Reklama

Niedziela Częstochowska

Częstochowa: "Jestem. Pamiętam. Czuwam". Marsz Papieski

„Jestem. Pamiętam. Czuwam” – niniejsze hasło przyświeca Organizatorom Pierwszego Częstochowskiego Marszu Papieskiego, który stanowi modlitewną odpowiedź mieszkańców duchowej stolicy Polski, na publiczne pomówienia i dyskredytowanie osoby św. Jana Pawła II.

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

Marsz papieski

fot. Adam Bujak Biały Kruk

W niedzielę 2 kwietnia 2023 r., w rocznicę odejścia do domu Ojca papieża Polaka, chcemy zaprosić Państwa na Marsz Papieski. Punktualnie o godz. 18.00 zgromadzimy się przy pomniku św. Jana Pawła II na Placu Daszyńskiego. Po uformowaniu szpaleru i przemówieniach, wyruszymy w procesyjnym szyku na Jasną Górę. Po drodze odmawiać będziemy różaniec święty oraz śpiewać pieśni animowane przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Mykanowa, która uświetni nasz marsz.

O godz. 20.00 uczestniczyć będziemy w Eucharystii w Kaplicy Cudownego Obrazu. Po Mszy św. o godz. 21.00 weźmiemy udział w Apelu Jasnogórskim. Zaraz po zakończeniu Apelu, w uroczystej procesji, z zapalonymi świecami udamy się pod pomnik papieża wałach jasnogórskich.

Jednocześnie informujemy, że na trasie Marszu oraz na Jasnej Górze obowiązuje bezwzględny zakaz używania symboli partyjnych i politycznych. Nasze wydarzenie ma charakter religijny. Dlatego prosimy zabrać ze sobą: różaniec, zdjęcia papieża Jana Pawła II, flagi biało-czerwone, flagi papieskie, maryjne, symbole i flagi Solidarności oraz emblematy, logotypy przynależności do organizacji Kościoła katolickiego.

„Miejcie odwagę!… Nie tę jednodniową, co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska, lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową, nie da się zepchnąć ze swego stanowiska”. Słowami wiersza Adama Asnyka, mówiącymi o odwadze, zapraszamy Cię do włączenia się w Marsz Papieski. Jan Paweł II nie tylko wywalczył nam wolność, ale pokazał jak mamy żyć. Walczył o godność człowieka. Obecnie z niniejszej godności odziera się Jana Pawła II. Dlatego bądź solidarny, bądź solidarna z Janem Pawłem II. Razem z nami na płynący na papieża z mediów hejt odpowiedz modlitwą, Eucharystią i Apelem Jasnogórskim zakończonym procesją pod pomnikiem papieskim.

2023-03-31 15:10

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nienadówka z Janem Pawłem II

Niedziela rzeszowska 17/2023, str. VI

[ TEMATY ]

Marsz papieski

Elżbieta Motyl

Podczas nienadowskiego marszu w obronie papieża

Podczas nienadowskiego marszu w obronie papieża

W ostatnich tygodniach rozlała się fala ataków na Jana Pawła II.

Szukający kontrowersji zapominają o ogromnych zasługach Jana Pawła II, zarówno dla Kościoła, jak i dla naszej Ojczyzny i całego świata. Zapominają też, że często fala agresji budzi w społeczeństwie silne poczucie sprzeciwu i jedności. Nie inaczej jest obecnie. W całym kraju spontanicznie, zarówno parafie, jak i ludzie świeccy, zaangażowali się, by wyrazić swoje oburzenie wobec medialnej nagonki na Jana Pawła II, stanęli w obronie jego osoby i wartości, które głosił. Jednym z wielu takich miejsc była parafia św. Bartłomieja w Nienadówce. W niedzielny wieczór 2 kwietnia br. zorganizowano tu „Marsz modlitewny ze św. Janem Pawłem II”, któremu przyświecało hasło: „Ty nas Ojcze Święty obudziłeś, my Cię Ojcze obronimy”. Myślą przewodnią modlitewnego spotkania i marszu było pamiętne zdanie wypowiedziane przez Papieża Polaka podczas Eucharystii w Płocku 7 czerwca 1991 r.: „Bogu dziękujcie, Ducha nie gaście”.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski do młodych na Lednicy: jesteście żywym Chrystusowym Kościołem

2023-06-03 18:31

Organizatorzy

„Nie jesteśmy jedynie odtwórcami przeszłości. Jesteśmy - jesteście - żywym Chrystusowym Kościołem, jesteście nadzieją” - mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak witając młodych przybyłych na XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych, które odbywa się pod Bramą Rybą pod hasłem „Idź za Barankiem”.

„To już po raz dwudziesty siódmy, gdy spotykamy się na Lednicy. To właśnie tutaj, między Gnieznem a Poznaniem, w samym sercu piastowskiej ziemi rozumiemy lepiej, że wiara choć może mieć tysiącletnią tradycję, jest żywa i młoda. I za to świadectwo, a więc za waszą obecność, za to, że jesteście dziś tutaj, razem, serdecznie Wam dziękuję” - mówił do młodych arcybiskup gnieźnieński rozpoczynając jak co roku czuwanie modlitewne młodych na Polach Lednickich k. Gniezna.

CZYTAJ DALEJ

Trzy imiona Boga

2023-06-03 22:59

[ TEMATY ]

Ewangelia

fot. s. Amata J. Nowaszewska CSFN

Trójca Święta, ołtarz z XV w.

Trójca Święta, ołtarz z XV w.

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję