Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Mała Droga Krzyżowa na Przemysłowej

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Muzeum Dzieci Polskich

W najbliższy piątek odbędzie się Mała Droga Krzyżowa w intencji byłych więźniów obozu na Przemysłowej. 

Pomysłodawcą tegorocznego wielkopostnego wydarzenia jest Maciej Małecki. W przygotowanie zaangażowało się także Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu poprzez utworzenie stacji nabożeństwa w kontekście konkretnych wydarzeń i miejsc historycznych. Trasa wyniesie 3 km, jednak będzie to okazja, aby wiele osób poznało teren, w którym niegdyś cierpiały polskie dzieci. - Pomimo krótkiego dystansu jest to ekstremalna droga krzyżowa, ponieważ nawiązuje do niewyobrażalnych krzywd wyrządzonych polskim dzieciom w czasie niemieckiej okupacji – powiedział organizator Maciej Małecki. Mała Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 20.00 Mszą św. w kościele NMP Łaskawej w Łodzi. Następnie uczestnicy będą zatrzymywać się przy stacjach znajdujących się na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego dla polskich dzieci. Na zakończenie przy pomniku Pękniętego Serca przemówienie wygłosi dr Ireneusz Maj, dyrektor Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu oraz Maciej Małecki, inicjator marcowego wydarzenia. - Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w przygotowaniu wydarzenia związanego z upamiętnieniem polskich dzieci – najbardziej bezbronnych ofiar II wojny światowej. Istotne jest to, że wszystkie stacje będą umiejscowione na terenie byłego obozu na Przemysłowej. Zatrzymamy się przy kilku charakterystycznych miejscach związanych z obozem tj. Pomnik Pękniętego Serca, grusza, a także budynek komendantury, który nabyliśmy w ostatnim czasie – podkreślił dr Ireneusz Maj. Szczegółowe informacje dotyczące trasy dostępne są na stronie www.muzeumdziecipolskich.pl

2023-03-28 19:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Kościół katolicki w służbie jedności

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

W trzecim i ostatnim dniu spotkania ekumenicznego liderów Kościołów i wspólnot chrześcijańskich „Już czas. Napiszmy historię razem”, które odbywa się w Łodzi uczestnicy wysłuchali wykładu Kościół katolicki w służbie jedności - księdza prałata Juana Usma Gomeza, który jest delegatem Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

CZYTAJ DALEJ

Sprawdź, czy zostałeś poszkodowany się w wielkim wycieku danych osobowych

2023-05-31 11:16

[ TEMATY ]

dane osobowe

Pixabay.com

Zagrożenia w wirtualnym świecie nie są wcale wirtualne, lecz jak najbardziej realne...

Zagrożenia w wirtualnym świecie nie są wcale wirtualne, lecz jak najbardziej realne...

W sieci pojawił się duży zbiór loginów i haseł obywateli Polski. Uruchomiliśmy proste narzędzie do sprawdzenia, czy dane znalazły się w tym wycieku - poinformował w środę minister cyfryzacji Janusz Cieszyński.

Do wycieku danych doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. W sieci pojawił się duży zbiór loginów i haseł obywateli Polski.

CZYTAJ DALEJ

Katowice: abp Skworc podziękował duchownym i świeckim posługującym w strukturach archidiecezji katowickiej

2023-05-31 17:48

[ TEMATY ]

abp Wiktor Skworc

Episkopat.news

Po odczytaniu komunikatu Nuncjatury Apostolskiej w Polsce o przyjęciu przez Papieża rezygnacji abp. Wiktora Skworca, emerytowany już biskup katowicki, do duchownych i świeckich posługujących w strukturach archidiecezji katowickiej skierował słowo podziękowania.

Publikujemy treść podziękowań:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję