Reklama

Kościół

Spotkanie kapłanów koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym w Polsce

W Częstochowie, dniach 13-14 kwietnia, na miesiąc przed jubileuszem 40-lecia Czuwań Odnowy na Jasnej Górze, odbyło się spotkanie kapłanów związanych z Odnową w Duchu Świętym. Dzień skupienia poprowadził bp Andrzej Przybylski delegat KEP ds. Odnowy.

[ TEMATY ]

Odnowa w Duchu Świętym

bp Andrzej Przybylski

Biuro Prasowe Jasnej Góry

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W spotkaniu uczestniczyli głównie koordynatorzy diecezjalni z Polski oraz księża opiekujący się wspólnotami Odnowy. Spotkanie służyło wymianie doświadczeń na temat rozwoju wspólnot Odnowy w poszczególnych diecezjach, ważniejszych problemów doktrynalnych, duchowych i duszpasterskich oraz roli kapłana opiekuna tych wspólnot. Najważniejszym momentem tego wydarzenia była msza święta odprawiona przed Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej i zawierzenie Maryi wszystkich spraw związanych z posługą kapłanów w Odnowie w Duchu Świętym.

W konferencji Bp Andrzej Przybylski wskazał na Maryję, jak wzór człowieka oddanego całkowicie Duchowi Świętemu i obdarowanego szczególnymi charyzmatami. Ona uczy nas właściwego otwarcia na Ducha Świętego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

"Maryja żyje i działa w ścisłej jedności z Chrystusem i Kościołem - mówił Bp Andrzej - Uczy nas przez to, aby każdy kapłan i każda wspólnota Odnowy w Duchu Świętym nie żyła i nie działał sama dla siebie, ale zawsze w łączności z Jezusem i Kościołem. Kapłan posługujący we wspólnotach charyzmatycznych winien być stróżem tej jedności wspólnot z nauczaniem Ewangelii i z nauczaniem Kościoła".

Podziel się cytatem

Spotkanie zakończyło omówieniem najważniejszych wydarzeń dla Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce. Najważniejsze z nich to majowy Kongres dla animatorów i liderów Odnowy oraz wspomniane, 40 Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy na Jasnej Górze, 20 maja 2023 roku. Zaplanowane też rekolekcje dla kapłanów i kleryków związanych z Odnową w Duchu Świętym lub pragnących poznać specyfikę posługi w tych wspólnotach.

2023-04-14 22:46

Ocena: +6 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Paradyż. Spotkanie liderów i duszpasterzy Odnowy w Duchu Świętym

[ TEMATY ]

Odnowa w Duchu Świętym

Paradyż

Karolina Krasowska

W sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu 10 września odbyło się spotkanie liderów i duszpasterzy Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Spotkaniu przewodniczył ks. dr Andrzej Sapieha, diecezjalny koordynator wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Uczestnicy spotkania w czasie obrad wybrali nowego świeckiego koordynatora diecezjalnego - Elżbietę Grzelak z Nowej Soli, której kandydatura musi jeszcze zostać przez bp. Tadeusza Lityńskiego.

CZYTAJ DALEJ

Wizyty dusz czyśćcowych u ojca Pio: wielokrotnie przychodziły do niego, szukając pomocy

2024-07-17 21:27

[ TEMATY ]

czyściec

św. o. Pio

Krzysztof Tadej

Niezmienione ciało św. Ojca Pio spoczywa w szklanym sarkofagu w San Giovanni Rotondo

Niezmienione ciało św. Ojca Pio spoczywa w szklanym sarkofagu w San Giovanni Rotondo

Ojciec Pio mocno wierzył w świat nadprzyrodzony i w Kościół składający się zarówno z żyjących, jak i ze zmarłych, którzy dostąpili chwały nieba albo w czyśćcu doznają bolesnego oczyszczenia po śmierci. Był głęboko przekonany, że te trzy stany wzajemnie się komunikują, wspierają i na siebie oddziałują - czytamy w książce "Największe tajemnice czyśćca. Błogosławieństwo oczyszczającego ognia".

Niebo to doskonała wspólnota ze Stwórcą i wszystkimi zbawionymi. Czyściec jest „przedsionkiem” nieba, miejscem oczyszczania dusz tych, którzy wymagają jeszcze pracy nad sobą, aby dojrzeć do doskonałej miłości, koniecznej do osiągnięcia nieba.

CZYTAJ DALEJ

PKP Intercity: kontrakt o wartości ponad 4,2 mld zł na zakup 300 nowych wagonów

2024-07-18 07:48

[ TEMATY ]

PKP

Karol Porwich/Niedziela

Firma H.Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych zbuduje 300 nowych wagonów dla PKP Intercity - przewiduje podpisana w środę umowa. Wartość kontraktu to prawie 4 mld 239 mln zł.

W umowie przewidziano możliwość skorzystania przez przewoźnika z opcji kupna dodatkowych 150 wagonów, co podniosłoby wartość kontraktu do prawie 6 mld 358 mln zł. W przypadku skorzystania przez PKP Intercity z opcji zakupu, byłaby to największa w historii spółki inwestycja taborowa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję