Reklama

Kościół

W Łodzi zdewastowano pomnik św. Jana Pawła II

Smutne wiadomości dotarły do naszej redakcji. Jak informują nasi dziennikarze, dziś w dniu 18. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II, jego pomnik umieszczony pod łódzką katedrą, został zdewastowany.

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

dewastacja

Piotr Drzewiecki

W nocy z 1 na 2 kwietnia nieznani sprawcy oblali farbą pomnik św. Jana Pawła II znajdujący się na placu przed Bazyliką Archikatedralną w Łodzi. Policja poszukuje sprawców.

Pomnik Jana Pawła II został oblany czerwoną i żółtą farbą, a na cokole wypisano hasła: „Maxima cupla” (łac.) „wielka wina”. Zniszczenia zaobserwowali wierni, którzy przyszli w niedzielę palmową na Mszę św. w katedrze. Ręce figury papieża i jego pastorał pomalowano czerwoną farbą, zaś twarz zamalowano na żółto. Czerwona farba rozlana także została na całej podstawie pomnika.

- O godzinie 6.15 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o zniszczeniu pomnika Jana Pawła II stojącego przed katedrą przy ul. Piotrkowskiej. Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny pomnika, zabezpieczono materiał fotograficzny z monitoringu. Prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia sprawcy – mówi Adam Dembiński z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Reklama

Pomnik ma zostać oczyszczony do godziny 15.00, kiedy to spod kościoła św. siostry Faustyny na Placu Niepodległości wyruszy Marsz Papieski. Wierni rozpoczną go od odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego – ukochanej modlitwy naszego papieża. Po dotarciu na Plac Katedralny, uczestnicy marszu pomodlą się pod pomnikiem Ojca Świętego, zapalą znicze i złożą kwiaty, a następnie zaprezentowany zostanie program poetycko-muzyczny.

Fakt zniszczenia łódzkiego pomnika Jana Pawła II jest aktem wandalizmu. Tym bardziej smuci fakt, że został dokonany w dniu 18.rocznicy śmierci tego Wielkiego Polaka….


Podziel się cytatem

Niestety, nie jest to pierwsza dewastacja okolic Bazyliki Archikatedralnej. W lipcu 2022 r. dokonano dewastacji drzwi bazyliki archikatedralnej w Łodzi. Po kilku dniach sprawcę zatrzymała łódzka policja, zaś w listopadzie ub.r.. Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia uznał winnym sprawcę i nakazał pokrycie kosztów naprawienia powstałej szkody.

2023-04-02 12:43

Ocena: +6 -3

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezja opolska: Zdewastowano kościół

2023-05-18 09:02

[ TEMATY ]

dewastacja

diecezja opolska

Ks. Hubert Sklorz

Wczoraj przed godziną 15.00 zdewastowano kościół w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Malni w diecezji opolskiej.

- W tym czasie ktoś zablokował mi drzwi z plebanii. Pierwsza myśl, że może się dzieje coś w kościele. Gdy udało mi się otworzyć drzwi, poszedłem i zobaczyłem rozbite dwie figury – św. Antoniego i Matki Bożej. To omodlone figury, więc jest to tym bardziej bolesne. U św. Antoniego wiele osób załatwiało nieraz bardzo trudne sprawy – mówi „Niedzieli” ks. prałat Hubert Sklorz, proboszcz parafii w Malni.

CZYTAJ DALEJ

Święty Justyn

Drodzy Bracia i Siostry!

CZYTAJ DALEJ

Bp Krzysztof Włodarczyk: kapłani są zaproszeni do naśladowania Chrystusa w postawie służby

2023-06-01 18:31

[ TEMATY ]

Częstochowa

Bp Krzysztof Włodarczyk

flick.com

„Kapłani są zaproszeni do naśladowania Chrystusa w postawie służby” – mówił w częstochowskiej Bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny biskup Krzysztof Włodarczyk, który wygłosił konferencję podczas ogólnopolskiej pielgrzymki wyższych seminariów duchownych na Jasną Górę.

Spotkanie, które zgromadziło alumnów i moderatorów, odbywało się pod hasłem „W duchu Chrystusa Sługi”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję