Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Co by było, gdyby Maryja odpowiedziała „nie”?

Rozważania do Ewangelii Łk 1, 26-38.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Sobota, 25 marca 2023. Zwiastowanie Pańskie, uroczystość. Dzień Świętości Życia. Wielki Post

• Iz 7, 10-14 • Ps 40, 7-8a.8b-10.11 • Hbr 10, 4-10 • Łk 1, 26-38

Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a D ziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: «Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z T obą, błogosławiona jesteś między niewiastami». Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a P an Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca». Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?» Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego». Na to rzekła Maryja: «Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa! Wtedy odszedł od Niej anioł».

Bóg dzieli się z nami największym skarbem jaki posiada. Jest nim Jezus Chrystus, Jego Syn. Daje Go Maryi i przez Maryję pragnie, by Jezusa przyjął każdy z nas. My również, przez chrzest zanurzający nas w Chrystusa, mamy nieść światu Boga. W dzisiejszej uroczystości zdumiewająca jest delikatność Boga, który nie działa wbrew woli człowieka, ale zawsze szanuje naszą wolność. W teologii mówi się, że gdy Archanioł Gabriel przekazał Maryi radosną nowinę, Bóg zamilkł, czekając na odpowiedź. Ciekawe, co by było, gdyby Maryja odpowiedziała „nie”? Pewnie Bóg znalazłby inny sposób na zbawienia człowieka. Nie musiał, bo Maryja, jako pokorna służebnica Pańska, z wiarą odpowiedziała na Dobrą Nowinę „tak”. Czy zawsze ufam Bogu? Czy potrafię iść za Jego głosem?

Reklama

K.S.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-02-18 10:09

Ocena: +28 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Panie Jezu, niech Twoja święta Krew oczyści nas ze złych skłonności

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 18, 9-14.

Sobota, 18 marca 2023. Św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła, wsp. dow. WIELKI POST.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Müller dla "Niedzieli": Nie bójcie się. Idźcie swoją drogą

2023-05-31 20:28

[ TEMATY ]

kard. Gerhard Müller

Niedziela TV

Rozmowa z kard. Gerhardem Ludwigiem Müllerem na temat współczesnych wyzwań Kościoła.

Redaktor Naczelny "Niedzieli" ks. Jarosław Grabowski w szczerej i inspirującej rozmowie z wielkim autorytetem kard. Gerhardem Ludwigiem Müllerem. Zapraszamy na wideo-wywiad zrealizowany przez Niedzielę TV.

CZYTAJ DALEJ

French Open - Świątek awansowała do trzeciej rundy

2023-06-01 18:13

[ TEMATY ]

tenis

Iga Świątek

French Open

PAP/YOAN VALAT

Iga Świątek

Iga Świątek

Iga Świątek wygrała z Amerykanką Claire Liu 6:4, 6:0 w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. Polska tenisistka jest najwyżej rozstawiona w imprezie. Jej kolejną rywalką będzie Chinka Xinyu Wang.

Świątek broni tytułu wywalczonego rok temu. Na kortach im. Rolanda Garrosa najlepsza była także w 2020 roku. Na otwarcie tegorocznej edycji wygrała z Hiszpanką Cristiną Bucsą również 6:4, 6:0.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję