Reklama

WSKSiM w Toruniu

Uczelnia na wysokim poziomie

Niedziela Ogólnopolska 28/2009, str. 31

„Śluby panieńskie” w wykonaniu studentów WSKSiM w Toruniu
Katarzyna Cegielska

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu została doceniona przez ekspertów z Państwowej Komisji Akredytacyjnej (PKA), a także przez pracodawców. W mijającym roku akademickim jakość kształcenia na kierunkach dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz politologia została pozytywnie oceniona przez PKA. Po raz pierwszy WSKSiM wzięła także udział w rankingu niepublicznych wyższych szkół magisterskich. Wynika z niego, że jest to najlepsza uczelnia w regionie i czołowa w Polsce. - To ważna informacja dla młodych, którzy zastanawiają się, jaką uczelnię wybrać - mówi o. dr Krzysztof Bieliński, rektor WSKSiM.

Ocena PKA

W roku akademickim 2008/09 PKA dokonała oceny jakości kształcenia na dwóch prowadzonych w WSKSiM w Toruniu kierunkach studiów - dziennikarstwie i komunikacji społecznej na poziomie studiów licencjackich oraz politologii na poziomie studiów licencjackich, a także magisterskich. Prezydium PKA podjęło uchwały (nr 164/2009 i 31½009) o pozytywnej ocenie jakości kształcenia na obu kierunkach. Ocena została wydana na podstawie przeprowadzonej wizytacji przez członków PKA, którzy stwierdzili, że toruńska uczelnia spełnia na wysokim poziomie wszystkie wymagania kadrowe, programowe i organizacyjne oraz posiada odpowiednią bazę materialną. - PKA to niezależna instytucja państwowa, która działa w ramach systemu szkolnictwa wyższego, czuwając nad jakością kształcenia w wyższych uczelniach w Polsce. W sposób obligatoryjny dokonuje ocen jakości kształcenia na poszczególnych kierunkach - tłumaczy rektor WSKSiM. - Kontrola potwierdziła fakt, o którym byliśmy przekonani, że jakość kształcenia w naszej uczelni stoi na wysokim poziomie - dodaje o. dr Bieliński. W tym roku uczelnia ogłosiła konkurs dla kandydatów na studia w WSKSiM na najlepsze świadectwo. Zwycięzcy - po jednej osobie każdego z czterech kierunków - będą mieli ufundowane czesne.

Reklama

Worek dobrych informacji rozwiązany

To nie wszystkie dobre informacje na temat WSKSiM. Uczelnia znalazła się na czołowym miejscu wśród 100 najlepszych niepublicznych uczelni magisterskich rankingu „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej”. W regionie uczelnia zajmuje niekwestionowane pierwsze miejsce.
Od początku istnienia WSKSiM buduje swoją pozycję ciężką pracą profesorów, wykładowców i administracji, starając się zapewnić młodym ludziom jak najlepsze warunki rozwoju oraz warunki zamieszkania i nauki. - Cieszymy się z tego miejsca, gdyż WSKSiM jest młodą uczelnią, ale prężną i szybko się rozwijającą - mówi o. Tadeusz Rydzyk, rektor założyciel. - Opinia publiczna była karmiona uderzeniami w naszą uczelnię, insynuacjami, że trzeba przysłać kontrolę, że studia podyplomowe rzekomo prowadzone są bez zgody Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pamiętamy te wyssane z palca historie, których wysocy urzędnicy państwowi nigdy nie odwołali, a którymi niszczyli dobre imię szkoły. Ranking obala te wszystkie nieuzasadnione opinie rozpowszechniane na temat naszej uczelni - mówi o. dr Bieliński. - Wcześniej nie braliśmy udziału w rankingach, gdyż budowaliśmy naszą uczelnię pracą u podstaw, chcieliśmy, aby była najlepsza kadra, najlepsze warunki rozwoju młodych ludzi. Teraz, kiedy już przystąpiliśmy do oceny, nasza uczelnia znalazła się na bardzo wysokim, 21. miejscu wśród stu najlepszych niepublicznych uczelni magisterskich, ale jednocześnie jest to pierwsze miejsce w regionie - dodaje rektor.
Warto zauważyć, że miejsce byłoby z pewnością wyższe, gdyby zostały uwzględnione wyniki jakości kształcenia w uczelni, dostrzeżone przez PKA.

Pracodawcy doceniają absolwentów WSKSiM

Co „Perspektywy” brały pod uwagę w ocenie poszczególnych uczelni? Niepubliczne uczelnie magisterskie oceniano według czterech grup kryteriów: prestiżu (20 proc. punktów), siły naukowej (40 proc.), warunków studiowania (30 proc.) oraz umiędzynarodowienia studiów (10 proc.). Dodatkowo „Perspektywy” zleciły badania pracodawców i na tej podstawie utworzyły ranking prestiżu wśród pracodawców. Jak informują „Perspektywy”, uwzględniono tu cztery szczegółowe wskaźniki: ogólne preferencje, absolwenci w obecnej strukturze zatrudnienia, tzw. młode kadry, absolwenci zatrudnieni w ciągu ostatniego roku oraz plany zatrudnienia absolwentów. W tym rankingu występują razem uczelnie publiczne i niepubliczne. Sukcesem jest znalezienie się na tej liście. WSKSiM uplasowała się w jednej trzeciej stawki.
- Młodzi ludzie wybierają uczelnię, która buduje ich przyszłość. Zapraszamy tych, którzy mierzą wysoko - zachęca rektor WSKSiM. Władze i wykładowcy naszej uczelni poważnie podchodzą także do prowadzenia studiów podyplomowych, których WSKSiM proponuje szeroką gamę (dziennikarskie, retoryka i komunikacja społeczna, zasady wykorzystania funduszy unijnych, polityka ochrony środowiska - kompensacja przyrodnicza, grafika komputerowa i techniki multimedialne, zastosowanie informatyki w dydaktyce), oraz kursów (Akademickie Spotkania z Mistrzami, kurs komputerowy).

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziś dzień męża i żony!

2020-07-13 12:43

archiwum

13 lipca jest obchodzony dzień Męża i Żony, który nawiązuje do daty zawarcia małżeństwa przez rodziców św. Tereski od Dzieciątka Jezus - świętej Zelii i świętego Ludwika Martin.

Rycerze Kolumba w Polsce zapraszają do świętowania Dnia Męża i Żony! Małżonkowie realizują swoje powołanie przez miłość. - W tym pięknym dniu oderwijmy się od prozy życia, popatrzmy na siebie, na wspólnie przeżyte lata i miłość, którą pielęgnujemy, podtrzymujemy i rozwijamy – zachęca Delegat Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce Krzysztof Zuba. I dodaje: - Obdarujmy małżonki kwiatami, serdecznością i czułością. Wrażliwość kobiety na piękno, na dobro, jej czułość są najwspanialszym darem dla mężczyzny. Jak zauważa, mężczyznę bardziej interesują prawa rządzące życiem i rzeczywistością. - Dobrze wyraża to aforyzm który brzmi: „Mężczyzna chce być w życiu kimś, kobieta chce być kimś dla kogoś”. I apeluje: - Otoczmy nasze żony ciepłem i miłością, angażujmy się w realizację naszego powołania z troską o innych. Niech każdego dnia unosi nas wiara w miłość, piękno i dobro.

Rycerze Kolumba zachęcają w tym dniu małżonków do wspólnej modlitwy dziękczynnej za lata bycia razem, z prośbą o błogosławieństwo dla ich małżeństwa. Kolejnym punktem tego święta powinien być czas spędzony razem w sposób szczególny poprzez wyjście do kawiarni, restauracji, do kina, teatru lub na spacer. To także okazja do przypomnienia chwil, gdy małżonkowie, stając przed ołtarzem, przyjmowali sakrament małżeństwa.

Rycerze Kolumba są międzynarodową organizacją, która działa w kilkunastu państwach świata. Liczy ponad 2 miliony członków. Zasadami Rycerzy Kolumba są miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm i wokół tych wartości kształtuje się ich formacja. 26 maja 2020 roku papież Franciszek zatwierdził cud przypisywany wstawiennictwu sługi Bożego ks. Michaela McGivney’a, założyciela Rycerzy Kolumba.

CZYTAJ DALEJ

Wyremontowana salka oazowa

2020-07-14 23:47

[ TEMATY ]

oaza

salka

ks. Adrian Put "/Niedziela"

Wspólnota Ruchu Światło-Życie z parafii pw. nawiedzenia NMP w Żaganiu, czyli tzw. Oaza na górce, cieszy się z odnowionej salki do spotkań formacyjnych. Końcowy efekt już imponuje i zachęca do dalszej pracy formacyjnej.

Pandemia koronawirusa wstrzymała wiele działań duszpasterskich i apostolskich w wielu parafiach. Jednak w niektórych miejscach pandemia stała się także okazją do przeprowadzenia remontów czy też odświeżenia pomieszczeń duszpasterskich. Tak było w przypadku parafii na górce w Żaganiu. Miejscowa oazowa wspólnota młodzieżowa, za zgodą proboszcza ks. Marcina Siewruka i pod przewodnictwem swojego moderatora ks. Dariusza Korolika postanowiła odnowić salkę, gdzie odbywają się spotkania ogólne i poszczególnych grup formacyjnych.

Zobacz zdjęcia: Salka oazowa w Żaganiu

- Sam remont to nie tylko pomalowanie ścian. Udało nam się we współpracy z Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku nad Dunajcem sprowadzić materiały, które wykorzystaliśmy jako elementy dekoracyjne na ściany. Chcemy także sprowadzić tu wypoczynek i fotele, aby spotkania mogły się odbywać w ciekawych i wygodnych warunkach. Udało się także odnowić meble znajdujące się w salce - podkreślił ks. Korolik.

Budynek, w którym znajdują się pomieszczenia wykorzystywane przez wspólnotę oazową znajduje się w bezpośredniej bliskości kościoła parafialnego. Dla oazowiczów przeznaczona jest górna część budynku. Obok salki znajduje się tam także mały aneks kuchenny oraz węzeł sanitarny. W samej salce znajdują się pomoce formacyjne dla dzieci i młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

Wspierają nas

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję