Reklama

Wiadomości

Senator Grzegorz Bierecki złożył deklarację zmian ws. repatriacji Polaków na Wschodzie

Senator Bierecki składa deklarację: Nasi rodacy na Wschodzie nie powinni być repatriowani – oni powinni być ewakuowani! Złożę projekt zmian.

2023-09-17 21:20

[ TEMATY ]

Bierecki

Archiwum własne SKOK

„Dziś, w wojennym czasie, nasi rodacy na wschodzie nie powinni być repatriowani – oni powinni być ewakuowani! (…) Obiecuję tu, 17 września, że w kolejnej kadencji złożę projekt zmian w ustawie, który otworzy szeroko drzwi do Polski naszym rodakom. Niech pociągi pełne Polaków wjadą na dworzec w Białej Podlaskiej! Tak mi dopomóż Bóg” -zapowiedział senator PiS Grzegorz Bierecki w Białej Podlaskiej.

Podziel się cytatem

Deklaracja ta została złożona podczas uroczystego poświęcenia wystawy dokumentującej los Zesłańców Sybiru. Wydarzenie to zrelacjonował serwis podlaski.info. Jak czytamy w informacji, senator Grzegorz Bierecki przypomniał, że to właśnie Biała Podlaska była pierwszym przystankiem dla Sybiraków wracających do Ojczyzny. To właśnie dlatego tutejszy dworzec PKP nosi imię Zesłańców Sybiru oraz ich pamięci poświęcona została zainaugurowana ekspozycja. Grzegorz Bierecki dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania.

Dzięki zaangażowaniu Senatora Grzegorza Biereckiego na naszym dworcu powstały tablice upamiętniające historie „Sybiraków”. Autorami tablic informacyjnych jest IPN oraz PKP - zrelacjonował także na Facebooku poseł PiS Dariusz Stefaniuk.

Grzegorz Bierecki przypomniał, co oznaczała zdradziecka napaść Związku Sowieckiego 17 września 1939 roku.

Zaczęły się mordy na polskich oficerach, działaczach politycznych, niszczenie polskiej inteligencji, wywózki setek tysięcy Polaków do Kazachstanu, na Zabajkale, na Sybir; do obozów śmierci – dzieci, kobiet, mężczyzn — mówił senator.

Podziel się cytatem

Spośród 10 tysięcy Polaków zesłanych na Kołymę przeżyło tylko 171. Na Czukotce spośród 3 tysięcy nie przeżył nikt. Takich łagrów było 130. Sowieckie represje objęły niemal dwa miliony Polaków, z nieludzkiej ziemi wróciło do Polski nie całe pół miliona — wyliczał.

Senator złożył deklarację, zakończoną słowami przysięgi.

Dziś, w wojennym czasie, nasi rodacy na wschodzie nie powinni być repatriowani – oni powinni być ewakuowani! (…) Obiecuję tu, 17 września, że w kolejnej kadencji złożę projekt zmian w ustawie, który otworzy szeroko drzwi do Polski naszym rodakom. Niech pociągi pełne Polaków wjadą na dworzec w Białej Podlaskiej! Tak mi dopomóż Bóg — obiecał senator PiS Grzegorz Bierecki.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Grzegorz Bierecki na czele WOCCU

[ TEMATY ]

wywiad

Bierecki

materiały SKOK

Polak stanął na czele jednej z największych instytucji finansowych o zasięgu ogólnoświatowym. Przewodniczący Rady Nadzorczej Krajowej SKOK, Grzegorz Bierecki został przewodniczącym Światowej Rady Unii Kredytowych (WOCCU) - organizacji współpracującej z uniami kredytowymi (odpowiednikami polskich SKOK-ów) ze 101 krajów świata. WOCCU w istotny sposób przyczynia się do kształtowania ładu gospodarczego tak na poziomie globalnym, jak i lokalnym - poprzez zrzeszone w niej unie kredytowe. To organizacja, która łączy już ponad 200 milionów ludzi.

CZYTAJ DALEJ

Watykan/ Dziewiąty konsystorz papieża Franciszka: kardynałowie- nominaci otrzymają birety i pierścienie

2023-09-30 10:25

[ TEMATY ]

kardynał

konsystorz

Grzegorz Gałązka

Na placu Świętego Piotra rozpoczął się w sobotę konsystorz, w trakcie którego papież Franciszek wręczy birety i pierścienie nowym kardynałom. Jest wśród nich metropolita łódzki, kardynał- nominat Grzegorz Ryś. Łącznie papież mianował 21 kardynałów z całego świata; 18 z nich nie skończyło 80 lat, a więc uprawnieni są do udziału w konklawe.

Na uroczystość przed bazyliką watykańską przybyły oficjalne delegacje i grupy pielgrzymów z krajów nowych kardynałów; są także przedstawiciele korpusu dyplomatycznego.

CZYTAJ DALEJ

Jubileusze sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia

2023-09-30 20:26

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

jubileusze siostr duchaczek

Karol Porwich/Niedziela

– Świadczycie, że jedynie Bóg jest prawdziwym bogactwem ludzkiego serca – powiedział w homilii abp Wacław Depo.

Metropolita częstochowski 30 września przewodniczył Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze z racji 825. rocznicy papieskiego zatwierdzenia zgromadzenia sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia i 50. rocznicy posługi w Domu Księży Emerytów archidiecezji częstochowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję