Reklama

Niedziela Świdnicka

Misje święte

Wałbrzych. Niezwykły czas łaski

Nowe życie w Duchu świętym. Pod takim hasłem w dniach 21-28 maja odbywają się w parafii Zmartwychwstania Pańskiego Misje Święte, które prowadzi ks. Paweł Gołofit z Chełmskiego Centrum Ewangelizacji.

2023-05-25 21:43

[ TEMATY ]

Wałbrzych

ks. Czesław Studenny

Misje Święte

ks. Paweł Gołofit

Parafia Zmartwychwstania Pańskiego, Wałbrzych

ks. Paweł Gołofit podczas głoszenia nauk misyjnych

ks. Paweł Gołofit podczas głoszenia nauk misyjnych

Kapłan z odległej archidiecezji lubelskiej, wraz grupą świeckich ewangelizatorów przybył na zaproszenie proboszcza ks. kan. Czesława Studennego, aby z mocą głosić słowo Boże i odnowić w sercach wiernych miejscowej wspólnoty relację z Jezusem.

- W relacji z Panem Bogiem, zawsze trzeba patrzeć na stawiane przez Niego akcenty, do czego szczególnie zaprasza, co podkreśla – wyjaśniał ks. Gołofit, zwracając uwagę, że Jezusa często dziwią dwie postawy ludzi. Ich wielka wiara, jak u Syrofenicjanki czy setnika, albo jej brak, jak u mieszkańców Nazaretu.

– Te postawy bardzo mocno przykuwają uwagę Jezusa, dlaczego?, ponieważ wiara jest kluczem do tego, aby przyjąć zbawienie za swoje i tym zbawieniem konsekwentnie żyć i w tym zbawieniu się rozwijać – mówił misjonarz, podkreślając, że wiara dla człowieka jest „o dziwo” dosyć trudna, ponieważ człowiek ma to do siebie, że lubi to, co wymierne. - Łatwiej jest powiedzieć, wierzę, ponieważ codziennie modlę się pół godziny. O wiele trudniej jest powiedzieć, jestem w relacji z Panem Bogiem, wierzę, ponieważ każdego dnia rozwijam swoją miłość – tłumaczył, podkreślając, że konkretne pobożne zachowania zewnętrzne nie są jeszcze gwarancją głębokiego życia duchowego. Za działaniem człowieka powinna iść wiara w słowo, które do nas mówi Jezus.

Reklama

W kolejnych dniach tematami głoszonych nauk były zagadnienia miłości Bożej, grzechu, nawrócenia, zbawienia w Jezusie, czy osoby Ducha świętego.

Parafia Zmartwychwstania Pańskiego ze wszystkich nauk misyjnych prowadzi transmisję na żywo, na kanale You Tube.

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trzebnica. Pogrzeb mamy wałbrzyskiego proboszcza

[ TEMATY ]

Wałbrzych

bp Ignacy Dec

Trzebnica

ks. Czesław Studenny

Ks. Grzegorz Umiński

Kondukt żałobny przeszedł na cmentarz komunalny przy ul. Spokojnej, gdzie złożono do grobu ciało zmarłej

Kondukt żałobny przeszedł na cmentarz komunalny przy ul. Spokojnej, gdzie złożono do grobu ciało zmarłej

Syn, kapłan Czesław Studenny 3 listopada, proboszcz wałbrzyskiej parafii Zmartwychwstania Pańskiego, pożegnał swoją mamę Stefanię. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Trzebnicy.

Mszy świętej pogrzebowej w sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej przewodniczył bp senior Ignacy Dec, w asyście księży z terenu trzech diecezji: świdnickiej, legnickiej i wrocławskiej.

CZYTAJ DALEJ

Jakich znasz iluzjonistów?

2023-06-02 09:27

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Żyjemy w świecie, w którym nieobce są intrygi i wszelkiego rodzaju iluzje. Warto wiedzieć, że iluzje są także możliwe w świecie duchowym.

Przypomnę dziś scenę z kultowego filmu, która pomoże nam zrozumieć głęboką prawdę zawartą w dzisiejszej liturgii słowa. Wspomnę także postać Gladys Aylward - angielskiej misjonarki w Chinach. Pod koniec nagrania zapraszam na kilka ogłoszeń, odnośnie do naszych planów na nowe produkcje :)

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymka Poczty Polskiej na Jasną Górę

2023-06-03 16:14

[ TEMATY ]

Jasna Góra

BPJG

Zachęta św. Jana Pawła II, by wymagać od siebie, choćby inni od nas nie wymagali stała się przesłaniem 24. Pielgrzymki Poczty Polskiej. To instytucja z 465-letnią tradycją.

Mszy św. przewodniczył o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry. Homilię wygłosił ks. prał. Jarosław Sroka, kapelan pocztowców. - Pocztowcy byli wszędzie tam, gdzie działy się i dzieją ważne sprawy dla naszej Ojczyzny. Poczta Polska to szkoła patriotyzmu, który uczy jak służyć Ojczyźnie. To nie tylko zakład pracy, instytucja, to znak dla całej naszej Ojczyzny – mówił ks. Sroka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję