Reklama

Kościół

Dziecięca radość nie tylko dla dzieci, czyli... bp Andrzej Przybylski jeździ na hulajnodze i niesie ważne zaproszenie!

Spotkanie ewangelizacyjne, Msza św., koncert ks. Jakuba Bartczaka, losowanie nagród i zawody sportowe Turbokozak – 10 czerwca odbyła się X Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej do Archidiecezjalnego Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Pajęcznie z udziałem ponad 700 kandydatów, ministrantów, lektorów, ceremoniarzy i animatorów oraz ich duszpasterzy. Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Przybylski, który po Eucharystii dał się porwać przez młodzież do zabawy.

[ TEMATY ]

bp Andrzej Przybylski

Maciej Orman/Niedziela

Bp Andrzej Przybylski

Bp Andrzej Przybylski

– Łączy nas służba – podkreślił w homilii bp Andrzej Przybylski. Biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej postawił również członkom LSO ważne pytania: komu służą? w jakim duchu to czynią? oraz jak dobrze służyć?

– Nie wystarczy powiedzieć, że służę liturgii, ołtarzowi, że służę do Mszy św. Służę Jezusowi – przypomniał celebrans. Ostrzegał, że można być blisko ołtarza i zapomnieć, że jest tam obecny Jezus, a wtedy zaczyna się służyć dla ludzi i dla siebie.

Hierarcha wskazał, że Jezusowi trzeba służyć w Jego duchu, czyli z miłością, bezinteresownie i z pokorą. – Im mniej będziemy zwracać uwagę przy ołtarzu na siebie, tym Jezus będzie bardziej widoczny – zaznaczył.

Reklama

Na zakończenie Mszy św. biskup prosił uczestników pielgrzymki, by zachęcali swoich kolegów do wstępowania w szeregi LSO. Zaapelował również, by po Eucharystii, oprócz modlitwy ministranta, odmawiali dodatkową dowolną modlitwę w intencji powołań kapłańskich.

Bp Andrzej Przybylski w Pajęcznie bardzo dobrze się bawił! Na TikTokowym profilu kapłana archidiecezji częstochowskiej ks. Andrzeja Witka, niesie swoje słowa do ministrantów i chłopców, którzy zastanawiają się nad wstąpieniem w szregi LSO:

Zapraszam Was do służby! Życzę mocy i szczęścia!

@ksiadzjezus #ksiadz #biskup #dc #fyp #hulajnoga #kosciol #ministranci ♬ Let's Go! Original Extended Mix
2023-06-10 19:10

Ocena: +10 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Parafio, do ciebie przyszedł?

– Spotkanie ze św. Michałem Archaniołem jest po to, abyśmy sobie uświadomili, jak bardzo Bóg daje nam w aniołach wielką pomoc do walki z grzechem, złem, szatanem. On ma moc nie sam z siebie, ale od Pana Boga – powiedział bp Andrzej Przybylski 10 kwietnia w parafii Przemienienia Pańskiego w Starokrzepicach podczas peregrynacji figury św. Michała Archanioła w tej wspólnocie parafialnej.

Święty Michał Archanioł przybył do Starokrzepic z najstarszego, włoskiego sanktuarium Monte Sant’ Angelo na górze Gargano. Przy znaku figury wierni modlą się i proszą o jego pomoc w walce ze złem.

CZYTAJ DALEJ

Tomasz Samołyk widział film "Zielona Granica" i mówi, jakie jest główne przesłanie produkcji Agnieszki Holland

2023-09-23 21:14

[ TEMATY ]

film

screen/Tomasz Samołyk

Strażnicy zostali w tym filmie naznaczeni. Znam osobę, której bliski czlonek rodziny był wtedy tam na granicy jako mundurowy i uwierzcie, że ostatnie co chciał to chciał gnoić ludzi, poniżać ich, dobrze się tam bawić.... a raczej działał w ekstremalnie trudnych warunkach widząc ludzką biedę i agresję Białorusinów - mówi Tomasz Samołyk.

Co naprawdę jest w filmie "Zielona granica" Agnieszki Holland? Jakie jest jego główne przesłanie? Jak przedstawiono w nim strażników? Co działo się na granicy w 2021 roku?

CZYTAJ DALEJ

Magdalena Wolińska-Riedi: Chcę pokazać Rzym, którego nie ma w przewodnikach

2023-10-03 19:56

[ TEMATY ]

Magdalena Wolińska‑Riedi

Archiwum prywatne

Magdalena Wolińska-Riedi od lat relacjonuje bieżące wydarzenia w Stolicy Apostolskiej

Magdalena Wolińska-Riedi od lat relacjonuje bieżące wydarzenia w Stolicy Apostolskiej

– Poznamy Rzym, którego nie ma w przewodnikach. Rzym równoległych uliczek, wąskich zaułków, maleńkich placyków, kościołów, o których nie ma nikt pojęcia – zapewnia autorka, dziennikarka, wieloletnia korespondentka TVP z Watykanu i Rzymu. 26 września na Zamku Królewskim w Warszawie miała premierę najnowsza książka Magdaleny Wolińskiej-Riedi „Mój Rzym. Spacerem po niezwykłych zakątkach Wiecznego Miasta”.

Hubert Szczypek (KAI): Przyjeżdżam na chwilę do Rzymu, dzwonię do Ciebie, bo chcę zobaczyć kawałek Wiecznego Miasta. Gdzie mnie zabierasz?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję