Reklama

Aspekty

Zaproszenie na rekolekcje dla mężczyzn w Gorzowie

W dniach 3, 4 i 5 kwietnia w parafii Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wielkopolskim odbędą się rekolekcje dla mężczyzn "Wolni od niemocy".

“Wolni od niemocy” to tytuł rekolekcji dla mężczyzn, które odbędą się 3, 4 i 5 kwietnia w parafii Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wielkopolskim.

W ich trakcie zostanie poruszona tematyka zniewoleń, które dotykają męskich serc: zranienia, nieczystość i mamona. Uczestnicy rekolekcji przejdą drogę wyzwolenia z tych kajdan przez ich rozpoznanie, nazwanie i przede wszystkim – oddanie Jezusowi Chrystusowi.

Rekolekcje poprowadzą:

Reklama

Bp. Adrian Put – biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz wspólnota dla mężczyzn Droga Odważnych – www.drogaodwaznych.pl

Każdy dzień rekolekcji rozpoczyna się Eucharystią o godzinie 18:00, po której, o 19:00 odbędzie się konferencja.

Wstęp wolny.

Świadectwo uczestników poprzedniej edycji “Wolni od niemocy”

“Podczas 3. dnia rekolekcji dotarło do mnie jak bardzo jestem przywiązany do swojej mamy i że powinienem z tym coś zrobić, żeby pójść do przodu. Wcześniej także o tym słyszałem, ale teraz Pan dał mi to poznać „mocniej”. Dziękuję Mu za odkrycie na nowo postu.”

Dominik

“Pan Bóg już kilka lat temu dał mi doświadczenie tego, że pamięta o mnie, gdy byłem pod “finansową ścianą”.

I choć wciąż o tym pamiętam, to jednak nie potrafiłem do końca zaufać w to, że to On najlepiej troszczy się o mnie. Pierwszy dzień rekolekcji, poświęcony mamonie, sprawił, że od teraz dziesięcina będzie już moim “stałym punktem programu”. “

Piotr

“Podczas każdego z tych 3 dni rekolekcji doświadczyłem niezwykłego spotkania z Bogiem. Każdego dnia zrywał z moich oczu plastry, które przysłaniały mi smutną prawdę o mnie samym.

Pokazywał, co jest nie tak, ale nie zostawiał mnie z tymi okropnymi wizjami. Tulił mnie jak Tato i wskazywał którędy mam iść. To coś, czego nigdy nie doświadczyłem na żadnych wcześniejszych rekolekcjach.”

Patryk

2023-03-27 17:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jubileuszowe pisanki

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 16/2023, str. III

[ TEMATY ]

Gorzów Wlkp.

Piotr Sewerynki

Dorota Garbiec, technika batikowo-szpilkowa

Dorota Garbiec, technika batikowo-szpilkowa

Rozstrzygnięto 50. Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego.

Pierwszy konkurs odbył się w 1971 r. Dwa razy się nie odbył: podczas stanu wojennego i w czasie pandemii. Jego pomysłodawcą i wieloletnim organizatorem do śmierci w 1999 r. był jego patron Michał Kowalski, działacz społeczny i wieloletni przewodniczący gorzowskiego oddziału Ukraińskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, a później oddziału Związku Ukraińców. Konkurs od samego początku jednoczył mniejszość ukraińską w Polsce w tamtym czasie, a także miał na celu kultywowanie tradycji pisankarskich. Początkowo brało w nim udział zaledwie kilku pisankarzy, ale z każdym kolejnym rokiem ta ilość zdecydowanie rosła. Dziś udział biorą osoby z całej Polski, a jego ideą jest przede wszystkim wspieranie tradycyjnych technik pisankarskich – mówi przewodniczący komisji konkursowej dr Mirosław Pecuch. – Prace przysłali uczestnicy właściwie z każdego województwa. Znalazły się na nich różne motywy regionalne, uczestnicy użyli też różnych technik. Najmłodszy z uczestników miał 6 lat, najstarsza uczestniczka Aleksandra Charko z miejscowości Nowotki k. Elbląga ma 92 lata; została wyróżniona nagrodą za długoletni udział w konkursie, bo bierze udział od początku lat 90. Wszystkie nadesłane pisanki są przepiękne, nawiązują do tradycji i wymagały dużych zdolności, bo trzeba mieć naprawdę niezwykły dar, żeby wykonać takie wzory – dodaje etnograf z Muzeum Lubuskiego w Gorzowie Wlkp.

CZYTAJ DALEJ

Kapłan jest pośrednikiem pomiędzy Bogiem a ludźmi

2023-05-10 09:35

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 26, 36-42.

Czwartek, 1 czerwca. Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto

CZYTAJ DALEJ

Portugalia: symbole ŚDM dotarły do diecezji, która przyjmie uczestników wydarzenia

2023-06-02 19:05

facebook.com/sandomierzSDM

Symbole Światowych Dni Młodzieży dotarły do położonej w środkowej Portugalii diecezji Santarém, która pomiędzy 1 a 6 sierpnia ugości uczestników tego największego na świecie spotkania młodych katolików. Wydarzenie to, w którym spodziewanych jest około 1 mln uczestników, odbędzie się również na terenie archidiecezji Lizbona oraz diecezji Setubal.

Przekazanie symboli ŚDM przez diecezję Leiria-Fatima do diecezji Santarém, odbyło się w miejscowości Minde. - Symbole ŚDM przemierzają teraz naszą diecezję udając się na spotkanie chrześcijan, jak i tych, którzy nie są jeszcze bliscy chrześcijaństwu – powiedziała działaczka katolicka Maria Rodrigues. Wyraziła nadzieję, że „dzięki temu wydarzeniu zarówno ludziom Kościoła, jak i osobom pozostającym poza nim udzieli się chrześcijański entuzjazm”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję