Reklama

Pielgrzymka KSLP Diecezji Legnickiej do Sanktuarium Maryjnego w Krzeszowie

Bądźmy świadkami miłosierdzia

Tegoroczna pielgrzymka lekarzy odbyła się w niedzielę 8 września. U stóp Matki Bożej Łaskawej wypraszali oni łaskę przemiany świata poprzez świadectwo życia w uczciwości oraz szlachetnych wyborach, w poszanowaniu prawa Bożego i narodowej kultury. Wspólnota lekarzy prosiła, aby Bóg dał im siłę do niesienia pomocy ludziom chorym oraz łaskę niesienia chrześcijańskiej nadziei.
Przybyłych pielgrzymów powitał proboszcz bazyliki o. Eugeniusz Augustyn. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Józef Strugarek, asystent kościelny Stowarzyszenia. Po Mszy św. u Sióstr Benedyktynek odbyło się spotkanie formacyjno-dyskusyjne na temat: "Bądźmy świadkami miłosierdzia".
Przypomniane zostało przesłanie Ojca Świętego o miłosierdziu, które skierował do wszystkich Polaków podczas sierpniowej pielgrzymki do Ojczyzny. Bóg, okazując miłosierdzie wszystkim ludziom, objawia w ten sposób ogrom swojej życzliwość i przyjaźni wobec człowieka. Tę postawę Stwórcy każdy z nas powinien naśladować w swoim życiu. W sposób szczególny powołani są do tego lekarze i cała służba zdrowia. To właśnie oni stają przed człowiekiem cierpiącym, chorym, umierającym. Jest to wezwanie nie tylko do niesienia pomocy medycznej, ale również nadziei chrześcijańskiej i okazywania miłosierdzia. Najdoskonalszym wzorem takiej postawy jest Jezus Chrystus, który nigdy nie przeszedł obojętnie wobec ludzkiego cierpienia i ludzkiej biedy.
Skoro Bóg jest Miłością, to cały Kościół - jako wspólnota ludzi wierzących, musi kształtować w sobie cnotę miłosierdzia wobec ludzi. W dzisiejszym świecie nie jest to łatwe zadanie. Jednak z pomocą przychodzi wiara i łaska Boża. Głęboka religijność i przekonanie, że dla Boga nie ma nic niemożliwego, kształtują w człowieku postawę zaufania i zdania się na Stwórcę.
W świecie, w którym tak mało jest bezinteresowności i okazywania zainteresowania losem drugiego człowieka, przed lekarzami stoją bardzo ważne zadania. Mają być oni zwiastunami nadziei, znakami obecności Boga w życiu ludzi.
Bezinteresowność Boga powinna uczyć nas wznoszenia się ponad własne korzyści i interes. Taka postawa pozwala napełnić świat Bożym światłem i dobrem. "Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam" (1 J 4,16). Teraz ta wiara musi przekształcić się w konkretne czyny. Ludzie wiary, lekarze, którzy przyjmują, że Bóg jest Miłością, zobowiązani są do czynienia wszystkiego, co przełamie mury dzielące ludzi. Mają pokazać światu, że bezinteresowność i otwarcie serc jest darem Boga.
Takie właśnie przesłanie zostało skierowane do wszystkich uczestników pielgrzymki. Pozostaje mieć nadzieję, że jak najszybciej doczeka się ono swojej realizacji.
W imieniu lekarzy z KSLP Diecezji Legnickiej pragnę złożyć podziękowanie o. Eugeniuszowi Augustynowi za wszelaką życzliwość okazaną w czasie naszego krzeszowskiego pielgrzymowania.
Dziękujemy również Siostrom Benedyktynkom z krzeszowskiego opactwa za okazaną gościnność.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od św. Faustyny!

2021-09-13 08:44

[ TEMATY ]

duchowość

niebo

św. Faustyna

Mazur/episkopat.pl

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Każdy z nas przynajmniej kilka razy zastanawiał się „jak tam będzie?”. Czy Niebo to miejsce czy stan? Czy w Niebie może być nudno? Czy można być tam szczęśliwym będąc z dala od bliskich na Ziemi? Przekonajmy się! Oto kilka cytatów św. Faustyny mówiących o wizji Nieba.

„Dziś w duchu byłam w niebie i oglądałam te niepojęte piękności i szczęście, jakie nas czeka po śmierci. Widziałam, jak wszystkie stworzenia oddają cześć i chwałę nieustannie Bogu; widziałam, jak wielkie jest szczęście w Bogu, które się rozlewa na wszystkie stworzenia, uszczęśliwiając je, i wraca do Źródła wszelka chwała i cześć z uszczęśliwienia, i wchodzą w głębie Boże, kontemplują życie wewnętrzne Boga – Ojca, Syna i Ducha Św., którego nigdy ani pojmą, ani zgłębią” (Dz. 777)

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: trwa 39. Pielgrzymka Ludzi Pracy

2021-09-19 09:48

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Karol Porwich/Niedziela

Pielgrzymka ludzi pracy

Pielgrzymka ludzi pracy

Pod hasłem „Tobie Matko zawierzamy Ojczyznę i Ludzi Pracy” na Jasnej Górze trwa 39. Pielgrzymka Ludzi Pracy. Główna Msza św. odprawiona zostanie o godz. 11.00 na Szczycie pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego, krajowego duszpasterza Ludzi Pracy, z kazaniem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego. Pielgrzymce towarzyszy wystawa bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik.

Na godz. 9.30 zaplanowane jest wystąpienie dr. Jarosława Szarka z IPN zatytułowane: „Wojna z Narodem”, potem wspólny różaniec i wystąpienie przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy.

CZYTAJ DALEJ

W codzienności odnaleźć Pana

2021-09-20 09:27

[ TEMATY ]

Święty Krzyż

Życie Konsekrowane

Katarzyna Dobrowolska

4 września bp Andrzej Kaleta przewodniczył pielgrzymce osób konsekrowanych do Sanktuarium na Świętym Krzyżu. Zgromadziła ona licznie siostry zakonne, ojców i braci zakonnych, dziewice i wdowy konsekrowane z diecezji i z południowej części Polski. W tym roku spotkaniu towarzyszyło hasło „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

Bp Andrzej Kaleta modlił się w czasie Eucharystii za wszystkie osoby konsekrowane i o nowe powołania. Podczas homilii podziękował Bogu za dar każdej powołanej i powołanego do służby Bożej. Podkreślał, że są oni znakiem, zwłaszcza we współczesnym świecie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję