Reklama

Niedziela Częstochowska

Wierzą w rodzinę. Za nami Archidiecezjalne Spotkanie Rodzin

Było coś dla ducha i coś dla ciała. Tak najkrócej można podsumować Archidiecezjalne Spotkanie Rodzin, które pod hasłem: „Wierzę w rodzinę” odbyło się 18 czerwca w Częstochowie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na placu przy ul. Ogrodowej przygotowano szereg atrakcji. Były konkursy: muzyczny, biblijny i plastyczny; zabawy i kurs pierwszej pomocy dla dzieci, zajęcia piłkarskie, dmuchańce oraz forum wspólnot i dzieł Bożych. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny „Jezus w mojej rodzinie”, w którym brali udział uczniowie częstochowskich szkół i przedszkoli.

Jeżeli chodzi o menu, serwowano: żurek, zupę pomidorową, watę cukrową, popcorn, kiełbasę i ciasto.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Maciej Orman/Niedziela

W bazylice archikatedralnej ks. Marek Dziewiecki, znany duszpasterz rodzin, wygłosił konferencję „Jak nadal wierzyć w miłość?”, a Mszy św. przewodniczył abp Wacław Depo. Na zakończenie Eucharystii miał miejsce obrzęd rozesłania animatorów, którzy będą posługiwać podczas rekolekcji wakacyjnych prowadzonych przez Ruch Światło-Życie Archidiecezji Częstochowskiej.

Maciej Orman/Niedziela

Metropolita częstochowski odznaczył również Krzysztofa Witkowskiego Medalem Świętej Rodziny „Zasłużony dla archidiecezji częstochowskiej” za świadectwo wiary i miłości do Kościoła oraz działalność formacyjną i edukacyjną dotyczącą pontyfikatu św. Jana Pawła II przez założenie i prowadzenie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Zwieńczeniem Archidiecezjalnego Spotkania Rodzin była modlitwa za rodziny w formie koncertu uwielbienia, który poprowadziła Marta Madejska z zespołem.

Więcej w nr. 26 „Niedzieli Częstochowskiej” z datą 25 czerwca.

2023-06-19 00:33

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

To oczekiwanie na miłość

W dzisiejszym skomercjalizowanym świecie nadchodzące święta dla wielu kojarzą się ze śniegiem, błyszczącą choinką, prezentami, górą pachnącego jedzenia i pięknymi ozdobami. Tak sugerują m.in. mainstreamowe media. Czy jednak dla wszystkich?

Zapytałam młodych z diecezji tarnowskiej, czym w ich życiu są święta Bożego Narodzenia, co jest dla nich prawdziwym symbolem tego czasu? Oto ich odpowiedzi: Magdalena Kusibab z parafii w Pustyni: – Poprzedzający Boże Narodzenie Adwent był dla mnie zawsze czasem oczekiwania. Miał się narodzić Chrystus i już jako mała dziewczynka czułam, że to jeden z ważniejszych momentów w roku. Chodziłam na Roraty, robiłam piękne serduszka z papieru i wrzucałam je do koszyka na wieczornej Mszy św. Gdy zostawałam wylosowana, rozpierała mnie duma i nieopisane szczęście. Wracałam do domu, niosąc w dłoniach figurkę małego Jezusa, przekonana, że sam Chrystus chciał spędzić ze mną jeden dzień. Dziś wiem, że On wracał każdego dnia, że był ze mną od zawsze. Gdy myślę o świętach Bożego Narodzenia, słyszę w głowie kolędę „Bóg się rodzi”. Zawsze tak samo wzrusza, bo wiem, że On narodził się dla mnie. Dla nas wszystkich.
CZYTAJ DALEJ

XIX Święto Dziękczynienia/Abp Wojda: Błogosławieni to przyjaciele Boga

2026-06-07 13:16

[ TEMATY ]

Świątynia Opatrzności Bożej

wprowadzenie relikwii

Łukasz Krzysztofka

W tym roku XIX Święto Dziękczynienia w Świątyni Opatrzności Bożej przebiega pod hasłem „Dziękujemy za świadectwo wiary”. Do kościoła zostały wprowadzone relikwie bł. Bolesławy Lament – patronki jedności w 35. rocznicę jej beatyfikacji i bł. ks. Józefa Stanka – pallotyna, męczennika II wojny światowej, zamordowanego podczas powstania warszawskiego.

Centralnym punktem obchodów była msza św. z udziałem biskupów w Świątyni Opatrzności Bożej. Liturgii przewodniczył abp Tadeusz Wojda, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski: "Katolików opiłowuje się każdego dnia. Przecież to jest wyraźna przemoc!"

2026-06-08 13:54

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

katolików

opiłowuje się

wyraźna przemoc

Niedziela Łódzka

W świecie narastającej agresji wobec chrześcijan i laicyzacji życia publicznego arcybiskup Marek Jędraszewski wzywa do powrotu do fundamentów wiary. W rozmowie podkreśla, że prawdziwa wiara nie może opierać się jedynie na emocjach, lecz musi być głęboko zakorzeniona w prawdzie i rozumie. Były metropolita krakowski dzieli się mocnym świadectwem o aktualności orędzia fatimskiego, zagrożeniach współczesnej Europy oraz dramatycznym kryzysie przekazywania wiary młodym pokoleniom.

Arcybiskup Marek Jędraszewski nie unika trudnych tematów. Odnosząc się do raportu o 88 przestępstwach motywowanych nienawiścią wobec chrześcijan w Polsce w 2025 roku, wskazuje na subtelniejsze, ale systematyczne formy antykatolickiej agresji:
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję