Reklama

Niedziela Lubelska

Niedrzwica Kościelna. Piknik „Łączy nas miłość i rodzina”

W niedzielę, 11 czerwca, od godz. 14.00 na terenach zielonych przy kościele parafialnym św. Bartłomieja Apostoła odbędzie się druga edycja pikniku pod hasłem „Łączy nas miłość i rodzina”.

Archiwum parafii

Rodzinną niedzielę przygotowali wspólnie: wójt gminy Niedrzwica Duża Ryszard Golec, parafia św. Bartłomieja Apostoła w Niedrzwicy Kościelnej, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Ośrodek Pomocy Społecznej. Patronatem honorowym wydarzenie objęli: Metropolita Lubelski abp Stanisław Budzik, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Starosta Lubelski Zdzisław Antoń, Wydział Administracyjno-Gospodarczy Kurii Archidiecezji Lubelskiej oraz Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Wśród patronów medialnych jest m.in. „Niedziela”.

Jak informują organizatorzy, piknik „Łączy nas miłość i rodzina” jest formą promocji prawidłowych więzi rodzinnych, które w dużej mierze są czynnikiem chroniącym dzieci przed uzależnieniami i innymi trudnościami. Ukierunkowany jest na wspólne spędzanie wolnego czasu przez rodziców i dzieci. - Piknik jest bezalkoholowy; chcemy pokazać, że zabawa bez alkoholu jest możliwa oraz że wspólne spędzanie wolnego czasu w gronie rodzinnym zdecydowanie poprawia relacje - podkreślają. Organizatorzy przygotowali wiele konkursów z nagrodami, pokazy, zabawy i koncerty, a wśród nich m.in. konkurs na „Najlepsze Ciasto Wójta i Plebana” oraz sportowo-rekreacyjny „Maraton Rodzinny” z atrakcyjnymi nagrodami. Na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich i NGO będzie można podziwiać niepowtarzalne wyroby rękodzieła. Odbędą się także pokazy sprzętu służb mundurowych, takich jak straż pożarna, wojsko, żandarmeria, policja. Służba medyczna ze szpitala w Bełżycach umożliwi pomiar poziomu cukru i ciśnienia. W tym roku również będzie można podziwiać panoramę Niedrzwicy Kościelnej ze zwyżki.

Festyn uświetnią programem artystycznym: orkiestra dęta OSP Niedrzwica Duża, młodzieżowa orkiestra dęta z Niedrzwicy Kościelnej, kapela Swojacy, zespół Alte, zespół Krajka, zespół Biesiada ze Strzeszowic, zespół Prosto z pola, zespół taneczny GOKSiR, przedszkolaki z Niedrzwicy Dużej i Niedrzwicy Kościelnej, uczniowie szkół podstawowych z Czółen, Niedrzwicy Dużej, Sobieszczan, Strzeszkowic, Marianki, Niedrzwicy Kościelnej i Krężnicy Jarej, Ale Babki z Załucza, Mała Wisełka oraz Natalia Kosmowska, uczestniczka programu The Voice Kids III, Szansy na Sukces i Eurowizji Junior 2020. Wieczorem organizatorzy zapowiadają koncert gwiazdy. Nie zabraknie smacznych ciast, lodów, grilla, waty cukrowej oraz grochówki z kuchni polowej i bigosu. Dla dzieci dostępne będą darmowe dmuchańce. Piknik potrwa do godz. 21.00. Zapraszamy!

Reklama

Szczegółowy program:

14:00 Przedszkole Niedrzwica Kościelna

14:15 Uroczyste otwarcie

14:45 Szkoła Podstawowa Strzeszkowice

15:00 Pierwsza konkurencja Maratonu Rodzinnego (pozostałe w czasie zmiany zespołów na scenie)

15:15 Kapela i Zespół Swojacy

15:30 Pokaz cięcia auta przez OSP

15:45 Zespół Mała Wisełka

16:00 Przedszkole w Niedrzwicy Dużej

16:15 Zespół Krajka

16:30 Szkoła Podstawowa w Niedrzwicy Dużej

16:45 Szkoła Podstawowa w Sobieszczanach

16:55 Ogłoszenie wyników konkursu na „Najlepsze ciasto wójta i plebana”

17:05 Szkoła Podstawowa w Czółnach

17:15 Szkoła Podstawowa Krężnica Jara

17:30 Zespół Biesiada

17:45 Orkiestra Dęta Niedrzwica Duża

18:00 Pokazy taneczne GOKSiR

18:15 Zespół Alte

18:30 Pokaz karate i konkurs na ergometrze wioślarskim

18:45 Ogłoszenie wyników Maratonu Rodzinnego

19:00 Szkoła Podstawowa Niedrzwica Kościelna

19:15 Występ zespołu Prosto z Pola

19:30 Młodzieżowa Orkiestra Dęta Niedrzwica Kościelna

20:00 Natalia Kosmowska

20:15 Gwiazda wieczoru

21:00 Zakończenie

2023-06-09 16:04

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan/ Migracja jednym z kluczowych aspektów pontyfikatu Franciszka

2023-09-21 07:14

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek dziesięć lat po wizycie na Lampedusie, włoskiej wyspie - symbolu kryzysu migracyjnego, która zapoczątkowała jego podróże, udaje się w piątek do Marsylii. W jednym z najbardziej wielokulturowych i wieloetnicznych miast nad Morzem Śródziemnym będzie mówić m.in. o migracji i wyrazi solidarność z migrantami. Jego podejście do migracji ilustrują słowa: „przyjmować, towarzyszyć, promować i integrować”.

Wizyta w mieście na południu Francji, znanym z odwiecznej obecności silnej wspólnoty migrantów i tolerancji, ale także borykającym się z problemami przestępczości i ubóstwa, zbiega się w czasie z kolejną odsłoną kryzysu migracyjnego w Europie i ostrą dyskusją na temat potrzeby zatrzymania napływu z Afryki.

CZYTAJ DALEJ

Wolność krzyżami się mierzy

2023-09-19 14:27

Niedziela sosnowiecka 39/2023, str. III

[ TEMATY ]

Dąbrowa Górnicza

IPN Katowice

Eucharystii przewodniczył duszpasterz ludzi pracy ks. kan. Andrzej Stasiak

Eucharystii przewodniczył duszpasterz ludzi pracy ks. kan. Andrzej Stasiak

– Wszyscy mamy w pamięci te obrazy modlących się na kolanach ludzi w czasie strajków, spowiadających się, uczestniczących w Mszach świętych odprawianych na terenie zakładów pracy. Czyn i modlitwa, modlitwa i praca są nierozerwalnie ze sobą związane, przynoszą zawsze owoce – przypomniał ks. prał. Marian Duda.

W sanktuarium św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej-Gołonogu 11 września rozpoczęły się uroczystości 43. rocznicy podpisania Porozumień Dąbrowskich w Hucie Katowice. Eucharystii przewodniczył duszpasterz ludzi pracy diecezji sosnowieckiej ks. kan. Andrzej Stasiak, a kazanie wygłosił ks. prał. Marian Duda z archidiecezji częstochowskiej. To on poświęcił w 1989 r. krzyż stojący w głównej bramie ówczesnej Huty Katowice.

CZYTAJ DALEJ

Wambierzyce. Miłość wiecznie młoda

2023-09-21 23:17

[ TEMATY ]

Wambierzyce

Spotkanie młodzieży

ks. Paweł Kilimnik

bp Adam Bałabuch

NiemaGOtu

Ks. Sebastian Kosecki

Light for Life

Hubert Gościmski

Podczas jednego z utworów na scenie wraz z zespołem niemaGOtu zaprezentowali się także wolontariusze Festiwalu.

Podczas jednego z utworów na scenie wraz z zespołem niemaGOtu zaprezentowali się także wolontariusze Festiwalu.

Gdy ponad tysiąc młodych ludzi mówi głośno Kocham, już nikt nie ma wątpliwości, że Kościół żyje!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję