Reklama

Niedziela Częstochowska

Ślady obecności Jezusa w przestrzeni miasta

Już od wielu lat organizowane są w czasie świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy dla dzieci i młodzieży z Częstochowy i okolic spotkania integracyjne w przestrzeni miasta.

[ TEMATY ]

Częstochowa

Wielkanoc

szkoły

Karol Porwich

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dzięki przychylności naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy Rafała Piotrowskiego coraz więcej instytucji oświatowych włącza się w naszą inicjatywę – cieszy się s. Millena Banach.

W tym roku zgłosiło się ponad 70 placówek oświatowych, ośrodków wychowawczych i przedszkoli. Najbardziej ucieszyło nas to, że zjawiło się bardzo dużo młodzieży ze szkół średnich, m.in. z LO im. M. Kopernika, LO im. R. Traugutta, LO im. J. Słowackiego i LO im A. Mickiewicza. – To był dobry znak. Przekonaliśmy się, że uczniowie i nauczyciele odczuwają potrzebę społecznego włączania młodych w wymiar współodpowiedzialności za sprawy miasta – tłumaczy siostra. – Chcemy też w ten sposób dzielić się radością świąt. Z tego powodu młodzież przygotowała na miejskie spotkanie dekoracje świąteczne, palmy, które są nierozerwalnie związane z chrześcijańską symboliką, a zaproszony bp Andrzej Przybylski pięknie opowiedział o tych symbolach Świąt Wielkanocnych, o zwycięstwie Jezusa nad śmiercią. W ten sposób na placu przed LO im. H. Sienkiewicza 31 marca odbyła się wielka środowiskowa katecheza w przestrzeni miasta – zaznacza s. Millena.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-03-31 15:30

Ocena: +1 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: na Placu św. Piotra zakończyła się liturgia Niedzieli Wielkanocnej

[ TEMATY ]

Franciszek

Wielkanoc

Włodziemierz Rędzioch

Placu św. Piotra w Watykanie zakończyła się 27 marca pontyfikalna Msza św. wielkanocna, którą odprawił papież Franciszek. W modlitwie wiernych, odmówionej po arabsku, angielsku, rosyjsku, niemiecku i chińsku, zanoszono do Boga prośby za Kościół, za ludzi dotkniętych niepokojami społecznymi i politycznymi, za niewierzących i o zatwardziałym sercu, za ochrzczonych oraz za cierpiących i samotnych.

Liturgia rozpoczęła się procesjonalnym wejściem Ojca Świętego i towarzyszących mu kardynałów, arcybiskupów i biskupów na Plac, po czym Franciszek poświęcił wodę i pokropił nią zgromadzonych. Następnie odprawił Mszę św., podczas której nie wygłosił kazania, gdyż jego dłuższe przemówienie jest przewidziane na południowe spotkanie z wiernymi z okazji udzielenia błogosławieństwa Miastu [Rzymowi] i światu - Urbi et Orbi.

CZYTAJ DALEJ

Bp Włodarczyk odwiedził uczestników oaz

2024-07-24 20:48

[ TEMATY ]

oaza

bp Adam Wodarczyk

flick.com

Bp Krzysztof Włodarczyk odwiedził uczestników rekolekcji oazowych w Suchej na Pomorzu. Spotkał się tam z młodymi biorącymi udział w Oazie Nowego Życia, Oazie Nowej Drogi i Oazie Ministranckiej.

Rekolekcje w ośrodku jezuitów w Suchej na Pomorzu, dedykowane są tym, którzy dołączyli do grup deuterokatechumenalnych. Tym, którzy przez roczną pracę pogłębiali zrozumienie tajemnicy chrztu świętego, wkraczając powoli i systematycznie na drogę dojrzałości chrześcijańskiej. - Oaza to miejsce, gdzie możesz poczuć się częścią czegoś większego, gdzie spotkasz ludzi z pasją, którzy pragną zmienić świat! Niektórzy mówią, że oaza to intensywne przeżycie wiary. I rzeczywiście, rekolekcje są pełne wyzwań, a program oazowy często pozostawi ślad na dalszej drodze życia uczestników. Ale to właśnie dzięki temu, wielu młodych decyduje się na kontynuowanie swojej drogi w Ruchu Światło-Życie - powiedział ks. Paweł Rybka.

CZYTAJ DALEJ

Wieża Trynitarska zaprasza

2024-07-25 13:10

Archidiecezja lubelska

W czasie wakacji Wieża Trynitarska zaprasza na taras widokowy i do muzeum, a także na liczne wydarzenia artystyczne.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję