Reklama

Kościół

Spotkanie młodych Forum GEN.PL w Katowicach

9 czerwca w Katowicach odbędzie się Forum GEN.PL, podczas którego młodzi ludzie będą dyskutować o najważniejszych dla nich tematach. Debatom towarzyszyć będą warsztaty. Współorganizatorami wydarzenia jest blisko 60 organizacji młodzieżowych lub działających na rzecz młodzieży.

[ TEMATY ]

spotkanie

Materiał prasowy

Jak informują organizatorzy Forum GEN.PL to "wydarzenie przygotowane przez młodych dla młodych, zaprojektowane tak, by rozwój łączył się z dobrą zabawą, wiedza doświadczonych ekspertów przenikała się z dyskusją przedstawicieli młodego pokolenia". "Wszystko po to, by stworzyć miejsce do dialogu i wzajemnej inspiracji" - zaznaczają. Podają, że zaproszenie do podzielnia się swoją wiedzą i doświadczeniem przyjęli m.in. Tomasz Rożek, Jakub Wiech, dr Maciej Kawecki, Jarosław Królewski czy Tim Harford.

"Jak wykorzystać możliwości, które daje technologia? Jak zadbać o siebie i znaleźć sens życia? Jakie będą zawody przyszłości i jak znaleźć ciekawą i rozwijającą pracę? – to tylko kilka pytań, na które odpowiedzi będą szukać uczestnicy Forum GEN.PL" - mówi cytowany w informacji na temat Forum GEN.PL Adam Zych, prezes fundacji ProjektPL, pomysłodawca wydarzenia. "Wybór prelegentów nie był przypadkowy. Zależy nam na tym, by uczestnicy mogli skorzystać z doświadczenia tych, którzy osiągnęli już sukces i usłyszeli osoby zaangażowane społecznie. Dlatego przygotowaliśmy 10 warsztatów i 30 dyskusji, by każdy znalazł coś dla siebie" - dodaje.

Według organizatorów, uczestnicy Forum będą mieli możliwość nie tylko wysłuchać prelekcji zaproszonych gości, wziąć udział w organizowanych przez nich warsztatach, ale mogą także porozmawiać z prelegentami, przedstawić im swoje pomysły i zainspirować się. "9 czerwca katowicki Muchowiec stanie się miejscem międzypokoleniowej debaty m.in. na tematy technologiczne, biznesowe, prawnicze, ekonomiczne, medialne czy polityczne. Poruszone zostaną również kwestie, takie jak: wellbeing, podróże, polityka miejska czy medytacja" - podają.

"Międzypokoleniowy dialog jest nie tylko możliwy, ale wręcz niezbędny do dobrego życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. By przedstawiciele różnych pokoleń mogli zrozumieć swoje racje oraz punkty widzenia, potrzebna jest otwartość. Chcemy umożliwić uczestnikom podzielenie się swoją wizją przyszłości, jednocześnie dając im szansę na czerpanie z bogatej wiedzy doświadczonych specjalistów" – mówi Adam Zych. "Wiemy, że jest to możliwe tylko w atmosferze wzajemnego szacunku oraz zaufania i o taką zadbamy podczas wydarzenia" – dodaje.

Reklama

Na zakończenie wydarzenia zaplanowano koncert - wystąpić ma O.S.T.R.

Organizacje współtworzące Forum GEN.PL wystosowały specjalny list, w którym zachęcają młodych ludzi do wzięcia udziału w wydarzeniu. Opatrzono go cytatem z Petera Druckera: "Najlepszym sposobem przewidzenia przyszłości jest stworzenie jej".

"My, Młodzi, mamy potencjał i siłę do wprowadzania pozytywnych zmian w świecie, odważnego kształtowania go zgodnie z naszą wizją, marzeniami i przekonaniami. Cytat Druckera jasno pokazuje, że lepsza przyszłość jest na wyciągnięcie ręki – możemy ją stworzyć, ale potrzeba też trochę aktywnego działania i budowania wspólnoty. Dlatego spotkajmy się 9 czerwca, aby się zintegrować, porozmawiać o ciekawych tematach dotyczących przyszłości w przyjemnej atmosferze, z koncertem w tle" - czytamy w liście.

"Wiemy już, że przyszłość zależy od nas samych, od naszej determinacji, zaangażowania i gotowości do działania. Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy angażowali się w wartościowe inicjatywy, zdobywali wiedzę, budowali kontakty, rozwijali swoje umiejętności i wnosili swój wkład do publicznej dyskusji. To w naszych rękach leży odpowiedzialność za planetę, środowisko, działania społeczne, a co najważniejsze, budowanie lepszego jutra! Nasz głos ma znaczenie! Połączmy siły, żeby osiągnąć jeszcze więcej!" - podkreślono.

Wskazano, że wypełniony po brzegi program obejmuje warsztaty, dyskusje panelowe, wieczorne rozmowy i koncert. "Niezależnie od Twojej ścieżki zawodowej czy zainteresowań, jeśli chcesz wpływać na przyszłość i być aktywnym członkiem społeczeństwa obywatelskiego – spotkaj się z nami! Bez względu na to, czy jesteś uczniem, studentem, naukowcem, artystą, przedsiębiorcą, działaczem społecznym czy po prostu osobą, która pragnie zmieniać świat na lepsze – to wydarzenie jest dla Ciebie!" - napisali współorganizatorzy Forum GEN.PL.

Reklama

Pod listem podpisało się 58 organizacji, m.in. Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji i Nauki, Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych, Stowarzyszenie Dla Polski, Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej, Stowarzyszenie Młodzi dla Polski, Fundacja Służba Niepodległej, Klub Lidera Rzeczypospolitej, Fundacja Centrum Inicjatywa na rzecz Społeczeństwa, Konfederacja Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Wstęp na Forum GEN.PL jest wolny, liczba miejsc jest jednak ograniczona, obowiązuje rejestracja przez stronę wydarzenia.

Więcej informacji na temat Forum GEN.PL można znaleźć na stronach:Zobacz,

INSTAGRAM

(PAP)

dsr/ mir/

2023-06-03 10:41

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. z ks. kapelanem Juliuszem Lasoniem

[ TEMATY ]

spotkanie

ZOFIA BIAŁAS

19 października w kościele pw. św. Mikołaja u Sióstr Bernardynek w Wieluniu już po raz dziewiąty na Mszy św. spotkali się ludzie walczący z chorobą nowotworową, ludzie po leczeniu, członkowie ich rodzin i przyjaciele, a wśród nich członkowie Grupy Modlitewnej „Odnowa w Duchu Świętym” z Łodzi, którzy przyjechali z relikwiami św. Faustyny i bł. ks. Jerzego Popiełuszki (w tym dniu przypadało jego liturgiczne wspomnienie). Na Mszę, św., którą celebrowali ks. kan. Juliusz Lasoń, kapelan Szpitala im. Kopernika w Łodzi i ks. prał. Marian Stochniałek zaprosiło Stowarzyszenie „Po prostu żyj”.

CZYTAJ DALEJ

Tajemnica stygmatów Ojca Pio

Niedziela Ogólnopolska 39/2018, str. 13

[ TEMATY ]

św. Ojciec Pio

Archiwum Głosu Ojca Pio

o. Pio

o. Pio

W 2018 r. minęło 100 lat od chwili, kiedy Ojciec Pio podczas modlitwy w chórze zakonnym przed krucyfiksem otrzymał stygmaty: 5 ran na rękach, boku i nogach – w miejscach ran Jezusa Chrystusa zadanych Mu w czasie ukrzyżowania. Jak obliczyli lekarze, którzy go wielokrotnie badali, z tych ran w ciągu 50 lat wypłynęło 3,4 tys. litrów krwi. Po śmierci Ojca Pio, 23 września 1968 r., rany zniknęły bez śladu, a według raportu lekarskiego, ciało było zupełnie pozbawione krwi

Chwilę, w której Ojciec Pio otrzymał ten niezwykły dar od Boga, opisał później w liście tak: „Ostatniej nocy stało się coś, czego nie potrafię ani wyjaśnić, ani zrozumieć. W połowie mych dłoni pojawiły się czerwone znaki o wielkości grosza. Towarzyszył mi przy tym ostry ból w środku czerwonych znaków. Ból był bardziej odczuwalny w środku lewej dłoni. Był tak wielki, że jeszcze go czuję. Pod stopami również czuję ból”.

CZYTAJ DALEJ

W najbliższą sobotę Spotkanie Młodych na Ślęży

2023-09-21 21:19

Archiwum redakcji

Góra Ślęża

Góra Ślęża

Ks. Jakub Bartczak wraz z młodzieżą nagrał filmik zapraszający na Spotkanie Młodzieży, które odbędzie się 23 września na Górze Ślęży

Więcej tutaj:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję