Reklama

WSKSiM w Toruniu

Uczelnia na wysokim poziomie

Niedziela Ogólnopolska 28/2009, str. 31

„Śluby panieńskie” w wykonaniu studentów WSKSiM w Toruniu
Katarzyna Cegielska

„Śluby panieńskie” w wykonaniu studentów WSKSiM w Toruniu<br>Katarzyna Cegielska

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu została doceniona przez ekspertów z Państwowej Komisji Akredytacyjnej (PKA), a także przez pracodawców. W mijającym roku akademickim jakość kształcenia na kierunkach dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz politologia została pozytywnie oceniona przez PKA. Po raz pierwszy WSKSiM wzięła także udział w rankingu niepublicznych wyższych szkół magisterskich. Wynika z niego, że jest to najlepsza uczelnia w regionie i czołowa w Polsce. - To ważna informacja dla młodych, którzy zastanawiają się, jaką uczelnię wybrać - mówi o. dr Krzysztof Bieliński, rektor WSKSiM.

Ocena PKA

Reklama

W roku akademickim 2008/09 PKA dokonała oceny jakości kształcenia na dwóch prowadzonych w WSKSiM w Toruniu kierunkach studiów - dziennikarstwie i komunikacji społecznej na poziomie studiów licencjackich oraz politologii na poziomie studiów licencjackich, a także magisterskich. Prezydium PKA podjęło uchwały (nr 164/2009 i 31½009) o pozytywnej ocenie jakości kształcenia na obu kierunkach. Ocena została wydana na podstawie przeprowadzonej wizytacji przez członków PKA, którzy stwierdzili, że toruńska uczelnia spełnia na wysokim poziomie wszystkie wymagania kadrowe, programowe i organizacyjne oraz posiada odpowiednią bazę materialną. - PKA to niezależna instytucja państwowa, która działa w ramach systemu szkolnictwa wyższego, czuwając nad jakością kształcenia w wyższych uczelniach w Polsce. W sposób obligatoryjny dokonuje ocen jakości kształcenia na poszczególnych kierunkach - tłumaczy rektor WSKSiM. - Kontrola potwierdziła fakt, o którym byliśmy przekonani, że jakość kształcenia w naszej uczelni stoi na wysokim poziomie - dodaje o. dr Bieliński. W tym roku uczelnia ogłosiła konkurs dla kandydatów na studia w WSKSiM na najlepsze świadectwo. Zwycięzcy - po jednej osobie każdego z czterech kierunków - będą mieli ufundowane czesne.

Worek dobrych informacji rozwiązany

To nie wszystkie dobre informacje na temat WSKSiM. Uczelnia znalazła się na czołowym miejscu wśród 100 najlepszych niepublicznych uczelni magisterskich rankingu „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej”. W regionie uczelnia zajmuje niekwestionowane pierwsze miejsce.
Od początku istnienia WSKSiM buduje swoją pozycję ciężką pracą profesorów, wykładowców i administracji, starając się zapewnić młodym ludziom jak najlepsze warunki rozwoju oraz warunki zamieszkania i nauki. - Cieszymy się z tego miejsca, gdyż WSKSiM jest młodą uczelnią, ale prężną i szybko się rozwijającą - mówi o. Tadeusz Rydzyk, rektor założyciel. - Opinia publiczna była karmiona uderzeniami w naszą uczelnię, insynuacjami, że trzeba przysłać kontrolę, że studia podyplomowe rzekomo prowadzone są bez zgody Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pamiętamy te wyssane z palca historie, których wysocy urzędnicy państwowi nigdy nie odwołali, a którymi niszczyli dobre imię szkoły. Ranking obala te wszystkie nieuzasadnione opinie rozpowszechniane na temat naszej uczelni - mówi o. dr Bieliński. - Wcześniej nie braliśmy udziału w rankingach, gdyż budowaliśmy naszą uczelnię pracą u podstaw, chcieliśmy, aby była najlepsza kadra, najlepsze warunki rozwoju młodych ludzi. Teraz, kiedy już przystąpiliśmy do oceny, nasza uczelnia znalazła się na bardzo wysokim, 21. miejscu wśród stu najlepszych niepublicznych uczelni magisterskich, ale jednocześnie jest to pierwsze miejsce w regionie - dodaje rektor.
Warto zauważyć, że miejsce byłoby z pewnością wyższe, gdyby zostały uwzględnione wyniki jakości kształcenia w uczelni, dostrzeżone przez PKA.

Pracodawcy doceniają absolwentów WSKSiM

Co „Perspektywy” brały pod uwagę w ocenie poszczególnych uczelni? Niepubliczne uczelnie magisterskie oceniano według czterech grup kryteriów: prestiżu (20 proc. punktów), siły naukowej (40 proc.), warunków studiowania (30 proc.) oraz umiędzynarodowienia studiów (10 proc.). Dodatkowo „Perspektywy” zleciły badania pracodawców i na tej podstawie utworzyły ranking prestiżu wśród pracodawców. Jak informują „Perspektywy”, uwzględniono tu cztery szczegółowe wskaźniki: ogólne preferencje, absolwenci w obecnej strukturze zatrudnienia, tzw. młode kadry, absolwenci zatrudnieni w ciągu ostatniego roku oraz plany zatrudnienia absolwentów. W tym rankingu występują razem uczelnie publiczne i niepubliczne. Sukcesem jest znalezienie się na tej liście. WSKSiM uplasowała się w jednej trzeciej stawki.
- Młodzi ludzie wybierają uczelnię, która buduje ich przyszłość. Zapraszamy tych, którzy mierzą wysoko - zachęca rektor WSKSiM. Władze i wykładowcy naszej uczelni poważnie podchodzą także do prowadzenia studiów podyplomowych, których WSKSiM proponuje szeroką gamę (dziennikarskie, retoryka i komunikacja społeczna, zasady wykorzystania funduszy unijnych, polityka ochrony środowiska - kompensacja przyrodnicza, grafika komputerowa i techniki multimedialne, zastosowanie informatyki w dydaktyce), oraz kursów (Akademickie Spotkania z Mistrzami, kurs komputerowy).

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Krzysztof Włodarczyk: oddaję dla diecezji bydgoskiej swoje serce, talenty, charyzmaty i siły

2021-09-21 16:53

[ TEMATY ]

biskup

papież Franciszek

Bp Krzysztof Włodarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

„Oddaję dla diecezji bydgoskiej swoje serce, talenty, charyzmaty i wszystkie siły. Chcę służyć całym sobą” – powiedział w rozmowie biskup nominat Krzysztof Włodarczyk.

O woli Ojca Świętego dowiedział się na kilka dni przed ogłoszeniem nominacji. – Było to dla mnie zaskoczenie. Po ludzku pojawiły się również lęk i strach. Jednak natychmiast usłyszałem od nuncjusza apostolskiego słowa, w których przypomniał mi moje biskupie zawołanie „Łaska, miłosierdzie, pokój”. Trochę ochłonąłem i wyraziłem zgodę – dodał.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

76. sesja ZO ONZ

2021-09-21 17:49

[ TEMATY ]

ONZ

Andrzej Duda

Nowy Jork

prezydent.pl

W Nowym Jorku rozpoczęła się 76. sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ, w której bierze udział Prezydent Andrzej Duda. Polski przywódca wystąpi po godz. 18 czasu lokalnego (po północy z wtorku na środę czasu polskiego).

W sesji ZO zapowiedziało osobisty udział ponad 100 szefów państw i rządów z różnych krajów. Będzie ona poświęcona głównie bezpieczeństwu, w tym sytuacji w Afganistanie, pandemii koronawirusa oraz zmianom klimatycznym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję