Reklama

Niedziela Wrocławska

Kawiarnia stworzona przez bezdomnych

Koło Wrocławskie Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta otworzyło przy ul. Wyszyńskiego 64 we Wrocławiu kawiarnię „U Brata Alberta”, a zarazem miejsce spotkań i różnych warsztatów.

2023-05-24 13:24

Magdalena Lewandowska

Kawiarnię otwierał i prezentował prezes Koła Wrocławskiego TPBA Rafał Peroń.

Kawiarnię otwierał i prezentował prezes Koła Wrocławskiego TPBA Rafał Peroń.

To kolejne miejsce na mapie Wrocławia, gdzie można dobrze spędzić czas. – Cieszę się, że udało nam się otworzyć tę kawiarenkę, miejsce spotkania z drugim człowiekiem – mówił podczas otwarcia prezes Koła Wrocławskiego TPBA Rafał Peroń. I dodawał: – Chcemy, aby każdy czuł się tu dobrze, mógł napić się pysznej kawy, odpocząć i porozmawiać. A przy okazji dowiedzieć się też, jak działa Towarzystwo Brata Alberta, w jaki sposób pomaga, w jaki sposób zajmuje się bezdomnymi.

W remont i tworzenie tego wyjątkowego miejsca zaangażowali się podopieczni Towarzystwa Brata Alberta – to oni odświeżali, malowali, dekorowali. – To jest dla mnie najcenniejsze, że nasi podopieczni praktycznie przygotowali kawiarnię. Piękne poduszki, dekoracje, ozdoby – to wszystko zrobili mieszkańcy schroniska w Szczodrem, gdzie funkcjonuje pracownia art terapii. Będziemy się także starali włączać bezdomnych w funkcjonowanie tego miejsca, bo wiemy, że te osoby potrzebują aktywizacji, potrzebują działań osłonowych – podkreślał prezes wrocławskiego TPBA.

Każdy, kto odwiedzi kawiarnię może także kupić i zostawić „kawę zawieszoną” dla osób potrzebujących. Na początku kawiarnia otwarta jest trzy razy w tygodniu: poniedziałek, środa i piątek od godz. 11.00 do 19.00, w pozostałe dni będzie możliwość zorganizowania różnych warsztatów i spotkań. Tuż obok kawiarni działa sklep charytatywny „Pomagacz”, także prowadzony przez wrocławskie Towarzystwo Brata Alberta.

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Z nadziei, która jest w nas”.

2023-06-03 15:38

Instytut Tertio Millenio

Laureaci konkursu wraz z opiekunami i komisją konkursową

Laureaci konkursu wraz z opiekunami i komisją konkursową

Za nami XIX edycja Konkursu Papieskiego. Tematem była nadzieja obecna w młodym pokoleniu.

3 VI 2023r., w refektarzu wrocławskiego klasztoru Ojców Dominikanów odbył się regionalny finał XIX edycji Konkursu Papieskiego, którego organizatorem jest Instytut Tertio Millennio. Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „Z nadziei, która jest w nas”, zaczerpniętym z nauczania Jana Pawła II.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Bóg posłał swego Syna na świat, aby świat został zbawiony

2023-06-03 22:48

[ TEMATY ]

Ewangelia

Adobe.Stock

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję