Reklama

Wyniki papieskiego konkursu „Niedzieli” nt. „Co jest najważniejsze”

Co najcenniejszego pozostawił nam Jan Paweł II przez swoją działalność, postawę i przykład życia? Czego powinniśmy strzec i co przekazywać jako najdroższy skarb kolejnym pokoleniom?

To my mieliśmy szczęście żyć w czasach, kiedy Polak zasiadał na Piotrowym tronie, i na nas ciąży obowiązek dania świadectwa o jego wielkości i dokonaniach. Powodowani tym obowiązkiem, poprosiliśmy naszych Czytelników z racji beatyfikacji Jana Pawła II o wypowiedzi na powyższy temat.
Napłynęły 163 odpowiedzi różnej objętości - od kilkuzdaniowych po kilkunastostronicowe - w tym 20 od uczniów gimnazjów.
Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela” bardzo serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu za nadesłane prace.

Jury konkursu przyznało następujące wyróżnienia:
I - Marzena Zabielska z Chotomowa,
II - Bogumiła Ewertowska z Gdańska,
III - uczniowie klas V i VI Szkoły Podstawowej im. J. Tuwima w Wielączy-Kolonii k. Szczebrzeszyna.

Reklama

Dodatkowo wyróżnienia otrzymali:
Bartłomiej Borowski (Łódź),
Bogusław Chorostian (Frombork),
Maria Dąbrowska (Chełm),
Jerzy Guła (Kalej),
Anna Hess (Bircza),
Teresa Jankowska (Warszawa),
Kinga Jerzyło (Warszawa),
Gabriela Karbowniczyn (Bircza),
Uczniowie Gimnazjum Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Grabowcu - za tomik poezji „Szukałeś nas...”, tomik nadesłany przez Marię Kozar, nauczycielkę języka polskiego,
Ks. Janusz Kozłowski (Świdnik),
Grażyna Król (Rawa Mazowiecka),
Adam Łazar (Oleszyce),
Justyna Łopuszyńska (Tuczempy),
Aleksandra Mieloch (Chobienice),
Janusz Ossowski (Brzeszcze),
Tadeusz Puzia (Jasień),
Patrycja Sanocka (Zręcin),
Anna Smolenko (Gniezno),
Ewa Ślósarczyk (Bestwinka),
Małgorzata Wilkońska (Gdów),
Agnieszka Wloka (Zabrze),
Katarzyna Zalewska (Wolbórz),
Tadeusz Zwilnian-Grabowski (Szczecin).

Laureaci głównych wyróżnień otrzymają nagrody książkowe podczas Pielgrzymki Czytelników i Przyjaciół Niedzieli na Jasnej Górze 17 września 2011 r. Pozostałe nagrody książkowe prześlemy pocztą. Wszystkim uczestnikom konkursu wyślemy podziękowanie.

Niektóre wyróżnione prace wydrukujemy na łamach „Niedzieli”, a w całości będą opublikowane na naszej stronie internetowej www.niedziela.pl.

Redakcja

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ingres biskupa Andrzeja Siemieniewskiego do Katedry legnickiej.

2021-09-20 20:27

ks. Waldemar Wesołowski

Uroczystość rozpoczęła się procesją, która wyruszyła z domu parafii katedralnej.

CZYTAJ DALEJ

Święty Mateusz - Apostoł i Ewangelista

Niedziela szczecińsko-kamieńska 37/2002

[ TEMATY ]

święty

Arkadiusz Bednarczyk

21 września obchodzimy święto św. Mateusza, jednego z dwunastu Apostołów, autora pierwszej Ewangelii. Imię Mateusz jest odtworzeniem imienia Matthaios z hebrajskiej formy matthai, pochodzącej od Mattanjahu albo martanja (por. Ezdr 10, 33; 1 Krn 9, 15) i znaczy "dar Boga" . W Ewangelii św. Marka Mateusz - celnik nosi też drugie semickie imię Lewi, syn Alfeusza (Mk 2, 14-17), podobnie w Ewangelii św. Łukasza ( Łk 5, 27 32). Imię Lewi było znane w Starym Testamencie, ponieważ tak nazywał się syn Jakuba i Lei (Rdz 29, 34; 49, 5).

CZYTAJ DALEJ

Bp Krzysztof Włodarczyk nowym biskupem bydgoskim

2021-09-21 12:05

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

Papież Franciszek mianował biskupem bydgoskim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztofa Włodarczyka - poinformowała w komunikacie Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Poniżej tekst komunikatu:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję