Reklama

Kościół

Jasna Góra: 90 urodziny Stanisławy Nowickiej z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, świadka życia błogosławionego kardynała

90. urodziny przeżywa dziś Stanisława Nowicka z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego. W Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze dziękowała podczas Mszy św. za dar swojego powołania i 30 lat posługi blisko bł. Prymasa Wyszyńskiego. Jest świadkiem jego życia, a podążając jego drogą większość swojego życia związała z Jasną Górą.

2023-05-26 12:52

[ TEMATY ]

bł. kard. Stefan Wyszyński

Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Stanisława Nowicka na Jasnej Górze pracowała najpierw w Poradni dla Młodych, którą też zainicjowała i tworzyła, potem w Poradni Życia Rodzinnego a także w Jasnogórskim Telefonie Zaufania. Tu włączała się w nieustanną modlitwę o beatyfikację kard. Wyszyńskiego, zwłaszcza w czasie nocnych czuwań.

Jak podkreśla to bł. Prymas Tysiąclecia nauczył ją przede wszystkim miłości do Matki Bożej. - Dla Niej, z Nią, przez Nią wszystko, bo to jest ta droga do Jezusa, jak mówił, najprostsza. Takie zdanie, które zapadło mi w duszę, to to, że nie istnieje niemożliwe, gdy prowadzi i wspiera Maryja, bo ona pierwsza uwierzyła w niemożliwe. To co było niemożliwe u ludzi, u Boga jest możliwe – mówiła Jubilatka.

Stanisława Nowicka do Instytutu Prymasa Wyszyńskiego wstąpiła na początku lat pięćdziesiątych. - Jestem w Instytucie już tyle lat i codziennie Bogu dziękuję za tę drogę. Mam cały czas poczucie, że moje życie jest wyreżyserowane przez Pana Boga, ja nawet nie dokonuję wyborów, ja tylko widzę tę jedną linię, którą idę. Tak, jak Prymas, który powtarzał: „wszystko postawiłem na Maryję” – podkreślała w jednym z wywiadów.

- Cieszę się, że mogłem się dzisiaj też dołączyć do modlitwy za panią Stanisławę, w rocznicę jej urodzin, dziękując za jej piękne życie - mówił bp Andrzej Przybylski podczas porannej Mszy św., w której uczestniczyła Jubilatka. Podziękował za jej duchowe macierzyństwo wobec wielu ludzi, małżeństw i matek - powiedział bp Przybylski.

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Relikwie Prymasa Tysiąclecia w Wolbromiu

Niedziela sosnowiecka 50/2021, str. I

[ TEMATY ]

relikwie

Wolbrom

bł. kard. Stefan Wyszyński

Mikołaj Wójtowicz

Powinniśmy brać przykład z życia bł. Stefana Wyszyńskiego

Powinniśmy brać przykład z życia bł. Stefana Wyszyńskiego

Biskup Grzegorz Kaszak wprowadził relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wolbromiu.

Uroczystości wprowadzenia relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego odbyły się w pierwszą niedzielę Adwentu. Jak zauważył ks. Włodzimierz Wiecha, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wolbromiu, powinniśmy brać przykład z życia świętych. Podkreślił, że zwłaszcza w działalności i posłudze bł. kard. Stefana Wyszyńskiego znajdziemy wiele inspiracji do rozwiązywania problemów życia codziennego.

CZYTAJ DALEJ

#TrzymajSięMaryi: Bł. Stefan Kardynał Wyszyński - miłośnik Maryi

2023-05-30 20:19

[ TEMATY ]

bł. kard. Stefan Wyszyński

#TrzymajSięMaryi

Archiwum Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego

„...cokolwiek bym powiedział o swoim życiu, jakkolwiek bym zestawiał swoje pomyłki, to na tym jednym odcinku nie pomyliłem się: na drodze duchowej na Jasną Górę” – bł. Stefan Kardynał Wyszyński.

Wezwanie do oddania się Matce Bożej kard. Stefan Wyszyński ponawiał wielokrotnie. Dzielił się z innymi tajemnicą swego serca – doświadczeniem głębokiego związku z Maryją. Miał świadomość, jak wspaniałe owoce przynosi oddanie się Matce Bożej, i pragnął, aby stały się one udziałem wszystkich wiernych, całego narodu i świata. Dlatego wraz z Episkopatem Polski przygotowywał naród do Milenijnego Aktu Oddania Polski w macierzyńską niewolę miłości za wolność Kościoła w Polsce i świecie 3 maja 1966 r. Z jakąż radością i dumą z tego, że nadprzyrodzone pragnienia zawarte w tym akcie zostały w pełni zrozumiane przez Ojca Świętego Pawła VI, przytaczał rok później słowa z jego listu: „Sprawimy to, aby dokument waszego oddania się w niewolę Matki Najświętszej z całą troskliwością przechowywany był na Watykanie, obok Grobu Świętego Piotra (…). Bądźcie pewni, że katolicka Polska jeszcze ściślej zjednoczyła się przez to ze Stolicą Apostolską i jeszcze głębiej zaskarbiła sobie miejsce w duszy Następcy Świętego Piotra”.

CZYTAJ DALEJ

Srebrny Jubileusz kapłaństwa

2023-06-02 19:58

ks. Maciej Flader

Jubilaci z abp. Józefem Michalikiem i przełożonymi

Jubilaci z abp. Józefem Michalikiem i przełożonymi

Srebrny jubileusz kapłaństwa obchodzą w tym roku księża, którzy otrzymali święcenia prezbiteratu dokładnie 31 maja 1998 roku. Szafarzem sakramentu kapłaństwa był ówczesny metropolita przemyski, abp Józef Michalik. To właśnie on w ostatnią środę, 31 maja br., przewodniczył Jubileuszowej Eucharystii w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu, którą koncelebrowali księża jubilaci.

Kapłani od niedzieli przeżywali swoje rekolekcje w ośrodku rekolekcyjnym w Heluszu, które poprowadził ks. prał. Józef Trela. On także wygłosił okolicznościową homilię podczas uroczystej Eucharystii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję