Reklama

Kościół

Brazylia obchodzi Tydzień Laudato Si’

Od 22 do 28 maja w Brazylii trwa Tydzień Laudato Si’, mający na celu rozpowszechnienie papieskiego wezwania do troski o wspólny dom. W inauguarcji obok przedstwicieli episkopatu oraz rządu był również obecny kacyk Dadá Borari, przedstawiciel rdzennej ludności Maró (ze stanu Pará) i jeden z bohaterów filmu „List: przesłanie dla naszej Ziemi”, w którym wystąpił również papież Franciszek.

2023-05-26 18:20

[ TEMATY ]

Laudato si'

Łukasz Frasunkiewicz

Temat tygodniowego wydarzenia brzmi „Nadzieja dla ziemi. Nadzieja dla ludzkości”. Jest to związane z ósmą rocznicą publikacji encykliki papieża Franciszka o opiece nad stworzeniem.

W programie wydarzenia o charakterze narodowym, regionalnym i lokalnym przewidziano projekcję filmu „List: przesłanie dla naszej ziemi” („A Carta: uma mensagem pela nossa Terra”). Film został zrealizowany w oparciu o treść encykliki papieskiej. Organizatorzy Tygodnia Laudato Si’ przewidzieli wspólne spotkania liderów polityki, religii, ruchów społecznych, warsztaty młodzieżowe, jak też nabożeństwo międzywyznaniowe.

Wspomniany tydzień związany jest z kampanią Laudato Si’ zainicjowaną w marcu bieżącego roku, mającą na celu to, aby treść filmu, dotarła do jak największej liczby osób wierzących, by je uwrażliwić na kwestie poruszane przez papieża Franciszka w encyklice.

Organizatorami tego wydarzenia są: konferencja biskupów brazylijskich (CNBB) wraz ze specjalną komisją episkopatu ds. Amazonii, jak też, ruch Laudato Si’ i Kościelna Sieć Pan-Amazonii (REPAM-Brasil).

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Edukacja ekologiczna sposobem na dbanie o naturę i podążanie za słowami Papieża Franciszka

[ TEMATY ]

Laudato si

Laudato si'

Materiał prasowy

CZYTAJ DALEJ

Diecezja tarnowska: parafie księży neoprezbiterów

2023-06-01 11:22

[ TEMATY ]

zmiany kapłanów

zmiany kapłańskie 2023

Karol Porwich/Niedziela

30 maja 2023 r. Biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył nominacje na pierwsze parafie dziesięciu neoprezbiterom.

Posłani kapłani przyjadą do tych parafii w ostatnich dniach sierpnia.

CZYTAJ DALEJ

Wymazać pocałunek Judasza. Maria Pierina de Micheli

2023-06-01 21:25

[ TEMATY ]

Maria Pierina de Micheli

pl.wikipedia.org

Objawienia, które będą jej towarzyszyć przez całe życie, będą raz po raz wspierane przez obecność i słowa Matki Najświętszej. Będą to jednak tylko uzupełnienia i komentarze do tego, co przekazywał jej Zbawiciel. Jednak nie tylko te dwie osoby będą przychodzić do niej z wyżyn niebieskich. Pojawią się też różni święci, ale na tyle okazjonalnie, że nie na nich zwracamy uwagę.

Kiedy myślimy o trzeciej osobie, która – obok Jezusa i Maryi – będzie ukazywać się Marii Pierinie, musimy wypowiedzieć najciemniejsze ze słów. Przyszłej błogosławionej objawiać się będzie także diabeł. Może to zdumiewające, ale częściej niż Jezus. Jednak to nie Szatan wygra walkę o jej duszę. Na chrzcie, który jeszcze w dniu jej urodzin odbył się w miejscowej parafii pod wezwaniem św. Piotra, otrzymała imię Józefina Franciszka Janina Maria. Ma cztery patronki w niebie, ale tylko ta ostatnia będzie się jej objawiać razem z Jezusem. Życie będzie prowadziła zwyczajne i proste. Pochodzi z wielodzietnej, pobożnej rodziny. Gdyby nie fakt, że dwa lata po jej narodzinach umiera na zawał jej ojciec, wszystko byłoby tu takie samo jak w sąsiedztwie. Może z tą różnicą, że dwie starsze siostry dorabiają w sklepie z tytoniem, by zebrać na wiano do klasztoru, a jeden z braci uczy się w seminarium. Właściwie wszystko jest zwyczajne. Tak jest przynajmniej – podkreślmy to „przynajmniej” – na zewnątrz. Do 1897 roku. Gdy Józefina ma zaledwie siedem lat, przestaje być taka jak inne dzieci. To wtedy wszystko się zaczyna…

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję