Reklama

III Rekolekcje Liturgiczne „Mysterium fascinans”

Źródło i szczyt.
Konstytucja o Liturgii Świętej „Sacrosanctum Concilium” dzisiaj

Zembrzyce, 3-5 września 2010 r.

Już po raz trzeci odbędą się Rekolekcje Liturgiczne „Mysterium fascinans”. Tym razem zgromadzimy się w dniach 3-5 września 2010 r. w ośrodku rekolekcyjnym w Zembrzycach k. Suchej Beskidzkiej, aby rozważać temat „Źródło i szczyt. Konstytucja o Liturgii Świętej «Sacrosanctum Concilium» dzisiaj”. I tak jak w poprzednich latach, będziemy chcieli łączyć refleksję naukową nad liturgią z pięknym jej celebrowaniem, aby prawdziwie liturgia była „źródłem i szczytem” tego rekolekcyjnego spotkania.
Na rekolekcje zapraszamy wszystkich, którzy pragną zarówno pochylić się nad liturgią od strony popularnonaukowej, jak i doświadczyć pięknej celebracji. Tak więc rekolekcje będą gromadziły najwybitniejszych znawców przedmiotu (zaproszonych wykładowców), tych którzy studia nad liturgią dopiero zaczynają, ale przede wszystkim tych, którzy liturgią zajmują się amatorsko, czyli z miłości!
Ufamy zatem, że znajdzie się wielu miłośników liturgii Kościoła, którzy wraz z nami będą chcieli na nowo spojrzeć na Konstytucję o liturgii i zapytać o jej rozumienie dzisiaj, tak aby dla całego Kościoła liturgia była „źródłem i szczytem”.
Tegoroczne rekolekcje poprowadzi o. Tomasz Grabowski OP, dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, zaś referaty wygłoszą m.in.: ks. dr hab. Bogusław Migut, ks. dr Maciej Zachara MIC, ks. dr Mateusz Matuszewski, ks. dr Tomasz Bać, dr Paweł Milcarek, ks. Bartłomiej Matczak.
Patronat honorowy nad rekolekcjami objęli: kard. Stanisław Dziwisz - arcybiskup metropolita krakowski oraz bp Stefan Cichy - przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu Polski.
Koszt uczestnictwa wynosi 140 zł. Szczegółowe informacje oraz zapisy na rekolekcje są prowadzone na oficjalnej stronie internetowej: www.mf.liturgia.org.pl.
Na III Rekolekcje Liturgiczne „Mysterium fascinans” serdecznie zapraszają organizatorzy: Naukowe Koło Liturgiczne Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, Dominikański Ośrodek Liturgiczny, Duszpasterstwo Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej, Fundacja Constitues Eos oraz Polskie Towarzystwo Teologiczne.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Koronka na ulicach miast

2021-09-28 17:18

Fot. Niedziela Wrocławska

Koronka na ulicach miast w Oławie, przy parafii Miłosierdzia Bożego

Koronka na ulicach miast w Oławie, przy parafii Miłosierdzia Bożego

Na ulicach miast w całej Polsce modlono się Koronką do Miłosierdzia Bożego. W akcję włączyło się wiele parafii z archidiecezji wrocławskiej.

Jednym z takich miejsc był plac obok kościoła ojców kapucynów przy ul. Sudeckiej. Wierni zgromadzili się równo o godz. 15 aby odmówić Koronkę w intencjach podanych przez organizatorów.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Wyczekiwany obiekt otwarty

2021-09-28 15:16

[ TEMATY ]

Częstochowa

Carias Archidiecezji Częstochowskiej

prysznicownia

Beata Pieczykura/Niedziela

Pierwsza i jedyna w Częstochowie prysznicownia i przebieralnia dla osób ubogich i bezdomnych 28 września została otwarta i poświęcona z inicjatywy Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

– Łaźnia jest niezbędna. Umożliwia udzielenie podstawowej pomocy drugiemu człowiekowi, który przebywa w miejscach niemieszkalnych. Taką osobę będziemy mogli zabrać z ulicy i przyprowadzić do łaźni, wykąpać i przebrać. Warto wiedzieć, że tacy ludzie są często w złym stanie fizycznym, psychicznym i wizualnym. Stąd możemy ich skierować do placówek – powiedziała „Niedzieli” Monika Borkowska-Dłużniak, streetworker, czyli pedagog ulicy, kierownik prysznicowni i przebieralni dla osób ubogich i bezdomnych Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję