Reklama

Niedziela Częstochowska

Rozpoczęły się XXII Radomszczańskie Dni Rodziny

Msza św. w kolegiacie św. Lamberta oraz Marsz dla Życia i Rodziny rozpoczęły XXII Radomszczańskie Dni Rodziny, które odbywają się pod hasłem: „Do was, młodzi, należy przyszłość rodziny, Kościoła i świata”.

– Staramy się co roku brać udział w tym marszu. Mamy taką potrzebę, ponieważ chcemy pokazać, jak ważna jest rodzina. Nie idziemy przeciwko komuś, ale za życiem – powiedział Ariel Krawczyk, który maszerował z żoną Martą i córką Łucją.

– Rodzina to podstawa społeczeństwa. Dla nas ona jest najważniejsza, to przyszłość naszego narodu – wtórowała przedmówcy Iwona. Jej mąż Paweł zwrócił uwagę na fakt, że warto odważyć się publicznie zamanifestować swoje przywiązanie do rodziny w czasach, kiedy jest ona deprecjonowana i wyśmiewana, a dla wielu niemodna. – Założenie rodziny i życie w niej wymaga samozaparcia, ponieważ dzisiaj jest taka moda, żeby prowadzić życie bez zobowiązań i się nie wiązać, a rodzina to zobowiązanie – podkreślił. Małżeństwu towarzyszył syn Michałek.

Maciej Orman/Niedziela

Udział w marszu był bardzo ważnym wydarzeniem również dla Katarzyny i Dominika, którzy uczestniczyli w nim z córeczką Zuzią. – Jesteśmy osobami wierzącymi i dlatego chcieliśmy uczestniczyć w tym marszu. To nie wymaga żadnej odwagi i powinno być czymś normalnym dla każdego katolika – przyznał Dominik.

Po raz pierwszy dla życia i rodziny szli Maria i Mateusz z synem Tymonem. – To ma dla nas duże znaczenie, ponieważ mamy dziecko, a ponadto przygotowujemy się do ślubu – wyjaśniła Maria.

Maciej Orman/Niedziela

Zdaniem Tadeusza Olczyka takie wydarzenia mają wskazać na wartość rodziny i konieczność szacunku dla niej w czasach, kiedy przeżywa kryzys. – Wiemy, że dominuje dzisiaj kultura tymczasowości i bezdecyzyjności. Wielu młodych nie planuje zawarcia sakramentalnego małżeństwa na stałe. Zawiera się związki tymczasowe, aby żyć dla siebie, a małżeństwo to jest miłość i troska przede wszystkim o współmałżonka i o dzieci – zaznaczył organizator Radomszczańskich Dni Rodziny.

Dodał, że na rodzicach ciąży odpowiedzialne zadanie właściwego wychowania młodych do życia w rodzinie. – To zadanie rodziców, którzy będą też wymagać od swoich dzieci i mówić o tym, co może ich spotkać, gdy ulegną tej kulturze, o której powiedziałem.

Reklama

Maciej Orman/Niedziela

Marsz zakończył się w kościele św. Marii Magdaleny zawierzeniem rodzin św. Janowi Pawłowi II, patronowi rodzin.

XXII Radomszczańskie Dni Rodziny potrwają do 11 czerwca. Ich program jest dostępny TUTAJ.

2023-05-28 20:04

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

XXII Radomszczańskie Dni Rodziny

„Do was, młodzi, należy przyszłość rodziny, Kościoła i świata” – pod takim hasłem w dniach 28 maja – 11 czerwca odbędą się XXII Radomszczańskie Dni Rodziny.

W programie znalazły się m.in. pikniki i festyny rodzinne, konkursy, wystawy, wykłady, debaty i spotkania z ekspertami w wielu dziedzinach. Głównym celem RDR jest zwrócenie uwagi na rodzinę i jej znaczenie we współczesnym społeczeństwie.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Ojca Pio

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

"Głos Ojca Pio"

Nowenna do św. Ojca Pio odmawiana między 14 a 22 września.

Dzień 1

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa w Sobotę Misyjną

2023-09-21 23:59

. Agata Schönborn ARM

Ks. Jerzy Kraśnicki udziela Komunii św

Ks. Jerzy Kraśnicki udziela Komunii św

    W Sobotę Misyjną wierni modlili się za misje i w papieskiej intencji.

    W sobotę 16 września br. we wspomnienie liturgiczne świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa w bazylice Miłosierdzia Bożego podczas Koronki do Miłosierdzia Bożego, a następnie Eucharystii, wierni modlili się za misje i w papieskiej intencji na wrzesień: „Za ludzi, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, a nawet w nieludzkich warunkach, by nie zostali zapomniani przez instytucje i nigdy nie byli traktowani jako mniej wartościowi”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję