Reklama

Świątynia Salomona w Brazylii

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W czasie gdy żydzi obchodzili Tisha B’av, czyli wspomnienie zniszczenia pierwszej i drugiej świątyni, z Brazylii napłynęły informacje, że jedna z grup ewangelikalnych otrzymała pozwolenie na wzniesienie świątyni będącej repliką świątyni Salomona. Brazylijski dziennik „Estadăo de Săo Paulo” poinformował, że świątynia powstanie w Săo Paulo i będzie kosztowała 200 mln dolarów. Obiekt, według zapewnień Edira Macedo, założyciela i duchowego lidera Uniwersalnego Kościoła Królestwa Bożego, pomieści 10 tys. wiernych. Będzie dwa razy wyższy niż figura Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro. Zostanie zbudowany z kamienia takiego jak świątynia Salomona, który już został zamówiony w Izraelu. Oprócz miejsca modlitwy w obiekcie znajdą się studia radiowe i telewizyjne, a obok - parking na 1000 samochodów. Zdaniem Macedo, projekt zyskał przychylne przyjęcie wśród żydowskich duchownych.
Uniwersalny Kościół Królestwa Bożego jest znany brazylijskiej policji. 12 lat temu śledczy prowadzili śledztwo w sprawie dziwnych praktyk liderów wspólnoty, którzy powielali średniowieczne praktyki przy odprawianiu egzorcyzmów.

(pr)

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2010-12-31 00:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Fosse - laureat Nagrody Nobla: wiem, że pośród najgorszych ciemności Bóg był najbliżej

2023-12-07 11:42

[ TEMATY ]

świadectwa

pl.wikipedia.org

Jon Fosse

Jon Fosse

Literatura istnieje właśnie dlatego, że wiele jest rzeczy, które bardzo trudno jest wypowiedzieć słowami. Po cóż mielibyśmy pisać wiersze, powieści czy sztuki teatralne, gdyby wszystko dało się powiedzieć w sposób prosty i bezpośredni - mówi Jon Fosse, tegoroczny laureat Nagrody Nobla, dodając, że do tych rzeczywistości, które trudno ująć w słowa należy również jego chrześcijańska, a od 11 lat wiara katolicka.

Norweski noblista pisze o niej otwarcie w swej ostatniej książce „Septologia”. Stawiając swych bohaterów w bardzo trudnych, wręcz patologicznych sytuacjach, pokazuje, jak żyć w nich wiarą i znajdować w niej ocalenie, jak modlić się w takich sytuacjach, wypowiadając z ufnością proste słowa modlitwy. Nawiązując do tej książki, Fosse podkreśla, że w jego życiu to właśnie pośród najgorszych ciemności Bóg był najbliższej niego.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś w nowej książce komentuje Ewangelię św. Łukasza

2023-12-07 08:54

[ TEMATY ]

św. Łukasz

red

Ceniony od lat za świetnie i poruszające kazania kard. Grzegorz Ryś oddaje do rąk czytelników kolejną poświęconą Bożemu słowu książkę. „Klucz do Ewangelii św. Łukasza” to potężna nie tylko ze względu na objętość pozycja - stanowi głębokie wprowadzenie i komentarz do całego tekstu Łukaszowej Ewangelii, bazując i na refleksjach patrystycznych oraz najnowszych badaniach biblistów i mistrzów teologii, a także żydowskim kontekście i tradycji.

Skomponowane w spójny komentarz do Łukaszowej Ewangelii kazania i konferencje kard. Rysia mogą służyć do lektury w formie lectio continua, ale także - dzięki wygodnemu indeksowi i chronologicznemu układowi książki, mogą stanowić świetną pomoc w przygotowaniu do liturgii słowa. Pomocna może się tu okazać również decyzja wydawców, by jako tekst biblijny przytoczyć tłumaczenie znane z lekcjonarza.

CZYTAJ DALEJ

Odpust zupełny przed żłóbkiem w świątyni franciszkańskiej

2023-12-07 15:36

archiwum franciszkanów

Odpust zupełny można uzyskać nawiedzając m.in. krakowską bazylikę św. Franciszka

Odpust zupełny można uzyskać nawiedzając m.in. krakowską bazylikę św. Franciszka

    Od 8 grudnia 2023 r. do 2 lutego 2024 r. będzie można uzyskać odpust zupełny, nawiedzając kościół obsługiwany przez franciszkanów i modląc się przed ustawionym tam żłóbkiem.

    O dar ten i przywilej zabiegała rodzina franciszkańska u Ojca Świętego z okazji przypadającej w tym roku 800. rocznicy żywej szopki, wystawionej przez św. Franciszka w Greccio.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję