Reklama

Niedziela Świdnicka

Bielawa/Nowa Ruda-Słupiec. Nie zapomnę o Tobie - Dzień Pierwszej Komunii

O wdzięczności, która jest drogą do zbawienia i pamięci, która podtrzymuje relacje z Bogiem, mówili duchowni podczas pierwszokomunijnych uroczystości.

2023-05-26 12:23

[ TEMATY ]

Pierwsza Komunia św.

Bielawa

Nowa Ruda ‑ Słupiec

bp Adam Bałabuch

ks. Stanisław Chomiak

Stanisław Bałabuch

Bp Adam Bałabuch kropi dzieci wodą święconą

Bp Adam Bałabuch kropi dzieci wodą święconą

W Bielawie do wdzięczności nawiązał ks. prał. Stanisław Chomiak, przytaczając legendę o niezapominajce, która pierwotnie skromna, bezbarwna i bezwonna, poprosiła Pana Boga, aby uczynił ją piękniejszą. I tak się stało i jest do dzisiaj. – Kiedy będziecie na łące, warto wpatrywać się w ten kwiat, bo można czasem usłyszeć jak pięknie mówi. Za to, że uczyniłeś mnie piękną - nie zapomnę o Tobie. Za to, że świeci słońce - nie zapomnę o Tobie. Za to, że kochają mnie ludzie - nie zapomnę o Tobie. Za wszystko, co dla mnie zrobiłeś - nie zapomnę o Tobie. Jestem twoją niezapominajką – opowiadał proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP, zachęcając do wypowiedzenia podobnych słów Panu Jezusowi. – Za to, że mnie stworzyłeś, że jesteśmy tacy piękni, za dzisiejszy dzień i kolejne w moim życiu – nie zapomnę o Tobie Panie Jezu – przekonywał dzieci, życząc, aby stały się takimi Bożymi niezapominajkami.

Michał Morasz

Powitanie dzieci przez proboszcza ks. prał. Stanisława Chomiaka

Powitanie dzieci przez proboszcza ks. prał. Stanisława Chomiaka

O pielęgnowaniu pamięci o Jezusie mówił z kolei w Nowej Rudzie – Słupcu bp Adam Bałabuch, zaproszony na komunijne uroczystości przez ks. kan. Krzysztofa Iwaniszyna, proboszcza parafii św. Katarzyny.

Reklama

- Podczas każdej Mszy św. wszyscy uczestniczymy w niepojętym cudzie. Zawsze jest obecny ten sam Jezus, który do nas mówi: „Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje.” A dziś te słowa są skierowane przede wszystkim do was. I odtąd będą już zawsze skierowane do was, ile razy usłyszycie je w kościele będąc na Mszy świętej - mówił do dzieci biskup pomocniczy zapewniając, że Pan Jezus będzie zawsze na nie czekał – w każdą niedzielę i nie tylko. - Nie zapomnijcie o Nim - apelował.


Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kiedy "6 - latki" przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej?

[ TEMATY ]

szkoła

Pierwsza Komunia św.

Bożena Sztajner

W wyniku nowej podstawy programowej dla szkół podstawowych, która polega na rozpoczynaniu nauki szkolnej w wieku sześciu lat, pojawiły się pewne wątpliwości dotyczące tego, kiedy dzieci mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej Wątpliwości rodziców w tej kwestii rozwiewa ks. Krzysztof Rak, wizytator diecezjalny Referatu Katechetycznego Archidiecezji Częstochowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Lwów dziękuję za bł. Martę Wiecką

2023-06-02 20:51

[ TEMATY ]

Lwów

błogosławiona

Siostra Marta Wiecka

Wikipedia/ autor nieznany; domena publiczna

Błogosławiona siostra Marta Anna Wiecka

Błogosławiona  siostra Marta Anna Wiecka

Lwów podziękował Bogu za beatyfikację siostry Marty Wieckiej, która odbyła się w tym mieście przed piętnastoma laty. Z tej okazji w katedrze lwowskiej zostały umieszczone na stałe jej relikwie. Bł. Marta ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia – szarytek pracowała na początku XX wieku w Śniatyniu na terenie archidiecezji lwowskiej i oddała swe życie, opiekując się chorymi na tyfus plamisty.

Uroczystej Mszy sprawowanej w bazylice metropolitarnej we Lwowie przewodniczył bp Witalij Skomorowski, przewodniczący rzymskokatolickiej Konferencji Episkopatu Ukrainy, a homilię wygłosił abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję