Reklama

Niedziela Świdnicka

Jaworzyna Śląska. Macie prawo do mocy Ducha świętego

Przybywając do parafii św. Józefa Oblubieńca NMP bp Ignacy Dec, nie tylko wybierzmował miejscową młodzież, ale uhonorował księdza proboszcza.

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

bierzmowanie

Jaworzyna Śląska

ks. Marek Mielczarek

ks. Grzegorz Umiński

Ks. kan. Marek Mielczarek otrzymał pamiątkowy, diecezjalny pierścień

Ks. kan. Marek Mielczarek otrzymał pamiątkowy, diecezjalny pierścień

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zanim biskup senior namaścił czoła 50 młodym jaworzyńskiej parafii, olejem krzyżma świętego, skierował do nich słowo Boże, będące bezpośrednim przygotowaniem do przyjęcia Ducha świętego w sakramencie bierzmowania. W rozważaniach zatytułowanych „Duch święty, wspomożyciel naszego ducha”, bp Dec dał wskazówki bierzmowanej młodzieży, jak powinna wyglądać współpraca z trzecią Osobą Trójcy Świętej. Wśród nich wymienił: dobre myślenie, mówienie i działanie. – Wszyscy jak tu jesteśmy, pragniemy, byście uwierzyli w moc Ducha Świętego, do której macie prawo - przekonywał bp Ignacy Dec.

Bierzmowanie stanowiło ważny moment w życiu młodych ludzi, którzy dzięki temu sakramentowi będą mogli w pełni uczestniczyć w życiu Kościoła. Nie był to jedyny moment w poniedziałek 24 kwietnia, który wyróżnił tę uroczystość. Biskup Dec, składając życzenia imieninowe proboszczowi parafii, ks. kan. Markowi Mielczarkowi, wręczył mu pamiątkowy diecezjalny pierścień. Był to gest uznania i szacunku dla duszpasterskiej pracy proboszcza, którego zaangażowanie w życie parafii jest nieocenione.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-04-27 14:01

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oleszna. Srebrny jubileusz i pożegnanie ks. Marka Mielczarka

[ TEMATY ]

ks. Marek Mielczarek

Oleszna

Jacek Szkarłat

Pożegnanie ks. kan. Marka Mielczarka w par. Oleszna

Pożegnanie ks. kan. Marka Mielczarka w par. Oleszna

W niedzielę 26 czerwca parafia św. Michała Archanioła o Olesznej świętowała 25 lat kapłaństwa swojego proboszcza.

W obecności bp Marka Mendyka, przechodzącemu na nową placówkę jubilatowi życzenia składali ministranci i lektorzy, Róże Różańcowe, Margaretki, Chór "Canzona", Ruch Szensztacki, Rada Parafialna, Wójt Gminy Łagiewniki oraz Harcerze, którzy podziękowali za 9 lat współpracy i odznaczyli księdza jubilata „Srebrną Odznakę Ruchu Przyjaciół Harcerstwa”.

CZYTAJ DALEJ

Magdalena Korzekwa – Kaliszuk: cieszę się, że posłowie stanęli po stronie dobra kobiet i dobra dzieci

2024-07-12 18:08

[ TEMATY ]

życie

dziecko

Magdalena Korzekwa‑Kaliszuk

pixabay.com

- Cieszę się, że znalazło się w Sejmie wystarczająco wielu posłów, którzy nie godzą się na aborcję na życzenie i stają po stronie dobra kobiet i dobra dzieci - mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prezes Fundacji Grupa Proelio w komentarzu dla KAI po głosowaniu, w którym Sejm odrzucił projekt ustawy o depenalizacji aborcji. Jak podkreśla prawniczka, wynik głosowania oznacza też, że większość sejmowa nie chce rozwiązań, które są sprzeczne z zasadami prawidłowej legislacji oraz uderzają w Konstytucję RP i wyroki Trybunału Konstytucyjnego.

-Prawo w Polsce w tym zakresie jest bardzo jasne i czytelne. Nie budzi żadnych wątpliwości. Proponowana zmiana Kodeksu Karnego byłaby działaniem wbrew art. 38 Konstytucji i wbrew wyrokom Trybunału Konstytucyjnego z 1997 i 2020 r. - mówi Korzekwa-Kaliszuk. Podkreśla również, że projekt nie spełniał podstawowych norm legislacyjnych. - Nie wypowiedziała się o nim Komisja Kodyfikacyjna. Tymczasem obowiązuje zasada, że jeśli projekt dotyczy zmiany kodeksu, to powinien być opiniowany także przez Komisję Kodyfikacyjną, żeby formalnie spełniał wszystkie zasady prawidłowej legislacji - stwierdza.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Hollerich: Jeśli kobiety nie czują się dobrze w Kościele, ponieśliśmy porażkę

2024-07-13 11:06

[ TEMATY ]

kard. Hollerich

Instrumentum laboris

twitter.com

Dokument roboczy, czyli Instrumentum laboris, na październikowe spotkanie Synodu Biskupów „podejmuje na nowo” nauczanie Soboru Watykańskiego II o Kościele, koncentrując się na misyjnej odpowiedzialności wszystkich ochrzczonych w Kościele synodalnym - powiedział kardynał Jean-Claude Hollerich SJ, relator generalny październikowego synodu. Arcybiskup Luksemburga udzielił wywiadu rzymskiemu korespondentowi jezuickiego pisma „America”, Gerardowi O'Connellowi. Podkreślił znaczenie uwagi poświęconej w dokumencie roboczym potwierdzeniu i promowaniu roli kobiet w Kościele w XXI wieku, zaznaczając, że jeśli kobiety nie czują się dobrze w Kościele, nie udało nam się żyć jako chrześcijanie”. Wyjaśnił, że „synodalność jest drogą, którą Kościół musi podążać, aby walczyć z polaryzacją”, która istnieje w dzisiejszym Kościele i świecie, starając się zharmonizować różnice.

Gerard O'Connell :Instrumentum laboris na synod w październiku 2024 r. to ważny dokument, który koncentruje się na jednym pytaniu - jak być Kościołem misyjnym, synodalnym - do omówienia przez 400 uczestników. Jak Ksiądz Kardynał podsumowałby ten dokument?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję