Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Jak często brakuje Ci odwagi, aby stanąć w prawdzie przed Jezusem?

Rozważania do Ewangelii J 16, 16-20.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czwartek, 18 maja. Św. Jana I, papieża i męczennika, wsp. dow.

• Dz 18, 1-8 • Ps 98, 1bcde.2-3b.3c-4 • J 16, 16-20

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie». Wówczas niektórzy z Jego uczniów mówili między sobą: «Co to znaczy, co nam mówi: „Chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie”; oraz: „Idę do Ojca?” Powiedzieli więc: «Co znaczy ta chwila, o której mówi? Nie rozumiemy tego, co mówi». Jezus poznał, że chcieli Go pytać, i rzekł do nich: «Pytacie się jeden drugiego o to, że powiedziałem: „Chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie?” Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość».

Jeszcze chwila! O jakiej chwili Jezus mówi uczniom. On wie, co kryje się w ich sercach, co napawa ich strachem, niepewnością, jakie rodzą się pytania, co będą przeżywać po Jego odejściu. Tylko On może dać im właściwą odpowiedź. Takie chwile, o których mówi Jezus, są wpisane w nasze życie duchowe, kiedy doświadczamy wielkiej bliskości Boga, a później wewnętrzną pustynię, pustkę w swoim sercu albo wielką tęsknotę. Spróbuj odszukać takie sytuacje w swoim życiu, aby zrozumieć lepiej sytuację uczniów. Uczniowie jeszcze nie rozumieją, o jakiej chwili im mówi Jezus, brakuje im też odwagi, aby się do tego przyznać, próbują sami pomiędzy sobą rozwiązać te wątpliwości. Jak często i nam brakuje tej odwagi, aby stanąć w prawdzie przed Jezusem i przyznać się do swoich wątpliwości do tego co nas napawa lękiem i obawą co do dzisiejszego Kościoła? Gdzie szukasz wtedy pomocy, aby nie tkwić w swojej niepewności i swoim krytycyźmie co do Kościoła? Jezus nie pozostawia swoich uczniów w tej niepewności, ale wyjaśnia im co ich czeka, co będą przeżywać, nie tylko chce ich przygotować na tę chwilę, ale zapewnia, że ten ich smutek przemieni się w radość. Ktoś powiedział: jeśli straciłeś majątek – nie straciłeś jeszcze wszystkiego, jeśli straciłeś zdrowie – nie straciłeś jeszcze wszystkiego, jeśli straciłeś wiarę w Boga – straciłeś naprawdę wszystko. Bądź gotowy na te chwile, o których wspomina Jezus. Przeżywaj je z Jezusem i dla Jezusa, a On przemieni to wszystko w obiecaną radość.

Reklama

Z.L.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-04-12 15:02

Ocena: +29 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na ile łączą mnie z Bogiem przepisy prawa, a na ile miłość?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 15, 1-3.11-32.

Sobota, 11 marca 2023. WIELKI POST

CZYTAJ DALEJ

Papież do młodych: pozwól Jezusowi przemienić twój optymizm w miłość

2024-07-17 14:05

[ TEMATY ]

młodzi

papież Franciszek

do młodych

Paragwaj

Grzegorz Gałązka

Młodość charakteryzuje się zazwyczaj naturalnym optymizmem, energią i nadzieją. Pozwól Chrystusowi przemienić twój naturalny optymizm w autentyczną miłość - apeluje do młodych Papież z okazji Latynoamerykańskiego Spotkania Krajowych Duszpasterstw Młodzieży, które odbywa się w Paragwaju. Franciszek przypomina, że miłość, którą kształtuje w młodym człowieku jest szczera i zdolna do poświęceń. Ona sprawia, że młodość staje się darem dla Jezusa i innych, a nasze życie godne i owocne.

Franciszek nawiązuje do hasła tegorocznego spotkania, którym są słowa Jezusa: „Tobie mówię wstań!” Podkreśla, że jest to zarazem polecenie i odpowiedzialność. „Nie bój się Pana, który przechodzi obok nas i szepcze nam do ucha, pochyla się nad nami i podaje nam rękę, aby nas podnieść za każdym razem, gdy upadamy” - pisze Papież. Zapewnia, że Bóg chce, abyśmy stanęli na nogi.

CZYTAJ DALEJ

Rzym: Via Appia Antica zostanie wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO?

2024-07-18 11:45

[ TEMATY ]

UNESCO

Ks. Zbigniew Chromy

Rzym, Via Appia Antica – Grobowiec Cecylii Metelii (I w. p.n.e.)

Rzym, Via Appia Antica – Grobowiec Cecylii Metelii (I w. p.n.e.)

Kiedy Rzymian ciągnie na wieś, często trafiają na południowy wschód od swojego miasta, gdzie stada owiec znajdują niekończące się pastwiska, ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne prowadzą przez 2000-letnie bloki bazaltowe, a nieokiełznana różnorodność roślin zbliża się do chrześcijańskich grobowców, pogańskich świątyń i rzymskich willi. Na 4580 hektarach największego miejskiego parku regionalnego w Europie archeologia i przyroda łączą się w cieniu cedrów, cyprysów i sosen parasolowych, tworząc wyjątkową „Via Appia Antica”.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, 16-kilometrowe „muzeum pod gołym niebem”, które od czasów przedchrześcijańskich było „królową dróg” i rozciąga się aż do pięty włoskiego buta, zostanie wkrótce dodane do Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO jako numer 60. dla Włoch, co jeszcze bardziej zwiększy wiodącą pozycję kraju z największą liczbą miejsc wymagających ochrony. Decyzja zostanie podjęta przez Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO na spotkaniu w New Delhi w niedzielę (21 lipca).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję