Reklama

Kościół

Przewodniczący Episkopatu: Ojcze Święty, Kościół w Polsce pamięta o Tobie w modlitwie

Ojcze Święty, Kościół w Polsce pamięta o Tobie w modlitwie. Przekazujemy wyrazy bliskości i prosimy Pana Boga o potrzebne łaski i o szybki powrót do pełni sił – napisał w środę na Twitterze przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

papież Franciszek

flickr.com/episkopatnews

Abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki

Dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni przekazał w środę dziennikarzom, że papież Franciszek zostanie poddany w ogólnym znieczuleniu zabiegowi laparotomii i operacji plastycznej ściany brzucha.

Wyjaśnił, że operacja została uzgodniona w minionych dniach przez zespół medyczny, opiekujący się Franciszkiem i jest konieczna z powodu przepukliny.

Jak dodał rzecznik, pobyt papieża w szpitalu potrwa kilka dni, aby umożliwić normalną kurację pooperacyjną i pełny powrót do zdrowia.

"Ojcze Święty, Kościół w Polsce pamięta o Tobie w modlitwie. Przekazujemy wyrazy bliskości i prosimy Pana Boga o potrzebne łaski i szybki powrót do pełni sił" – czytamy w na oficjalnym koncie przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski na Twitterze.

Podziel się cytatem

Reklama

To już trzeci pobyt papieża Franciszka w klinice Gemelli. W lipcu 2021 r. przeszedł tam poważną operację jelit. W tym roku na przełomie marca i kwietnia Franciszek był hospitalizowany z powodu zapalenia płuc.

Na sobotę zapowiedziano spotkanie w Watykanie z udziałem papieża i 30 laureatów Nagrody Nobla, poświęcone braterstwu między ludźmi. Nie jest jeszcze jasne, czy Franciszek do tego czasu opuści szpital i będzie mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu.(PAP)

Autor: Iwona Żurek

iżu/ joz/

2023-06-07 13:11

Ocena: +3 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Gądecki: nie może być miłości bez służby

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

BOŻENA SZTAJNER

Bez służby jednych drugim miłość jawi się jako piękne słowo, które nie ma pokrycia w rzeczywistości. Nie może być miłości bez służby, ale też nie może być służby bez miłości – mówił podczas Mszy św. Wieczerzy Pańskiej abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w liturgicznym geście w Wielki Czwartek obmył stopy dwunastu mężczyznom w katedrze poznańskiej.

W homilii abp Gądecki skupił się na temacie paschy Mojżesza, paschy Jezusa i paschy chrześcijanina.
Metropolita poznański przypomniał gest umycia przez Jezusa nóg uczniom, który był nieoczekiwany i niezwykły, wyrażał bowiem postawę bezgranicznej pokory. „Ten prosty gest służby i uniżenia nabiera niezwykłej wymowy, syntetyzuje całe Jego życie i posłannictwo” – mówił abp Gądecki.
Metropolita poznański zauważył też, że pascha chrześcijan dokonuje się we chrzcie, w codziennym umieraniu dla grzechy i powstawaniu do nowego życia, i wreszcie w fizycznej śmierci i cielesnym zmartwychwstaniu, a Jezus swoim przykładem zobowiązuje nas do przyjęcia postawy służebnej.
„Służba wyzuta z miłości łatwo przynosi zgorzknienie i poczucie frustracji. Miłość i służba idą razem, trzeba miłować służąc i służyć miłując, taka jest nauka płynąca dla nas z Ostatniej Wieczerzy” – mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Abp Gądecki zauważył, że Ewangelia zachęca nas do pochylenia się nad drugim człowiekiem, do przyjęcia nowego przykazania Jezusa, nowej logiki, tak różnej od logiki świata. „Miłość służebna domaga się rezygnacji ze sztywnej, 'wyprostowanej' postawy wobec drugiego człowieka, a prowadzi do przyjęcia postawy Jezusowej, pochylenia się przed człowiekiem aż po dotknięcie i obmycie stóp” – mówił metropolita poznański.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Ojca Pio

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

"Głos Ojca Pio"

Nowenna do św. Ojca Pio odmawiana między 14 a 22 września.

Dzień 1

CZYTAJ DALEJ

Licheń: zakończył się II Kongres Teologii Praktycznej „Parafia Jutra”

2023-09-21 20:24

[ TEMATY ]

parafia

teologia

Licheń

BIURO PRASOWE SANKTUARIUM MARYJNEGO

Pod hasłem „Razem odnawiajmy nasze parafie” w dniach 19-21 września w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odbył się II Kongres Teologii Praktycznej „Parafia Jutra”. Duchowni oraz wierni świeccy spotkali się, by podjąć synodalną refleksję nad sytuacją polskich parafii i wytyczyć kierunki ich odnowy, Wydarzenie zgromadziło ponad 150 osób, reprezentujących różne ośrodki naukowe, stowarzyszenia, parafie.

W kongresie wzięli udział przedstawiciele Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski, Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji KEP, Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP, Komisji ds. Wychowania Katolickiego KEP, Rady ds. Rodziny KEP, Ogólnopolskiej Rady Ruchów czy Rady ds. Apostolstwa Świeckich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję