Reklama

Wszystkie nasze dzienne sprawy

Różnokolorowe koperty, które trafiają codziennie na redakcyjne biurka, a ostatnio coraz częściej e-maile, są świadectwem głębokiego zaufania, jakim darzą nas Czytelnicy. Dzieląc się na łamach niektórymi listami z redakcyjnej poczty, pragniemy, aby „Niedziela” była owocem zbiorowej mądrości redakcji i Czytelników.

„Światło w nocy”

Wielkie, okrągłe światło, które w każdą drugą sobotę miesiąca zapala się w centrum Cremony, blisko tłumów, przebywających w klubach i dyskotekach, to symbol inicjatywy „Światło w nocy”. Organizowany przez „Sentinelle del Mattino”, czyli „Stróży Poranka”, projekt nowej ewangelizacji ma za zadanie rozbudzenie na nowo ducha misyjnego w młodych. Jego celem jest niesienie nowiny o miłości Jezusa tym, którzy go jeszcze nie spotkali, nie doświadczyli Jego przebaczenia i miłosierdzia. To inicjatywa ludzi młodych do młodych.
Propozycja jest prosta: Zapraszam Cię do kościoła, żebyś spotkał Jezusa. Lepiej powiedzieć to szybko i klarownie, potem można wyjaśnić, o co chodzi.
Jestem studentką UJ. Spełniłam swoje marzenie - wyjechałam na stypendium zagraniczne. Oczywiście, żeby podszkolić język, odwiedzić wysokiej rangi ośrodek muzykologii, słynne szkoły lutnicze. Nie wiedziałam, dlaczego wysłano mnie do Cremony. Wybrałam inne miejsce, na południu Włoch, a znalazłam się w upalnym, dusznym miasteczku Równiny Padańskiej.
Po obejrzeniu w Internecie krótkiego filmu o tym, co dzieje się w danym tygodniu w diecezji, trafiłam na informację o projekcie „Światło w nocy”. Poszłam i... zostałam.
Drzwi kościoła otwierają się o godz. 22.30. Trwa adoracja. Jednak już od popołudnia odbywa się przygotowanie duchowe, a także techniczne. Zawsze obecny jest kapłan. Biskup wspiera młodych ewangelizatorów swoją modlitwą. Ewangelizatorzy na zewnątrz, na ulicach, to ci, którzy zapraszają do otwartego kościoła, do Jezusa, który czeka.
Osoby, które przyjmują wchodzących do kościoła, towarzyszą im, aby rozpoznały obecność Chrystusa. Proponuje się napisanie modlitwy na kartce i złożenie jej przy Najświętszym Sakramencie (zebrane w koszyczkach, są zanoszone siostrom klauzurowym). Jest możliwość rozmowy z księdzem, spowiedzi. Są łzy, znaki nawrócenia i spotkania z Panem. Jezus jest bardzo hojny. Chce, żebyśmy prosili Go o rzeczy wielkie. „Światło w nocy” to moment wsłuchania się. Cel - to oddanie głosu Jezusowi. Działa Słowo. Pomaga muzyka, śpiew.
„Światło w nocy” zrodziło się w Weronie w 1999 r. Dziś jest naśladowane na całym świecie przez wiele wspólnot.
Grupy „Stróżów Poranka” organizują również inne inicjatywy, takie jak: „Misja na plaży” info.wiara.pl/doc/596515.Mlodziez-ewangelizuje-na-plazach.

Magdalena Jazgar

www.sentinelledelmattino.org

Oczekujemy na listy pod adresem:
„Niedziela”, ul. 3 Maja 12
42-200 Częstochowa.
Na kopercie należy napisać: „Listy”
redakcja@niedziela.pl

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

By pobyć ze sobą

2021-07-26 22:25

Norbert Polak

Parafianie bawili się wspólnie z proboszczem na festynie ku czci św. Anny obok kościoła św. Mikołaja w Krakowie.

Parafianie bawili się wspólnie z proboszczem na festynie ku czci św. Anny obok kościoła św. Mikołaja w Krakowie.

    W kościele św. Mikołaja w Krakowie 25 lipca po Mszy św. odbył się festyn parafialny ku czci drugiej patronki parafii - św. Anny.

    W homilii ksiądz Dominik Sujecki wyjaśnił, czemu Eucharystia jest centralnym punktem każdego wydarzenia: - Chcemy więc dzisiaj, kiedy będziemy przystępować do Komunii Świętej, prawdziwie otworzyć nasze serca, aby nasycić się tym chlebem w pełni, aby z wiarą przyjąć to, co Jezus dla nas przynosi. Bardzo często skupiamy się tylko na tym chlebie codziennym, który wdrażamy przez naszą pracę, przez zarobek. Każdy z nas, kto chce jeść, musi pracować. To jest podstawa naszego życia, ale tego fizycznego. Ale jest coś więcej — życie duchowe.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa do św. Anny

CZYTAJ DALEJ

Komisja ds. pedofilii: traumą dla dziecka był nie tylko sam czyn, ale również kontakt z organami procesowymi

2021-07-27 20:10

[ TEMATY ]

pedofilia

pixabay.com

Traumą dla dziecka był nie tylko sam kontakt seksualny, ale również kontakt z organami procesowymi; właściwie nie było strony, która dbałaby o jego dobro - mówiła wiceprzewodnicząca komisji ds. pedofilii Hanna Elżanowska, omawiając wyniki pierwszego raportu tego organu.

Jak wskazała Elżanowska, z przeanalizowanych przez komisję akt wynika, że przeciętną ofiarą pedofila jest pochodząca z małego miasta lub wsi dziewczynka w wieku 13-15 lat. "W połowie badanych przypadków nikt nie zauważył objawów wykorzystania seksualnego" - poinformowała.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję