Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Bp Pękalski: Godzina Jezusa jest godziną miłosierdzia

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Antoni Zalewski

- Godzina Jezusa, godzina Syna Człowieczego to oprócz tego, że to godzina męki, śmierci, zmartwychwstania, to także godzina miłosierdzia – mówił bp Pękalski w kościele stacyjnym.  

W kościele Zesłania Ducha Świętego w Łodzi odbyła się Msza św. w ramach łódzkiego pielgrzymowania do wielkopostnych kościołów stacyjnych. Modlitwom przewodniczył bp Ireneusz Pękalski. Podczas homilii duchowny odniósł się do liturgii słowa, w której przedstawiono spisek przeciwko sprawiedliwemu. Czytanie z Księgi Mądrości ukazało zaślepienie bezbożnych, które w konsekwencji doprowadziło ich do poniesienia porażki. Następnie, bp Pękalski nawiązał do Ewangelii św. Jana, w której przeciwnicy zamierzali pojmać Jezusa. Fragment ten poruszył także godzinę Jezusa, zapowiedź godziny męki i śmierci. – Jego godzina, czyli także godzina Jego wielkiej miłości do każdego człowieka. Godzina Jezusa, godzina Syna Człowieczego to oprócz tego, że to godzina męki, śmierci, zmartwychwstania, to także godzina miłosierdzia – wyjaśniał duchowny. Na zakończenie homilii zachęcał wiernych do refleksji, by uświadomić sobie, jak hojny i dobry jest Bóg w swoich darach. - Przypomnijmy sobie te momenty życia, które były dla nas godziną Bożego miłosierdzia. Serdecznie podziękujemy za nie Bogu, Ojcu bogatemu w miłosierdzie, który, jak naucza papież Franciszek, nigdy nie męczy się tym, by nam przebaczać, a czyni to w godzinie miłosierdzia, czyli podczas naszej szczerej spowiedzi – podsumował bp Pękalski. Po Mszy św. bp Ireneusz Pękalski poświęcił wyremontowaną kaplicę Matki Bożej Ostrobramskiej.

2023-03-24 23:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rusiec: Witraż, jako dziękczynienie

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Karolina Krata

Fundatorzy witrażu - 1961 rok

Fundatorzy witrażu - 1961 rok

Inicjatorami pierwszego w historii parafii festynu był proboszcz ks. Jan Furgała oraz parafianie urodzeni w roku 1961.

CZYTAJ DALEJ

Rycerze Kolumba nagrodzili w Licheniu najlepsze programy charytatywne i mianowali Rodzinę Roku

2023-05-26 16:44

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

Licheń

rycerzekolumba.com

W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu odbyła się XIII Konwencja Stanowa polskich Rycerzy Kolumba. Doroczne spotkanie członków wspólnoty odbyło się pod hasłem zaczerpniętym z encykliki św. Jana Pawła II Redemptor Hominis: „Jezus Chrystus jest tą zasadniczą drogą Kościoła. On sam jest naszą drogą do domu Ojca”.

W czasie tegorocznego spotkania Rycerze wyróżnili najlepsze rady – wspólnoty lokalne działające przy parafiach – oraz ich szczególne inicjatywy. Nagrodzono m.in. wspólnotę z Opola, gdzie Rycerze pomogli wyremontować dom wielodzietnej rodzinie, która w czasie pandemii straciła swojego żywiciela, a także grupę Rycerzy z Gdańska, którzy wzięli pod swoją opiekę Dom Samotnej Matki i jego podopieczne.

CZYTAJ DALEJ

Bp Edward Dajczak odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę

2023-05-29 20:13

[ TEMATY ]

bp Edward Dajczak

Autor zdjęcia: ks. Wojciech Parfianowicz, źródło zdjęcia: Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska

Emerytowany biskup koszalińsko-kołobrzeski otrzymał od głowy państwa Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Prezydent wręczył bp. Dajczakowi odznaczenie osobiście, podczas krótkiej wizyty w sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie.

Andrzej Duda złożył najpierw kwiaty u stóp góry przy pomniku upamiętniającym wizytę prezydentów Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego. Następnie udał się na osobistą modlitwę do sanktuarium. Przy tej okazji ofiarował temu miejscu bogato zdobione świece.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję