Reklama

Niedziela Lubelska

Wykupieni. Wielkopostny projekt Gospel Rain

Gospel Rain

Zapraszamy na wyjątkowe koncerty wielkopostne: 26 marca - do kościoła Miłosierdzia Bożego w Puławach, 1 kwietnia - do kościoła Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku oraz 2 kwietnia - do kościoła św. Piotra w Lublinie.

WYKUPIENI to nowy projekt stworzony przez Gospel Rain na okres Wielkiego Postu, dedykowany do przestrzeni kościołów, w których tradycyjnie w tym czasie odbywają się rekolekcje, nabożeństwa i spotkania modlitewne. Jako zespół znany z szerokiego, potężnego brzmienia koncertowego, tym razem sięga do znacznie bardziej delikatnych, akustycznych brzmień, adekwatnych do czasu refleksji i pokuty.

W programie wielkopostnych koncertów znajdują się przede wszystkim autorskie utwory Gospel Rain, nowe kompozycje, jak i piosenki pochodzące z wszystkich dotychczasowych płyt, wykonane tym razem w akustycznym, niepowtarzalnym klimacie. Pośród nich znajduje się utwór „KORZEŃ”, inspirowany wstrząsającym opisem Męki Pańskiej zawartej w rozdziale 53 Księgi Izajasza. W specjalnych opracowaniach pojawią się także znane, polskie pieśni wielkopostne i pasyjne, śpiewane przez wiele pokoleń. Całości dopełnią współczesne pieśni chwały, w nowych akustycznych aranżacjach. Koncerty są modlitewną przestrzenią przenikających się płynnie: muzyki, słowa, świadectwa, harmonii i improwizacji. W centrum wielkopostnej inicjatywy jest tajemnica WYKUPIENIA każdego człowieka z niewoli i grzechu, WYKUPIENIA, jakiego dokonał Jezus Chrystus przez śmierć krzyżową, która daje zwycięstwo. Przesłaniem projektu jest zwrócenie wzroku na niepojętą determinację Jezusa, który sam wydał się w ofierze z miłości do wszystkich ludzi. Zwłaszcza teraz, w trudnych latach niepewności, chwiejącej się wiary w przyszłość, bardziej aktualna staje się zachęta i obietnica, zawarta w Słowie inspiracji tego projektu: - „Nie lękaj się, bo Cię WYKUPIŁEM, wezwałem cię po imieniu, tyś moim” (Iz 43,1).

Gospel Rain to kilkudziesięcioosobowy zespół, tworzony przez charyzmatyczny pop-gospelowy chór, wspierany przez znakomitych solistów i instrumentalistów. Od wielu lat posiada renomę jednego z najlepiej brzmiących i najbardziej rozpoznawalnych składów wokalnych w Polsce. Jest uczestnikiem najbardziej prestiżowych wydarzeń muzycznych, m.in. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, telewizyjnych koncertów kolęd na Jasnej Górze, koncertu z okazji 40-lecia powstania Solidarności w Stoczni Gdańskiej, czy koncertu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Polski w Katowicach. Przez niemal dwie dekady współtworzył Koncert Chwały w Lublinie, jedno z największych muzycznych wydarzeń chrześcijańskich w Polsce. Gospel Rain jest jednym z najstarszych zespołów w Polsce, stworzonych z chrześcijańskiej inspiracji. W ubiegłym roku świętował jubileusz 30-lecia powstania, związanego z historycznym Światowym Spotkaniem Młodzieży w Częstochowie w sierpniu 1991 r. Gospel Rain to grupa o niezwykłej energii i spontaniczności koncertowej, objawiającej się w żywym kontakcie z publicznością. Założycielem i liderem zespołu jest Grzegorz Głuch - kompozytor, aranżer, wokalista i ceniony animator polskiego środowiska muzyki gospel.

2023-03-21 20:45

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2023 r.

2023-05-23 11:20

[ TEMATY ]

zmiany

zmiany księży

zmiany personalne

Zmiany proboszczów

Karol Porwich/Niedziela

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś na Lednicy: Bóg kocha człowieka zawsze, darmo i pomimo wszystko

2023-06-03 22:29

[ TEMATY ]

Lednica 2000

Episkopat news

O bezwarunkowej i stałej miłości Boga do człowieka mówił dziś abp Grzegorz Ryś na Polach Lednickich. Wskazywał, że Bóg kocha człowieka zawsze, darmo i pomimo wszystko Metropolita łódzki wygłosił homilię podczas Mszy św. sprawowanej podczas XXVII Ogólnopolskiego Spotkania Młodych "Lednica 2000". W tym roku odbywa się ono pod hasłem „Idź za Barankiem”.

Nawiązując do obchodzonego jutro Święta Trójcy Świętej abp Ryś wyraził opinię, że jest to zapewne największa tajemnica wiary. Tłumaczył, że doświadczyć Boga w Trójcy znaczy otworzyć się na łaskę Jezusa Chrystusa, na ojcowską miłość Boga i na wspólnotę, którą ustanawia Duch Święty.

CZYTAJ DALEJ

Jezus uzdrowił go z alkoholizmu

2023-06-03 21:38

[ TEMATY ]

świadectwa

Bliżej Życia z wiarą

Archiwum Artura Balceraka

Płakałem trzy dni i byłem pewny, że więcej się już nie napiję – opowiada Artur Balcerak.

Podczas modlitwy zawołałem: „Jezu, zmień moje życie!”. Przed oczami zobaczyłem je całe. Zacząłem płakać...

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję