Reklama

Głos z Torunia

Droga Krzyżowa przez toruńską starówkę

Przez toruńską starówkę przeszła dziś Droga Krzyżowa.

Renata Czerwińska

Przewodniczył jej bp Wiesław Śmigiel, a uczestniczył w niej również bp Józef Szamocki, ks. mitrat Mikołaj Hajduczenia z Kościoła prawosławnego, kapłani, siostry zakonne, klerycy WSD, prezydent miasta Torunia Michał Zaleski i liczni wierni. Poruszające rozważania przygotowały małżeństwa z Domowego Kościoła.

Trasa Drogi Krzyżowej wiodła z kościoła garnizonowego do katedry, gdzie na zakończenie księża biskupi oraz ksiądz mitrat udzielili wiernym błogosławieństwa.

Reklama

- Stajemy przy Krzyżu, który jest dla nas lekcją prawdziwej miłości - mówił bp Śmigiel. - Gdyby nie krzyż, nie wiedzielibyśmy, na czym polega miłość Boga do człowieka, że jest to miłość, która dla nas jest w stanie poświęcić samego siebie.

Po Eucharystii wielu uczestników nabożeństwa zostało na Eucharystii w katedrze. Przewodniczący jej ks. prał. Marek Rumiński zwrócił uwagę na dramatyczną sytuację chrześcijan w Ziemi Świętej, których liczba w krótkim czasie zmniejszyła się z 18% mieszkańców do niecałych 2%. Zaapelował, aby wesprzeć ich zarówno modlitwą, jak i jałmużną, szczególnie w Wielki Piątek.


2023-03-31 19:51

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jakich znasz iluzjonistów?

2023-06-02 09:27

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Żyjemy w świecie, w którym nieobce są intrygi i wszelkiego rodzaju iluzje. Warto wiedzieć, że iluzje są także możliwe w świecie duchowym.

Przypomnę dziś scenę z kultowego filmu, która pomoże nam zrozumieć głęboką prawdę zawartą w dzisiejszej liturgii słowa. Wspomnę także postać Gladys Aylward - angielskiej misjonarki w Chinach. Pod koniec nagrania zapraszam na kilka ogłoszeń, odnośnie do naszych planów na nowe produkcje :)

CZYTAJ DALEJ

Polski przemysł kosmiczny - wielki potencjał i szanse dla gospodarki

2023-06-03 18:48

pixabay.com

Polski przemysł kosmiczny to niedoceniana jeszcze szansa na zdobycie naszego miejsca w świecie tej nauki i tej technologii, która do tej pory była zarezerwowana tylko dla największych mocarstw. Inwestując w tę dziedzinę, mamy możliwość sięgnąć po swój kawałek "tortu" na początku budowania przemysłu o ogromnym potencjale.

Nasi inżynierowie należą do najlepszych na świecie, a polskie firmy produkują podzespoły do urządzeń, które uczestniczą w międzynarodowych misjach kosmicznych. To pokazuje, że gdybyśmy skonsolidowali te firmy, moglibyśmy samodzielnie tworzyć całe urządzenia, satelity i inne technologie kosmiczne.

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś na Lednicy: Bóg kocha człowieka zawsze, darmo i pomimo wszystko

2023-06-03 22:29

[ TEMATY ]

Lednica 2000

Episkopat news

O bezwarunkowej i stałej miłości Boga do człowieka mówił dziś abp Grzegorz Ryś na Polach Lednickich. Wskazywał, że Bóg kocha człowieka zawsze, darmo i pomimo wszystko Metropolita łódzki wygłosił homilię podczas Mszy św. sprawowanej podczas XXVII Ogólnopolskiego Spotkania Młodych "Lednica 2000". W tym roku odbywa się ono pod hasłem „Idź za Barankiem”.

Nawiązując do obchodzonego jutro Święta Trójcy Świętej abp Ryś wyraził opinię, że jest to zapewne największa tajemnica wiary. Tłumaczył, że doświadczyć Boga w Trójcy znaczy otworzyć się na łaskę Jezusa Chrystusa, na ojcowską miłość Boga i na wspólnotę, którą ustanawia Duch Święty.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję