Reklama

Niedziela Częstochowska

Obiecane – wykonane. Skra Częstochowa znów gra u siebie na zmodernizowanym stadionie

Na stadionie Skry Częstochowa odbyła się konferencja prasowa, podczas której podsumowano inwestycję zrealizowaną w ramach Polskiego Ładu. Na zaproszenie Klubu, w konferencji wzięła udział Europoseł Jadwiga Wiśniewska, której Prezes Skry Artur Szymczyk podziękował za wspieranie inwestycji. Na modernizację infrastruktury sportowej do Klubu trafiło 5 mln zł rządowego dofinansowania. Dzięki temu boisko ma nową, podgrzewaną murawę, zostało także doświetlone. Trwa również kompleksowa modernizacja zaplecza klubowego.

[ TEMATY ]

Częstochowa

dofinansowanie

Jadwiga Wiśniewska

boisko

Biuro Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej

Europoseł Jadwiga Wiśniewska i Prezes Skry Artur Szymczyk

Europoseł Jadwiga Wiśniewska i Prezes Skry Artur Szymczyk

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ostatnie 2 lata drużyna grając w Fortuna 1 Lidze wszystkie swoje mecze grała na wyjazdach lub korzystała z obiektu w Bełchatowie. Dziękuję Pani Europoseł Jadwidze Wiśniewskiej za nieocenione wsparcie, bo to dzięki interwencji Pani Europoseł i wykonaniu niezbędnych prac, ostatnie mecze w sezonie Klub mógł rozgrywać już na swoim obiekcie, dzięki warunkowej zgodzie PZPN – mówił Prezes Artur Szymczyk.

Jak podkreśliła Europoseł Jadwiga Wiśniewska, Klub z tak bogatymi tradycjami, zasługuje na odpowiednią infrastrukturę i zaplecze sportowe.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Skra Częstochowa, która za trzy lata obchodzić będzie 100-lecie istnienia, zasługuje na boisko i zaplecze sportowe, które pozwala trenować i rozgrywać mecze u siebie. Dzięki 5 mln zł dotacji z Polskiego Ładu, stadion przeszedł gruntowną modernizację. Na ukończeniu są kolejne inwestycje w zaplecze klubowe. Gratuluję determinacji Zarządowi i Kadrze Klubu. Patrząc na efekt wykonanych prac, można z całą pewnością powiedzieć, że obiecane – wykonane. Stadion częstochowskiej Skry to kolejny przystanek na Trasie Dotrzymanego Słowa rządu Prawa i Sprawiedliwości. Razem tworzymy polski sport - mówiła Jadwiga Wiśniewska.

Reklama

Skra Częstochowa planuje również kolejne inwestycje, w tym utworzenie nowej bazy dla dzieci, z której mogliby korzystać młodzi adepci piłki nożnej, a potrzeby w tym zakresie są duże, na co zwróciła też uwagę Europoseł Wiśniewska.

Rozpoczynamy wakacje, dla uczniów i nauczycieli to czas zasłużonego wypoczynku. Zachęcam dzieci i młodzież by spędzić je nie tylko radośnie oraz bezpiecznie, ale i aktywnie. Skra Częstochowa taki aktywny wypoczynek oferuje. W ramach Klubu działa bowiem 20 grup młodzieżowych, zarówno chłopców jak i dziewcząt z Częstochowy i okolicznych miejscowości. Łącznie to 500 młodych pasjonatów sportu. Wszystkie zrealizowane inwestycje są także z myślą o nich, tak aby mogli trenować na dobrej murawie i korzystać z odpowiedniego zaplecza sportowego – dodawała Europoseł Wiśniewska.

2023-06-23 17:17

Ocena: 0 -3

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa: ruch „Betel” kwestuje dla niepełnosprawnych sierot

[ TEMATY ]

Częstochowa

niepełnosprawni

pomoc

Betel

Archiwum Betel

Katolicki Ruch Dobroczynny „Betel” 9 lutego przeprowadza przy kościołach archidiecezji częstochowskiej oraz przy sanktuarium jasnogórskim zbiórkę datków do puszek na pomoc dla niepełnosprawnych sierot społecznych. Kwesta wpisuje się w obchody XXVIII Światowego Dnia Chorego. Ruch „Betel” w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia swojego istnienia.

W zbiórkę włączają się m.in. mieszkańcy Domów „Betel”, wolontariusze, a także rodzice dzieci niepełnosprawnych, czy też same osoby niepełnosprawne. W zbiórce uczestniczą także ministranci, lektorzy i osoby zaangażowane w działalność Caritas.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent: dzięki niezłomności Żołnierzy Wyklętych kolejne pokolenia odzyskały Polskę

2024-03-01 19:54

[ TEMATY ]

żółnierze niezłomni

Prezydent Andrzej Duda

Mława

PAP/Leszek Szymański

Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami powiatu mławskiego w Mławie.

Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami powiatu mławskiego w Mławie.

Dzięki bohaterstwu i niezłomności Żołnierzy Wyklętych, a w ogromnej części przypadków śmierci, dramatycznej, często w cierpieniach, kolejne pokolenia odzyskały Polskę - powiedział w Mławie (Mazowieckie) prezydent Andrzej Duda w przypadającym w piątek Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Duda podczas spotkania z mieszkańcami Mławy i powiatu mławskiego przypomniał, że od 13 lat oficjalnie, decyzją Sejmu, podjętą z inicjatywy jeszcze prezydenta Lecha Kaczyńskiego, 1 marca czczona jest pamięć Żołnierzy Wyklętych - Żołnierzy Niezłomnych, którzy „byli wyklęci przez komunistów, a niezłomni w walce o Polskę, we wspieraniu swoich rodaków w dążeniu do wolności”.

CZYTAJ DALEJ

Rekolekcje Filmowe Teatru EXIT

2024-03-02 14:57

[ TEMATY ]

Dobre Miejsce

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Dobre Miejsce na warszawskich Bielanach przygotowało wyjątkową propozycję dla wszystkich miłośników kina – to trzydniowe rekolekcje filmowe z udziałem Teatru EXIT i bp. Michała Janochy, które rozpoczną się już jutro.

Początkiem każdego rekolekcyjnego dnia będzie Eucharystii w kościele pokamedulskim (ul. Dewajtis 3) o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczył będzie bp Michał Janocha.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję