Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Zakończyła się 3. edycja Ekumenicznej Szkoły Biblijnej

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Zakończyła się 3 edycja Ekumenicznej Szkoły Biblijnej, która jest wspólnym projektem Archidiecezji Łódzkiej i łódzkiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej.

Jak podkreśla ks. Michał Makula – wraz z zakończeniem tej edycji nic się nie kończy, bo już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji, która rozpocznie się już od października tego roku. Już dziś zachęcamy do zapisów i udziału w naszej szkole – mówił przewodniczący łódzkiego oddziału PRE.

W tym roku w dziewięciu sobotnich zjazdach uczestniczyło blisko 110 osób z całej Polski. Studenci Szkoły przyjeżdżali do Łodzi z: Warszawy, Bydgoszczy, Inowrocławia, Torunia, Białegostoku, Łomży, Krakowa, Gliwic, Częstochowy. Dziś odbyły się ostatnie zajęcia Ekumenicznej Szkoły Biblijnej, w czasie których wysłuchano dwóch wykładów – Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów” (Mt 8,12). Biblijne obrazy piekła. Geneza, znaczenie i teologia. – który przedstawił dn dr Łukasz Leonkiewicz (Autokefaliczny Kościół Prawosławny) oraz wykład zatytułowany „A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga”. (Mdr 3,1). Nieśmiertelność duszy w Księdze Mądrości — między religią i filozofią. – ks. dr Marek Wochna (Kościół Rzymskokatolicki).

Podczas ostatniego spotkania 3. edycji ESB słuchacze otrzymali z rąk bp. Marka Marczaka dyplom ukończenia nauki, książkowe upominki, a także zaproszenie do udziału w Szkole już po wakacjach. Jak poinformował abp Grzegorz Ryś – w przyszłym roku chcielibyśmy, by doszła do skutku – kolejna już ekumeniczna pielgrzymka, która była by również wyjazdem studyjnym do jednego z miejsc biblijnych. Więcej informacji na ten temat zostanie przekazanych po wakacjach – mówił jeden z inspiratorów powstania ESB.

Ekumeniczna Szkoła Biblijna powstała w Łodzi w październiku 2019. Celem Szkoły Biblijnej ma być przede wszystkim pogłębienie życia chrześcijańskiego w świetle żywego Słowa Bożego, a także wprowadzenie w historię biblijną oraz egzegezę tekstu biblijnego. Szkoła ma pomóc poznać się nawzajem i wymieć doświadczeniem spotkania ze Słowem Bożym. Wykładowcami szkoły będą przedstawiciele różnych Kościołów chrześcijańskich, którzy zaangażowani są w poznawanie, badanie, studiowanie, a także nauczanie Pisma Świętego.

Reklama

Zapisy do 4 edycji Ekumenicznej Szkoły Biblijnej rozpoczną się na początku września br. w Wydziale Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej Łódzkiej lub mailowo sekretariat@ekumenicznaszkolabiblijna.pl.

Więcej informacji o Szkole można znaleźć na stronie www.ekumenicznaszkolabiblijna.pl oraz na stronie www.archidiecezja.lodz.pl

2023-06-03 18:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Seminaryjna Droga Krzyżowa za Zranionych w Kościele

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

kl. Jakub Kuberski

W piątkowy wieczór 4 marca br. w kaplicy Dobrego Pasterza w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi celebrowane było nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji zranionych w Kościele. Nabożeństwu przewodniczył ksiądz biskup Ireneusz Pękalski – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej oraz były rektor Seminarium Duchownego.

CZYTAJ DALEJ

Kontakt

TELEFONICZNY DYŻUR W REDAKCJI
poniedziałek - piątek
8.00-16.00: tel: 515-082-817

CZYTAJ DALEJ

W najbliższą sobotę Spotkanie Młodych na Ślęży

2023-09-21 21:19

Archiwum redakcji

Góra Ślęża

Góra Ślęża

Ks. Jakub Bartczak wraz z młodzieżą nagrał filmik zapraszający na Spotkanie Młodzieży, które odbędzie się 23 września na Górze Ślęży

Więcej tutaj:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję