Reklama

Instytut Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II

Na prawo kanoniczne - do Krakowa

Instytut Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II rozpoczyna 13. rok działalności. Instytut ma prawo nadawania stopnia licencjata prawa kanonicznego, upoważniającego do pełnienia wszystkich funkcji w sądzie kościelnym, w administracji kościelnej oraz prowadzenia wykładów z prawa kanonicznego w seminariach duchownych.
Studia w Instytucie Prawa Kanonicznego trwają trzy lata. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu (środa-czwartek). Wykłady i ćwiczenia prowadzą pracownicy naukowi Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Studia w Instytucie mogą podjąć duchowni diecezjalni, zakonnicy i świeccy. Warunkiem przyjęcia jest ukończenie podstawowych studiów teologicznych ze stopniem magistra teologii. Kandydaci po studiach prawniczych, bez studiów teologicznych, są zobowiązani uzupełnić je w określonym zakresie w ciągu dwóch pierwszych lat, zakończonych egzaminem.
Uzyskany licencjat z prawa kanonicznego w Instytucie daje możliwość odbywania studiów na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, a także w innych uczelniach kościelnych.
Szczegółowych informacji udziela Sekretariat Instytutu.

Adres Sekretariatu Instytutu Prawa Kanonicznego:
ul. Kanonicza 9
31-002 Kraków
tel. (12) 370-86-13
godziny przyjęć:
wtorek: 10.00-12.00
środa: 10.00 -12.00
czwartek: 12.00-14.00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa o pomoc dla Kościoła za wstawiennictwem dzisiejszych patronów

2021-09-16 10:38

[ TEMATY ]

modlitwa

Kościół

wiara

Karol Porwich/Niedziela

Dziś w Kościele wspominamy Korneliusz i Cyprian, oboje żyli w ciągłej łączności, choć nigdy się nie spotkali.

Korneliusz był papieżem, wybranym w 251 roku, spotykającym się z wrogością ze strony dysydenckich kapłanów, jednak doświadczał wsparcia Cypriana, biskupa Kartaginy, który autorytatywnie bronił jego prawowitości. W 253 roku, podczas prześladowania za cesarza Gallusa, Korneliusz został wygnany do Civitavecchia, gdzie zmarł, natomiast Cyprian poniósł męczeństwo za cesarza Waleriana w 258 roku.

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. Dzień Patrona

2021-09-16 20:54

[ TEMATY ]

św. Stanisław Kostka

Zespół Szkół Katolickich w Zielonej Górze

Katarzyna Krawcewicz

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Katolickich w Zielonej Górze 16 września obchodzili święto swojego patrona.

Dzień rozpoczął się od quizów i konkursów o patronie, przygotowanych przez starsze klasy. – Była to okazja do poznania życiorysu i dorobku św. Stanisława Kostki – mówi dyrektor Bogna Świdzińska.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję