Reklama

Zaproszenia

Borowno: Powiatowy Konkurs Wiedzy o bł. Janie Pawle II

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borownie organizuje IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o bł. Janie Pawle II. Konkurs jest adresowany do gimnazjalistów, a jego celem jest przybliżenia młodzieży nauczania bł. Jana Pawła II oraz pogłębienie wiary oraz kształtowanie chrześcijańskich i patriotycznych postaw.

Finał odbędzie się 15 maja 2014 r. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Wcześniej szkolne komisje konkursowe wyłonią swoje reprezentacje - do 5 maja br. należy przesłać organizatorom kartę zgłoszenia 3 uczestników etapu szkolnego, którzy otrzymali największą liczbę punktów z testu wiedzy i będą reprezentantami danej szkoły. Finał będzie się składał z dwóch części: testu pisemnego i quizu multimedialnego. Zakres obowiązujący materiału oraz regulamin konkursu podane są na stronie www.szkolaborowno.pl .

Tegoroczny konkurs odbywa się pod patronatem Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, Wydawnictwa WAM, Wydawnictwa Edycji Św. Pawła, Rzymskokatolickiej Parafii pw. św. Wawrzyńca w Borownie oraz pod patronatem medialnym Radia Jasna Góra, Katolickiego Radia FIAT oraz Tygodnika Katolickiego Niedziela.

Reklama

Jednocześnie organizatorzy zapraszają gimnazjalistów do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Młodzi i Ojciec Święty”. Obowiązuje format pracy A-3, technika wykonania jest dowolna. Podpisane prace należy nadsyłać do do 25 kwietnia 2014 r., rozdanie nagród odbędzie się podczas finału Powiatowego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II.

Kontakt w sprawie obu konkursów: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borownie, Gimnazjum im. Jana Pawła II, Borowno Kolonia, ul. Armii Ludowej 6/8, 42-233 Mykanów, tel./fax. 34 3133313, email: szkolaborowno.sekretariat@interia.pl .

2014-04-15 14:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

By upamiętnić niezłomnych pilotów

[ TEMATY ]

konkurs

gala

Archiwum organizatorów

Uroczysty finał i podsumowanie konkursu zgromadziło gości nie tylko z Polski

Uroczysty finał i podsumowanie  konkursu zgromadziło gości nie tylko z Polski

Gala finałowa konkursu „Ocalić od zapomnienia – pamięć o niezłomnych pilotach por. pil. Janinie Lewandowskiej i gen. bryg. pil. Stanisławie Skalskim”, organizowanego pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, odbyła się 19 maja br. w Szkole Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. św. Jana Pawła II w Nowym Sączu.

Jak czytamy w sprawozdaniu konkursowym z zeszłego roku: „Konkurs miał na celu upamiętnienie jednego z najwybitniejszych polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera Bitwy o Anglię, który sam o sobie mówił <> Organizatorzy dodają: „Szukamy osób, które zostały pominięte w podręcznikach historii.”

CZYTAJ DALEJ

Jerozolima: zniszczono rzeźbę Chrystusa

2023-02-02 14:16

[ TEMATY ]

Jerozolima

Adobe Stock

W Jerozolimie doszło do kolejnego aktu wandalizmu w chrześcijańskich miejscach świętych. Dziś w godzinach porannych na jerozolimskim Starym Mieście do kaplicy Skazania na Śmierć wszedł żydowski mężczyzna, zrzucił stojącą na filarze figurę Jezusa i rozbił Jego twarz, poinformowała franciszkańska Kustodia Ziemi Świętej.

Sprawcę zatrzymali strażnicy, został przejęty przez wezwaną na miejsce policję izraelską. Opublikowano nagranie wideo, na którym podczas zatrzymania mężczyzna mówi, że w Jerozolimie nie może być żadnych obrazów bożków: „Nie możemy czcić kamieni fałszywych bogów w Jerozolimie”. Według policji sprawcą jest 40-letni turysta z USA. Obecnie jest przygotowywana ekspertyza, która pozwoli zbadać stan psychiczny podejrzanego.

CZYTAJ DALEJ

Wałbrzych. Ks. kan. Roman Tomaszczuk wrócił do diecezji

2023-02-02 21:00

[ TEMATY ]

Wałbrzych

ks. Roman Tomaszczuk

ks. Mirosław Benedyk

Ks. kan. Roman Tomaszczuk na tle katedry świdnickiej, gdzie posługiwał jako wikariusz

Ks. kan. Roman Tomaszczuk na tle katedry świdnickiej, gdzie posługiwał jako wikariusz

Od środy 1 lutego w parafii św. Barbary jako wikariusz posługuje ks. Roman Tomaszczuk. Były szef diecezjalnych mediów katolickich i benedyktyn.

Był znanym duszpasterzem i redaktorem. Często rozmyślał o życiu w klasztorze. - W ciągu piętnastu lat kapłaństwa, zdarzyło się już w drugim, może w trzecim roku po święceniach, że pojawiała się myśl: idź do klasztoru! Jednak wtedy byłem za młody, potem z kolei byłem zachłyśnięty wolnością redaktorka. Jeszcze później była przeprowadzka, kongres małżeństw. Zawsze coś! Coś lub ktoś ważniejsze od wezwania – relacjonował na łamach gazety, którą redagował.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję