Reklama

Kościół

Chodź i zobacz. Ogólnopolska pielgrzymka Caritas do sanktuarium w Łagiewnikach

Już 17 czerwca odbędzie się coroczna ogólnopolska pielgrzymka wspólnoty Caritas. We wspomnienie św. brata Alberta wolontariusze, pracownicy, podopieczni i przyjaciele Parafialnych Zespołów Caritas zgromadzą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zapraszamy do udziału wszystkie osoby związane z Caritas.

[ TEMATY ]

Caritas

Mat.prasowy

Pielgrzymki Caritas to tradycja wyjątkowych spotkań, podczas których wolontariusze, pracownicy, podopieczni i przyjaciele Caritas wspólnie modlą się, odwiedzając miejsca szczególne dla wiernych Kościoła katolickiego w Polsce.

Na nowo doświadczyć Kościoła

– Po trudnym czasie pandemii COVID-19 oraz związanymi z nią ograniczeniami w organizowaniu spotkań, pragniemy z wielkim ewangelicznym entuzjazmem powrócić do wspólnego pielgrzymowania. Wierzymy i mamy nadzieję, że pielgrzymka pozwoli nam na nowo doświadczyć Kościoła, w którym żyje Bóg, posyłający nas ze swoim miłosierdziem do osób potrzebujących – mówi ks. Tomasz Roda, zastępca dyrektora Caritas Polska odpowiedzialny za rozwój wolontariatu.

Tegoroczna pielgrzymka odbywa się 17 czerwca, w liturgiczne wspomnienie świętego brata Alberta Chmielowskiego, który podczas swojego życia w sposób szczególny opiekował się chorymi i potrzebującymi, a po kanonizacji został patronem pracowników opieki społecznej. – Niech będzie to okazja do odkrycia radości bycia dobrym dla innych jak chleb – mówi ks. Tomasz Roda.

W dniu pielgrzymki Mszę świętą będzie sprawował abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. W wydarzeniach podczas pielgrzymki wezmą udział o. Michał Legan OSPPE, kierownik redakcji audycji katolickich TVP, albertynka s. Teresa Pawlak CSAPI, koordynatorka wolontariatu w archidiecezji krakowskiej oraz diakonia uwielbienia TO I JA.

Szczególnym momentem będzie uroczyste posłanie pielgrzymów po zakończeniu mszy świętej, aby nieśli Boże Miłosierdzie do swojej diecezji i parafii. Przedstawiciele diecezjalnych Caritas otrzymają symboliczne świece wraz z tekstem modlitwy, które zabiorą do swoich diecezji, aby w dogodnym czasie zorganizować nabożeństwo dziękczynne za charyzmat pomagania potrzebującym z prośbą o nowe powołania do wspólnoty Parafialnych Zespołów Caritas.

Program pielgrzymki 17.06.2023

9.30 Rejestracja grup i osób indywidualnych uczestniczących w pielgrzymce

Reklama

10.00 Powitanie i zawiązanie wspólnoty z diakonią muzyczną TO I JA oraz świadectwo siostry albertynki Teresy Pawlak

11.00 Konferencja „Oblicze Miłosierdzia” – o. Michał Legan OSPPE, kierownik redakcji programów katolickich w TVP

12.00 Eucharystia wraz z uroczystym posłaniem niesienia Bożego Miłosierdzia

13.30 Przerwa na posiłek

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa zawierzenia

Po koronce do Bożego Miłosierdzia istnieje możliwość modlitwy i zwiedzenia sanktuarium św. Jana Pawła II (przejście przez kładkę ok. 300 m) oraz nawiedzenia grobu św. s. Faustyny w kaplicy klasztoru.

Informacje organizacyjne

• Zgłoszenia i zapisy udziału w ogólnopolskiej pielgrzymce Caritas prosimy przesyłać na adres mailowy: wolontariat@caritas.org.pl najpóźniej do 12 czerwca br. Osobą odpowiedzialną za zgłoszenia jest s. Beata Zawiślak, tel. 539 260 806

• Punkt rejestracyjny będzie znajdował się przy bazylice, naprzeciw wejścia do kaplicy adoracji

• Dla każdego jest przewidziany pakiet pielgrzymkowy

• Parking dla samochodów osobowych i autokarów przy Sanktuarium Jana Pawła II, ul. Motarskiego, przejście do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ok. 500 m

• Podczas pielgrzymki będzie zorganizowana kuchnia polowa wraz z punktem kawowym. Przy sanktuarium działają również kawiarnie, restauracja przy domu pielgrzyma i domu św. Faustyny

• Księża dyrektorzy, kapłani towarzyszący grupom proszeni są o zabranie ze sobą alb

• Przerwa kawowa i obiad dla księży i sióstr zakonnych odbędą się w domu pielgrzyma

• Pielgrzymka będzie zabezpieczona przez ratowników medycznych

• Zachęcamy do zabrania ze sobą flag, znaków i koszulek identyfikujących diecezjalne Caritas

2023-06-06 11:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Księża, siostry i klerycy wspierają jeleniogórski ZOL

[ TEMATY ]

Caritas

Jelenia Góra

ZOL

ks. Piotr Kot

personel 3 oddziału

personel 3 oddziału

W zakładzie przebywa ponad 70 pacjentów wymagających całodobowej opieki medycznej i rehabilitacyjnej. W większości są to osoby w podeszłym wieku, schorowane, z problemami neurologicznymi. Sytuacja w ośrodku dramatycznie się zmieniła, kiedy przed świętami wielkanocnymi u jednej z pacjentek stwierdzono zakażenie koronawirusem. Testy zrobione na całym oddziale 3 dały więcej wyników pozytywnych. W sumie zakażeniu uległo 29 osób, pacjentów i personelu. Cały oddział został zamknięty. Na pomoc ruszyli duchowni i wolontariusze świeccy.

CZYTAJ DALEJ

Abp Gądecki skrytykował stanowisko Watykanu w sprawie rosyjskiej agresji na Ukrainę

2023-09-21 11:32

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

Episkopat Flickr

Abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski (KEP) abp Stanisław Gądecki skrytykował stanowisko Watykanu w sprawie rosyjskiej agresji na Ukrainę. Równe traktowanie agresora i ofiary jest błędem - powiedział abp Gądecki w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika katolickiego "Die Tagespost". "Wydaje się, że jest to powtórzenie błędów watykańskiej tzw. Ostpolitik z czasów komunizmu" - zaznaczył.

„Gdyby Rosja wygrała wojnę, nie zrezygnowałaby z ambicji przywrócenia strefy wpływów Związku Sowieckiego. Tak więc wkrótce mielibyśmy kolejną wojnę w Europie” - powiedział metropolita poznański. Zaznaczył, że problemem jest "imperialna Rosja". Od upadku Związku Sowieckiego niemal bez przerwy toczy ona jakieś wojny. "Tym razem odmawia narodowi ukraińskiemu prawa do istnienia, co w języku prawa międzynarodowego nazywa się zbrodnią ludobójstwa" – powiedział abp Gądecki i przyznał, że nie wie również "co musi się stać, aby rosyjski duch się zmienił".

CZYTAJ DALEJ

Wesprzyj hospicjum!

2023-09-22 00:05

plakat organizatorów

    Domowe Hospicjum Maryi Królowej Apostołów kwestuje w niedzielę 24 września w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

    Podczas każdej Mszy św. wolontariusze, którzy niosą pomoc medyczną, pielęgnacyjną, socjalną i duchową chorym, będą głosić świadectwo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję