Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Bp Marczak: Bóg pokonał w nas wszelkie bożki i zło, którego się dopuszczamy!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Bóg czeka i prosi: pozwól mi wejść do swojego życia. Pozwól zniszczyć w twoim życiu bożki, które sobie uczyniłeś na mój wzór, ale nie podobne do mnie. Pozwól mi wejść do twojego życia, bo chcę z ciebie uczynić wielki naród! Tak się stało w przypadku Mojżesza i Narodu Wybranego, i tak się stało z każdym z nas, kto pozwala, aby Jezus wszedł do naszego życia z mocą swojego krzyża, i pokonał w nas wszelkie bożki i zło, którego się dopuszczamy – mówił bp Marek Marczak podczas wieczornej liturgii stacyjnej.

Kolejną świątynią na szlaku Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi był kościół pw. św. Marka Ewangelisty na łódzkich Bałutach, gdzie od kilku lat swoją posługę pełnią Ojcowie Redemptoryści. W słowie pouczenia pasterskiego bp Marek przypomniał, że w dniu dzisiejszym w Rzymie Kościołem Stacyjnym jest Bazylika św. Sylwestra i św. Marcina w Monti . - To kościół zbudowany w miejscu gdzie wcześniej znajdował się dom pewnego rzymskiego prezbitera, w którym działał Kościół Domowy. W tym domu zbierali się chrześcijanie na tajnych nabożeństwach, ponieważ nie mogli oficjalnie wyznawać swojej wiary. Kościół był wielokrotnie przebudowywany, a dziś w jego monumentalnym wnętrzu znajdziemy m. in. Ogromne i zachwycające malowidła przedstawiające sceny pochodzące ze Starego Testamentu. W jednej z kaplic poświęconych Matce Bożej z Góry Karmel jej wizerunek otaczają dusze czyścowe, proszące o naszą modlitwę – tłumaczył kaznodzieja.

Nawiązując do dialogu Mojżesza z Narodem Wybranym, o którym jest mowa w dzisiejszej liturgii Słowa, hierarcha zauważył, że – jest to również dialog Boga z Jezusem, który chce przyjść do naszego życia, bo Jezus jest nowym Mojżeszem, który przekonuje Boga, żeby nie czynił nam nic złego. On chce przyjść i działać, i uzdrawiać. Chce niszczyć wszystkie nasze bożki. Tak jest z sakramentem pojednania – ze spowiedzią - do której przystępujemy chcąc zbliżyć się do Boga. Bóg jakby czeka na naszą decyzję. On ma moc zniszczyć, zetrzeć, wszystkie bożki naszego życia - tych naszych „bogów” , których czynimy sobie na nasz użytek – podkreślił duchowny.

Bp Marek zaprosił również zgromadzonych w świątyni na jutrzejsze ekumeniczne nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które odbędzie się na ulicach Łodzi, a którego intencją będzie wspólna modlitwa o pokój na Ukrainie.

2023-03-24 07:30

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Solidarni z Aleppo - zbiórka dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Caritas Łódź

Pod hasłem „Solidarni z Aleppo”, Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis” prowadzą zbiórkę pieniędzy na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi na pograniczu Turcji i Syrii.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo: Bł. Carlo Acutis nawrócił swego opiekuna

2023-06-01 15:54

[ TEMATY ]

bł Carlo Acutis

Fot. z publikacji abp Domenico Sorrentino

Wciąż ujawniane są niezwykłe historie towarzyszące życiu bł. Carla Acutisa. W nowej książce „Blessed Carlo Acutis: A saint in Sneakers”, możemy przeczytać o dwóch nawróceniach, spowodowanych przez jego świadectwo.

Rajesh Mohur poznał Carla, gdy został zatrudniony przez jego rodziców do pomocy w opiece nad dzieckiem, będąc imigrantem zarobkowym z Mauritiusu. Jak wspomina, maluch z kręconymi włosami przypominał mu trochę barokowego aniołka i na powitanie dał mu gumę do żucia.

CZYTAJ DALEJ

Lwów dziękuję za bł. Martę Wiecką

2023-06-02 20:51

[ TEMATY ]

Lwów

błogosławiona

Siostra Marta Wiecka

Wikipedia/ autor nieznany; domena publiczna

Błogosławiona siostra Marta Anna Wiecka

Błogosławiona  siostra Marta Anna Wiecka

Lwów podziękował Bogu za beatyfikację siostry Marty Wieckiej, która odbyła się w tym mieście przed piętnastoma laty. Z tej okazji w katedrze lwowskiej zostały umieszczone na stałe jej relikwie. Bł. Marta ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia – szarytek pracowała na początku XX wieku w Śniatyniu na terenie archidiecezji lwowskiej i oddała swe życie, opiekując się chorymi na tyfus plamisty.

Uroczystej Mszy sprawowanej w bazylice metropolitarnej we Lwowie przewodniczył bp Witalij Skomorowski, przewodniczący rzymskokatolickiej Konferencji Episkopatu Ukrainy, a homilię wygłosił abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję