Reklama

Kościół

Jasna Góra: 90 urodziny Stanisławy Nowickiej z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, świadka życia błogosławionego kardynała

90. urodziny przeżywa dziś Stanisława Nowicka z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego. W Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze dziękowała podczas Mszy św. za dar swojego powołania i 30 lat posługi blisko bł. Prymasa Wyszyńskiego. Jest świadkiem jego życia, a podążając jego drogą większość swojego życia związała z Jasną Górą.

[ TEMATY ]

bł. kard. Stefan Wyszyński

Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Stanisława Nowicka na Jasnej Górze pracowała najpierw w Poradni dla Młodych, którą też zainicjowała i tworzyła, potem w Poradni Życia Rodzinnego a także w Jasnogórskim Telefonie Zaufania. Tu włączała się w nieustanną modlitwę o beatyfikację kard. Wyszyńskiego, zwłaszcza w czasie nocnych czuwań.

Jak podkreśla to bł. Prymas Tysiąclecia nauczył ją przede wszystkim miłości do Matki Bożej. - Dla Niej, z Nią, przez Nią wszystko, bo to jest ta droga do Jezusa, jak mówił, najprostsza. Takie zdanie, które zapadło mi w duszę, to to, że nie istnieje niemożliwe, gdy prowadzi i wspiera Maryja, bo ona pierwsza uwierzyła w niemożliwe. To co było niemożliwe u ludzi, u Boga jest możliwe – mówiła Jubilatka.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Stanisława Nowicka do Instytutu Prymasa Wyszyńskiego wstąpiła na początku lat pięćdziesiątych. - Jestem w Instytucie już tyle lat i codziennie Bogu dziękuję za tę drogę. Mam cały czas poczucie, że moje życie jest wyreżyserowane przez Pana Boga, ja nawet nie dokonuję wyborów, ja tylko widzę tę jedną linię, którą idę. Tak, jak Prymas, który powtarzał: „wszystko postawiłem na Maryję” – podkreślała w jednym z wywiadów.

- Cieszę się, że mogłem się dzisiaj też dołączyć do modlitwy za panią Stanisławę, w rocznicę jej urodzin, dziękując za jej piękne życie - mówił bp Andrzej Przybylski podczas porannej Mszy św., w której uczestniczyła Jubilatka. Podziękował za jej duchowe macierzyństwo wobec wielu ludzi, małżeństw i matek - powiedział bp Przybylski.

2023-05-26 12:52

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Nycz w Laskach: potrzeba nam dziś takich orędowników jak bł. Matka Elżbieta i kard. Wyszyński

[ TEMATY ]

Matka Elżbieta Czacka

bł. kard. Stefan Wyszyński

Magdalena Pijewska/Portrety Beatyfikacyjne

Na dzisiejsze, trudne czasy potrzeba nam takich orędowników jak bł. Matka Elżbieta Czacka i bł. kard. Stefan Wyszyński – mówił kard. Kazimierz Nycz w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w kościele MB Anielskiej w Laskach w pierwsze liturgiczne wspomnienie bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej.

Kard. Nycz zwrócił uwagę na znaczenie duchowości krzyża nowej błogosławionej, która umiała przyjąć swoje cierpienie i przekształcić je w wielkie dzieło dla innych. Mówił również o ważnym charyzmacie środowiska Lasek – otwartości na niewidomych duchowo i poszukujących; charyzmacie szczególnie istotnym właśnie dziś.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo Edyty i Łukasza Golców: Bóg jest naszą tarczą

2024-07-14 20:20

[ TEMATY ]

świadectwo

Golec uOrkiestra

fot. Grzegorz Szpak/Festiwal Życia

Golec uOrkiestra już kiedyś występował jako zespół na Festiwalu Życia. Trzy lata temu muzycy zaśpiewali ze sceny „Do Kokotka wróć” i rzeczywiście wrócili, choć w bardzo nieoczywistej roli.

Rekordowa, niemal o połowę wyższa niż w rok temu frekwencja, biskup biegnący z młodzieżą w błocie czy pierwszy katolicki stand-up w wykonaniu księdza – tegoroczny Festiwal Życia w Kokotku zapadnie w pamięć z powodu wielu wyjątkowych momentów, ale przede wszystkim pozostawi tysiące młodych ludzi z ważnymi przemyśleniami na cały kolejny rok.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Trzaska: Ważne, by duchowni nie budowali dystansu wobec wiernych

2024-07-16 10:34

[ TEMATY ]

Festiwal Życia

fot. Grzegorz Szpak/Festiwal Życia

Ważne, by duchowni nie budowali dystansu wobec wiernych, by byli otwarci na młodych jak na Festiwalu Życia w Kokotku, mówili do nich prostym językiem. Jeśli będziemy dawać taki Kościół w sposób dobry, jednocześnie odpowiadając na deficyty, które dotykają dzisiejszego świata młodych, oni odnajdą drogę do domu, jakim jest wspólnota Kościoła - powiedział ks. Tomasz Trzaska, suicydolog, współorganizator kampanii dla osób w kryzysie „Życie jest warte rozmowy”. W rozmowie z KAI opowiedział m.in. o wrażeniach z Festiwalu Życia w Kokotku, gdzie uczestniczył w roli prelegenta, a także o rozmowach z uczestnikami wydarzenia oraz problemach z jakimi mierzy się dzisiejsza młodzież.

Anna Rasińska (KAI): Jakie ma Ksiądz wrażenia po udziale w Festiwalu Młodych w Kokotku?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję