7 lat rozpoczęła naukę w klasie skrzypiec, a następnie w klasie altówki oraz organów. W 2018 roku ukończyła ZPSM im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Tomasz Barcik, mając zaledwie kilka lat, zaczął uczyć się grać na pianinie. Uczył się gry na organach w Diecezjalnej Szkole Organistowskiej II st. w Bielsku-Białej, a następnie – w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Cieszynie. W czerwcu 2020 roku ukończył studia licencjackie o specjalności Muzyka Kościelna, w klasie organów prof. dr hab. Elżbiety Karolak w poznańskiej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego. Pasjonuje się budową organów, realizując swoją pasję w budowie, renowacji i naprawie organów piszczałkowych.

W Cieszynie wykonają dzieła takich kompozytorów jak: Jan Sebastian Bach, Wojciech Kilar czy Astro Piazzollo.

Po koncercie będzie można złożyć ofiarę na remont blisko 120-letnich organów. Wieczory organizowane są głównie z tą myślą, aby pokazać brzmienie instrumentu i zebrać fundusze na jego remont, aby jeszcze długie lata mógł służył w tutejszym kościele. Koncerty organizuje parafia św. Elżbiety. Patronat objęła „Niedziela”. Szczegóły na Facebooku: „Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej u św. Elżbiety”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję