Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Jak się czuję, kiedy ktoś zmienia moje zwyczaje?

Rozważania do Ewangelii Mk 11, 27-33.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Grażyna Kołek

Sobota, 3 czerwca. Świętych Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników, wsp. obow.

•Syr 51, 12-20b • Ps 19(18), 8-9.10-11 • Mk 11, 27-33

Jezus wraz z uczniami przyszli znowu do Jerozolimy. Kiedy chodził po świątyni, przystąpili do Niego arcykapłani, uczeni w Piśmie i starsi i pytali Go: «Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę, żeby to czynić?» Jezus im odpowiedział: «Zadam wam jedno pytanie. Odpowiedzcie Mi na nie, a powiem wam, jakim prawem to czynię. Czy chrzest Janowy pochodził z nieba, czy też od ludzi? Odpowiedzcie Mi». Oni zastanawiali się między sobą: «Jeśli powiemy: z nieba, to nam zarzuci: Dlaczego więc nie uwierzyliście mu? Powiemy: Od ludzi». Lecz bali się tłumu, ponieważ wszyscy uważali Jana rzeczywiście za proroka. Odpowiedzieli więc Jezusowi: «Nie wiemy». Jezus im rzekł: «Więc i Ja nie powiem wam, jakim prawem to czynię».

Reklama

Po tym, jak Jezus wjechał do Jerozolimy (lud rozłożył szaty i zielone gałęzie na Jego drodze), wszedł do świątyni i wypędził wszystkich kupców. Słyszeli to arcykapłani, uczeni w Piśmie i starsi. Przyszli do Niego rozgniewani i wściekli, ponieważ zmienił coś, co stało się u nich tradycją. Pytali Go, skąd ma tę władzę. Może któryś z arcykapłanów kazał Mu to zrobić, a może jest prorokiem Bożym, któremu Bóg to nakazał. Szukali wyjaśnień, a Jezus na ich pytanie odpowiedział kontrpytaniem. Nie chcieli jednak powiedzieć wprost, co myślą, i dlatego nie dał im odpowiedzi. Czy w moim życiu zdarza się, że ktoś zmienia jakieś zwyczaje: w parafii, w pracy, w rodzinie? Jak się czuję i co wtedy robię? Jak patrzę na tę osobę? Dlaczego się oburzam, dlaczego tak naprawdę nie chcę zmian?

D.L.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-05-10 09:55

Ocena: +22 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Potrzebujemy ciągłego nawrócenia i łaski Bożej

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe.Stock.pl

Rozważania do Ewangelii Mt 9, 14-17.

Sobota, 8 lipca. Św. Jana z Dukli, prezbitera, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Mateusz opuszcza urząd skarbowy, źródło dochodu, i idzie za Jezusem

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

wikipedia.org

Powołanie św. Mateusza, Caravaggio

Powołanie św. Mateusza, Caravaggio

Rozważania do Ewangelii Mt 9, 9-13.

Czwartek, 21 września. Św. Mateusza Apostoła Ewangelisty, święto

CZYTAJ DALEJ

Papież leci do Marsylii na Spotkania Śródziemnomorskie, by mówić o migracji, pokoju i pojednaniu

2023-09-22 07:22

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek wyrusza w piątek wczesnym popołudniem w podróż do Marsylii na południu Francji z okazji trwającego tam forum dialogu pod nazwą Spotkania Śródziemnomorskie. Podczas wizyty w portowym mieście, która potrwa do sobotniego wieczoru, spotka się też z prezydentem Emmanuelem Macronem i premier Elisabeth Borne oraz odprawi mszę na stadionie dla kilkudziesięciu tysięcy osób.

To nie będzie, jak się zauważa, wizyta państwowa we Francji, ale duszpasterska w regionie Morza Śródziemnego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję