Reklama

Kościół

„Trzeźwość na co dzień” – konferencje, modlitwy i świadectwa w Wysokiej

„Trzeźwość na co dzień” – to hasło wydarzenia zorganizowanego przez parafię NMP Różańcowej, Urząd Miasta i Gminy oraz Ośrodek Upowszechniania Kultury w Wysokiej. W programie znalazły się świadectwa, konferencje i występy.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył Eucharystii, powiedział, że była to okazja do spojrzenia w głąb siebie. Nazwania tego, co jest słabością. Oddania wszystkiego Temu, który wyzwala. – Jaki mamy obraz Boga w sercu? – pytał, zauważając, że człowiek wskutek grzeszności, uzależnienia, swoje wyobrażenie o Bogu ma zdeformowane. – Nieraz wyobrażamy sobie, że Bóg jest bardzo daleko i mało się nami interesuje, podejrzewamy, że jest bezduszny, okrutny. Sądzimy, że nie obchodzą Go nasze błądzenia, doznawane niesprawiedliwości i cierpienia. Czasem wyobrażamy sobie odwrotnie, że może dobrze nam życzy, ale nie bardzo jest w stanie pomóc. Po prostu nasze rozumienie Boga jest w różnorodny sposób zniekształcone przez naszą grzeszność – mówił.

Dlatego według bp. Włodarczyka czymś niezmiernie ważnym jest wpatrywanie się w Chrystusa i według tego wzorca korygowanie własnego wyobrażenia Boga. – Trzymajmy się Jezusa jak dobrej drogi i wpatrujmy się w Niego jak w dobry wzór, a na pewno dojdziemy do domu Ojca i od razu poczujemy się tam jak u siebie – zachęcał.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Uczestnicy mogli adorować Najświętszy Sakrament, skorzystać z modlitwy wstawienniczej, a także wysłuchać konferencji egzorcysty ks. Pawła Zimniewicza MSF z Górki Klasztornej oraz Joanny Lebiody i Alicji Czerwińskiej z Bydgoszczy. – Wszelkiego rodzaju uzależnienia wiążą nas we wszystkich wymiarach naszego człowieczeństwa. To, co może prowadzić do wyzwolenia z nałogu, to pokorne stawanie w prawdzie, przy wsparciu i miłości zarówno ludzi jak i Boga – powiedziały Alicja Czerwińska i Joanna Lebioda. – Do tego wydarzenia nasza parafia przygotowywała się od dłuższego czasu – dodał proboszcz w Wysokiej ks. Paweł Zalewski, zwracając m.in. na ewangelizację, która odbyła się w kilku miejscach gminy przy zaangażowaniu m.in. wspólnot z Poznania i Złotowa. – Spotykamy się, by pokazać, że jesteśmy odpowiedzialni za siebie nawzajem – dodał ks. Zalewski.

W programie zaplanowano koncerty zespołu „Posłani przez Pana” i Piotra Rogali z Bieszczad oraz specjalne zajęcia dla najmłodszych, w tym rozstrzygnięcie konkursu „Wolni od uzależnień”, na który wpłynęło blisko 80 prac. – Nasze słabości, zranienia, popełniane błędy, złe relacje z innymi, mogą sprawić, że podejmiemy nałogowe zachowanie. Wzorem dla nas jest zawsze sam Jezus, który kocha ludzi takimi, jakimi są – podsumował ks. Paweł Zalewski.

2023-05-07 08:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Krzysztof Włodarczyk w Skrzatuszu: co z tego, że będzie spływało tyle łask, które Bóg nam daje, jak serce będzie zakorkowane

[ TEMATY ]

rekolekcje

uczniowie

Bp Krzysztof Włodarczyk

Diecezja bydgoska

Diecezja Bydgoska/Marcin Jarzembowski

Bp Krzysztof Włodarczyk w Skrzatuszu

Bp Krzysztof Włodarczyk w Skrzatuszu

„Co z tego, że będzie spływało tyle łask, które Bóg nam daje, jak serce będzie zakorkowane” – mówił w Skrzatuszu bp Krzysztof Włodarczyk, posługując się obrazem zakręconej butelki. Eucharystia zwieńczyła rekolekcje dla uczniów klas ósmych z Zespołu Szkół Katolickich – Pomnika Jana Pawła II w Bydgoszczy.

Wydarzenie odbywało się pod hasłem „Bóg prowadzi nasze życie”. – Najbardziej przeżyłem adorację, w czasie której siedzieliśmy u stóp ołtarza, a na nim wystawiony był Najświętszy Sakrament. Czułem się bezpiecznie, przeżywając bliskość Boga – podkreślił Filip Stelter, dodając, że podobało mu się m.in. odgrywanie scenek z życia Józefa Egipskiego.

CZYTAJ DALEJ

Św. Filip Nereusz, prezbiter

[ TEMATY ]

święci

pl.wikipedia.org

CZYTAJ DALEJ

Abp Galbas w Piekarach Śląskich: Gdyby Kościół się nie upierał przy aborcji, czy eutanazji, miałby lepszą prasę

2024-05-26 15:54

[ TEMATY ]

Kościół

Abp Adrian Galbas

pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców

Karol Porwich/Niedziela

Abp Adrian Galbas

Abp Adrian Galbas

Gdyby Kościół się nie upierał przy aborcji, czy eutanazji, miałby lepszą prasę ‒ mówił w Piekarach Śląskich abp Adrian Galbas. Metropolita katowicki wygłosił słowo wstępne podczas dorocznej Pielgrzymki Mężczyzn i Młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Sporą część swojej wypowiedzi poświęcił obecności wiernych w Kościele.

Zwracając się do pątników metropolita katowicki zauważył, że pielgrzymki piekarskie, zarówno męskie, jak i żeńskie, to jeden z wielkich skarbów Śląska i śląskiego Kościoła. ‒ I nasza wielka duma! Przychodźcie tu i przyprowadzajcie następnych, następne pokolenia, a one niech przyprowadzają kolejne ‒ powiedział.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję