Reklama

Ratunek dla serca i naczyń krwionośnych

Pierwszy przypadek zawału serca został odnotowany w roku 1920. Dziś już wiemy, że zawały serca, udary mózgu i inne formy choroby sercowo-naczyniowej pochłonęły miliony istnień ludzkich

Niedziela Ogólnopolska 42/2010, str. 40

Bożena Sztajner/Niedziela

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje, że rocznie na zawały serca umiera 7 mln, a na udary mózgu ponad 5 mln ludzi na świecie. W krajach uprzemysłowionych występują „sercowo-naczyniowe epidemie”, które są skutkiem chronicznego niedoboru witamin i innych niezbędnych składników odżywczych w komórkach naszego ciała.

Odżywianie to podstawa

Pojęcie „komórkowe składniki odżywcze” obejmuje różnorodne składniki naturalne, takie jak: witaminy, substancje mineralne, pierwiastki śladowe, niektóre aminokwasy i inne substancje naturalne, np. polifenole. Przy ich braku lub niedostatecznej ilości funkcje komórek zamierają lub zostają znacznie upośledzone. To może doprowadzić ostatecznie do wielu chorób.
W latach 1928-64 wręczono 9 Nagród Nobla w dziedzinie medycyny, biologii i chemii w uznaniu odkryć dokumentujących ogromne znaczenie komórkowych składników odżywczych dla ludzkiego zdrowia. Komitet Nagrody Nobla ma w Internecie własną dokumentację badań na ten temat, dostępną dla wszystkich.
Dlaczego mimo tylu Nagród Nobla wiedza o znaczeniu komórkowych składników odżywczych dla zdrowia człowieka była przez dziesięciolecia przemilczana, zakazana, zniesławiana, a nawet zwalczana przez lobby farmaceutyczne?
Odpowiedź jest prosta. Witaminy i inne składniki odżywcze nie podlegają opatentowaniu, ich powszechne stosowanie zagraża koncernom farmaceutycznym, miliardowemu rynkowi syntetycznych, chronionych patentem leków farmaceutycznych.
Prawie 30 lat temu Linus Pauling, dwukrotnie uhonorowany Nagrodą Nobla, przełamał zmowę milczenia przez publikowanie badań na temat komórkowych substancji odżywczych wpływających na zdrowie człowieka i rozpowszechniał tę wiedzę w swoich książkach. Wiedza naukowa w dziedzinie medycyny komórkowej jest dalej rozwijana przez dr. Matthiasa Ratha, długoletniego współpracownika Paulinga. Celem jego badań jest dostarczenie naukowych dowodów pozytywnego działania witamin, minerałów, pierwiastków śladowych, niektórych aminokwasów w kontroli wielu chorób oraz przedstawienie wyników tych badań milionom ludzi.

Na ratunek sercu

Reklama

Optymalny skład witamin i innych niezbędnych substancji pokarmowych może nie tylko zapobiec chorobie sercowo-naczyniowej, ale również w naturalny sposób naprawia szkody już powstałe w ścianach naczyń krwionośnych. Badania naukowe, kliniczne, dr. Ratha i jego zespołu potwierdziły szczególne znaczenie witaminy C, witaminy E, lizyny i proliny oraz innych składników odżywczych w profilaktyce i leczeniu chorób naczyń wieńcowych.
Człowiek nie produkuje witaminy C, w przeciwieństwie do 99 proc. zwierząt, które produkują własną witaminę C, i to w ilościach odpowiadających dawce 1000 do 20000 mg/dobę w przeliczeniu na masę ludzkiego ciała. Produkowana przez zwierzęta w tak dużych ilościach witamina C sprawia, że zwierzęta nie dostają zawałów serca.
Człowiek każdą cząsteczkę tej witaminy musi przyjąć z pożywieniem. Spożywanie witaminy C obniża ryzyko choroby sercowo-naczyniowej aż do 50 proc., co potwierdzono u 11000 uczestników badania.
Całkowity brak witaminy C prowadzi m.in. do rozpadu naczyń krwionośnych i śmierci z powodu masowej utraty krwi.
Dr Rath twierdzi, że miażdżyca jest naturalną próbą „podparcia” niestabilnych ścian naczyń, osłabionych na skutek niedoboru witamin - jest wynikiem choroby, a nie jej przyczyną.

Lizyna i prolina

To dwa naturalne aminokwasy, główne budulcowe składniki włókien kolagenu, elastyny i innych białek odpowiedzialnych za wytrzymałość i spójność tkanki łącznej. Tworzą w ścianie tętnic „powłokę teflonową”, zapobiegając odkładaniu się w nich tłuszczu (cholesterolu).

Witamina E

Jest ważnym przeciwutleniaczem, rozpuszczalnym w tłuszczach, którego zadaniem jest:
- ochrona milionów komórek ścian tętnic oraz całego ciała przed niszczącym działaniem wolnych rodników,
- wspomaganie regeneracji witaminy C w organizmie.
Spożywanie witaminy E obniża ryzyko choroby sercowo-naczyniowej o ponad jedną trzecią - co jest potwierdzone przez 87 tys. uczestników badania.
Jedynym skutecznym sposobem, by obniżyć odkładanie się cholesterolu, jest usprawnienie struktury i funkcji ścian naczyń przez zwiększenie spożycia witaminy C z innymi mikroelementami, których działania wzajemnie się uzupełniają, tzn. działają synergistycznie.
Wymaga to czasu, ale jest naturalną drogą do normalizacji poziomu cholesterolu. Skuteczność synergii mikroelementów została potwierdzona w badaniu klinicznym prowadzonym przez dr. Ratha u pacjentów ze stwierdzonymi złogami miażdżycowymi w tętnicach wieńcowych.
Po raz pierwszy udokumentowane zostały następujące wyniki badań klinicznych:
- bez terapii witaminowej choroba naczyń wieńcowych jest bardzo agresywną chorobą, złogi wzrastają przeciętnie o 44 proc. rocznie,
- udowodniono, że komórkowe składniki odżywcze powstrzymują miażdżycę - przyczynę zawałów serca już w jej wczesnych stadiach,
- istnieje skuteczna naturalna terapia zapobiegająca i lecząca chorobę naczyń wieńcowych w sposób naturalny - bez angioplastyki, wszczepiania by-passów czy leków obniżających poziom cholesterolu,
- potwierdzono odwracalność choroby wieńcowej serca i możliwość jej zapobiegania, mężczyźni i kobiety w każdym kraju mogą natychmiast skorzystać z tego przełomu w medycynie.
Niestety, wiedza o naturalnej suplementacji stosowanej w chorobach serca i układu krążenia w większości przypadków nie jest wykorzystywana przez lekarzy i ich pacjentów. Uświadomienie sobie tego niezaprzeczalnego faktu powinno nas prowadzić do działań aktywizujących zdrowy styl życia i do zmiany nawyków żywieniowych. Podstawą zmiany nawyków żywieniowych jest codzienne stosowanie dodatku komórkowych składników odżywczych, zapobiegających miażdżycy oraz wspomagających odbudowę uszkodzonych ścian tętnic.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wkrótce wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę

2021-07-28 07:40

Paweł Wysoki

Sekretariat Pieszej Pielgrzymki z Lublina na Jasną Górę rozpoczął działalność 27 lipca. Codziennie aż do wyruszenia pielgrzymki (4 sierpnia) przed archikatedrą lubelską dyżurują wolontariusze w godz. 19.00-17.00. Istnieje możliwość zapisów na pielgrzymkę, jak również wsparcia funduszu „Idę z Tobą”.

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

2021-07-26 14:39

Sławomir Puciato

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego artykułu w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”.

Wyrokiem nakazowym sądu w Kolonii ks. prof. Dariusz Oko został skazany na karę grzywny w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego w naukowym czasopiśmie „Thelogisches” artykułu opisującego zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków. Grupa połączona była homoseksualnymi praktykami i wzajemnym wsparciem swoich członków. Drugim skazanym jest dziewięćdziesięcioletni niemiecki teolog ks. prof. Johannes Stöhr, redaktor naczelny „Thelogisches”.

CZYTAJ DALEJ

W. Brytania: W Glasgow spłonął kościół mający długie związki z Polską

2021-07-28 15:01

[ TEMATY ]

pożar

twitter.com/ArchdiocGlasgow

W Glasgow w nocy z wtorku na środę niemal doszczętnie spłonął katolicki kościół pod wezwaniem św. Szymona, który od II wojny światowej był duchowym centrum tamtejszej Polonii. Przyczyna pożaru na razie nie jest znana.

Informację o pożarze kościoła znajdującego się w dzielnicy Partick w zachodniej części Glasgow straż pożarna otrzymała o godz. 2:40 w nocy. W akcji gaszenia pożaru uczestniczyło ponad 30 strażaków, ale jak wynika z relacji mediów i z zamieszczonych zdjęć, kościół został uszkodzony bardzo poważnie, m.in. runął w nim dach i zniszczone zostały wszystkie okna.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję